Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
Kit Pentax *istd a kit Samsung GX
Witam.
Czy były gdzieś porównane obiektywy z zestawu Pentax'a DS, a Samsunga GX-S?
W jakimś sklepie internetowym znalazłem możliwość kupna Samsunga, ale ze szkłem Pentax'a (oczywiście za niewiele, ale większą kwotę). Warto dopłacać, czy w obiektywie kitowym nie odczuję żadnej różnicy?
Pozdrawiam.
Mirek
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Re: Kit Pentax *istd a kit Samsung GX
Mirek napisał/a:
Witam.
Czy były gdzieś porównane obiektywy z zestawu Pentax'a DS, a Samsunga GX-S?
W jakimś sklepie internetowym znalazłem możliwość kupna Samsunga, ale ze szkłem Pentax'a (oczywiście za niewiele, ale większą kwotę). Warto dopłacać, czy w obiektywie kitowym nie odczuję żadnej różnicy?

To jest to samo szklo Pentaxa, tylko u Samsunga z inna nazwa ;-) Tak wiec roznice moga byc, ale beda wynikaly z malych roznic miedzy poszczegolnymi sztukami tego samego obiektywu.
 
NaiR  Dołączył: 09 Cze 2006
Witam.

A ja byłem wręcz pewien że ten Kreuznach to jakieś zdecydowanie gorsze szkło. Proszę co ta podświadomość z człowiekiem wyrabia. (przecież Pentax MUSI być lepszy) :mrgreen:
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
A czy samsung ma SMC? Ktoś wie? Bo wbrew pozorom to bywa dość istotną cechą, zwłaszcza przy szerokim obiektywie.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Czy ten Samsungowy kit jest dostępny u serwisantów ?
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
Nigdy u serwisantów nie widziałem kit'a pod bagnet Pentaxa. O ile się nie mylę, to "promocje" tyczyły tylko systemu NX
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To jawna dyskryminacja.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Ja mam Samsungowego kita D-Xenon 18-55 i według mnie to lepsze szkło niż obecnie dołączane do Pentaxów no chyba że trafiłem na bardzo dobry egzemplarz...
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
Markus napisał/a:
Ja mam Samsungowego kita D-Xenon 18-55 i według mnie to lepsze szkło niż obecnie dołączane do Pentaxów no chyba że trafiłem na bardzo dobry egzemplarz...

Uważam podobnie.
Zresztą nie wiedząc, że samsung to pentax, kupowałem lustrzankę (2007) właśnie ze względu na markę obiektywów! Schneider-Kreuznach.
Wszystkie moje kompakty (i jeszcze na błonę fotograficzną) miały logo Sch-K. I tak zostałem - niejako przez te obiektywy - przy... Pentaksie :)
==
Pan Józef Schneider urodził się w miejscowości Bad Kreuznach w 1855, a w 1913 założył swoją firmę "Optische Anstalt" która istnieje do dziś jako: Jos. Schneider Optische Werke GmbH
Korporocja jest dziś również właścicielem 60-o letniej firmy Pentacon (aparaty Praktika, Exacta)
Trochę historii jest na Wiki.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Mam też długiego kita D-Xenon 50-200 i również nie mam mu nic do zarzucenia.Już ok. 7 lat działa bezproblemowo...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
i rzeczywiście uważacie że GXowe 18-55 miały coś innego od Pentaxowych oprócz napisów, koloru opaski i gum?

:-D
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Metalowe bagnety i QSF.
Były też ostrzejsze niż obecnie dołączane kity mi przynajmniej w testach praktycznych tak wychodziło...
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Markus napisał/a:
Były też ostrzejsze niż obecnie dołączane kity
Nie sądzę. To były kity wersji I, obecne są II i maja poprawioną optykę. Matryce były dwa razy mniejsze i stąd pozornie ostrzejsze zdjęcia kiedyś.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Dada napisał/a:
Nie sądzę. To były kity wersji I, obecne są II i maja poprawioną optykę. Matryce były dwa razy mniejsze i stąd pozornie ostrzejsze zdjęcia kiedyś.


Testy testami ale moja praktyka wykazuje coś dokładnie odwrotnego czyli kit D-Xenon na F 5.6 i długim końcu na tym samym korpusie 16 MP robi ostrzejsze zdjęcia od nowego Pentax 18-55 WR...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Markus napisał/a:
Metalowe bagnety i QSF.
?
chcesz mi powiedzieć, że 1sza wersja kita Pentaxowego miała plastikowy bagnet i brak QSFa?

dobrze wiesz, że to nieprawda


Markus napisał/a:
kit D-Xenon na F 5.6 i długim końcu na tym samym korpusie 16 MP robi ostrzejsze zdjęcia od nowego Pentax 18-55 WR...
jesteś pewien, że nie masz problemów z AFem ? ;-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
No cóż, może to pierwsze objawy wskazujące na konieczność zmiany systemu na NX ? :mrgreen: Dużo czytałeś wątków samsungowych ? :-P
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Ja piszę o porównaniu D-Xenona z obecnie dołączonym kitem do K-50.

Kit do GX-20 też był gorszy...

Mimo to GX-20 wspominam dobrze :-)

Obecnie system NX jest mało ciekawy i ma gorsze obrazowanie od Pentaxowych luster.

Może NX1 to zmieni ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kitów było chyba z 5 wersji więc trzeba wskazywać który do którego porównujemy.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Plwk generalnie masz rację ale to nie zmienia faktu że im nowszy kit to tym gorszy (z wyjątkiem przeskoku z I wersji na II).
Każda kolejna generacja II wersji kita jest "kastrowana"...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Markus napisał/a:
im nowszy kit to tym gorszy (z wyjątkiem przeskoku z I wersji na II)

a chwilę wcześniej:
Markus napisał/a:
Ja piszę o porównaniu D-Xenona z obecnie dołączonym kitem do K-50.

Kit do GX-20 też był gorszy...

jak te 2 stwierdzenia mają się do siebie ?

Markus napisał/a:
Każda kolejna generacja II wersji kita jest "kastrowana"...
no niekoniecznie - kastrowane wersje są kastrowane

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach