greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Adapter PK -> F
Czy istnieje coś takiego co pozwala użyć szkieł Pentaxa w Nikonie? Wiem że w przeciwną stronę jest. Jak wyglądają różnice w odległościach rejestrowych i średnicach bagnetów, żeby coś takiego działało, i co może przenosić [AF najmniej istotny].
Przyjaciel z którym jeżdżę w różne dziwne miejsca chciałby móc skorzystać z moich szkieł [zwłaszcza 35Ltd] w D7000... da się :?:
 

drawa  Dołączył: 17 Sie 2010
Jeżeli yes :!: to musi być z soczewka :idea: :-P
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
greentrek napisał/a:
Przyjaciel z którym jeżdżę w różne dziwne miejsca chciałby móc skorzystać z moich szkieł [zwłaszcza 35Ltd] w D7000...
... niech sobie lepiej kupi Nikkora 35/1.8 DX za grosze ;-) zamiast kupować przejściówkę z soczewką
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Dołączam- przejściówka z soczewką jest zupełnie bez sensu, bo da gorsze rezultaty przy mniejszej wygodzie użytkowania niż dedykowany obiektyw "budżetowy". A kosztuje podobnie.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Tak, już wcześniej zauważyłem tą i podobne na amazonie i ebayu. Problemem jest ta soczewka 1.4x istotnie zmieniająca ogniskową układu - fajna przy tele, nieakceptowalna przy szerokich. Ale to w sumie nie mój problem. Niech sobie kupi tanie M42.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
M42 też bez soczewki do Nikona nie podejdzie. To jest ta sama odl. rejestrowa co w bagnecie K.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach