tkos  Dołączył: 13 Lut 2010
Pod koniec zeszłego tygodnia laptop wrócił z serwisu, a dane na twardym dysku były nienaruszone. Mimo dużej ilości pracy zawodowej, znalazłem trochę czasu by:
- poprawić program udostępniony wcześniej (dziękuję kolegom z forum za wszystkie uwagi)
- przygotować do udostępnienia dwa pozostałe programy
Przed chwilą wprowadziłem niezbędne zmiany na stronie i od teraz wszystkie trzy programy są dostępne.
PKRemote pod Windows powinien współpracować z tymi aparatami co wersja pod Linuxa, czyli K10, K20 i inne oraz dodatkowo z k-x.
Dwa pozostałe programy współpracują z k-x.
Ponadto jest możliwe, że PK_Tether będzie działał z K7, K5, k-r, jednak nie mam możliwości sprawdzenia tego. Gdyby ktoś mógł to sprawdzić i poinformować mnie o wynikach to byłbym wdzięczny. Jeżeli program nie będzie współpracował z tymi aparatami, to wydaje mi się, że wymagane będą niewielkie poprawki, jednak wtedy będę liczył na pomoc kolegów z forum z tymi modelami.
Zapraszam do testów i zgłaszania wszelkich uwag.
 

python28  Dołączył: 09 Lis 2009
Tylko pytanie jak odpalić ten program? Bo odpalam program podłączam aparat i nic sie nie dzieje, trzeba coś zrobić czy jak?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
PK_Tether z K-7 rozpoznaje aparat i aktywne są tylko przyciski Shutter i te obok niego. Migawkę wyzwala ale nic poza tym. Przy podłączeniu cały czas pulsuje podświetlenie górnego wyświetlacza.

PKRemote z Windows7 64bit się nie uruchamia, brak bibliotek. Po pobraniu libgdk-win32-2.0-0.dll, libgdk-pixbuf-2.0-0.dll, intl.dll, iconv.dll zatrzymałem się na libintl_fprintf.dll.
 
tkos  Dołączył: 13 Lut 2010
python28 jeżeli podłączasz k-x to powinien on zostać automatycznie wykryty i powinno to być łatwo widoczne w programie, jak nie jest to sprawdź czy masz dostęp do karty aparatu w Explorerze Windowsa i pod jaką literą ona jest. Jeżeli podłączasz inny aparat, to właśnie nie wiem - jak napisał plwk K7 jest wykrywany, jak jeszcze inny to proszę o info jaki i wtedy mogę przygotować specjalną wersję testową.
plwk jeżeli chodzi o PK_Theter - to wydaje się, że komunikacja jest ta sama, tylko status aparatu ma inaczej ułożone dane. Czy wyświetlane na przycisku: przesłona i czas migawki mają właściwe wartości i czy wyświetla nazwę obiektywu. Prośbę o trochę dodatkowych szczegółów podeślę na PW.
Jeżeli chodzi o PKRemote, to nie mam dostępu do W7 64bit mam jeszcze jedną sugestię, możesz spróbować ściągnąć cały GTK+ i zainstalować go, skopiować PKRemote do katalogu bin GTK+ i tam go uruchomić. PKRemote na pewno nie zadziała z K7.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
tkos napisał/a:
Czy wyświetlane na przycisku: przesłona i czas migawki mają właściwe wartości

Te przyciski są nieaktywne, dane nierozpoznane.
 

python28  Dołączył: 09 Lis 2009
już wiem co było nie tak, W ustawieniach aparatu K-X w 3 zakładce na w 2 podmenu na 4 pozycji jest ustawienie "połączenie USB" i tam ma być ustawione MSC bo przy ustawieniu PTP nie działa program.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
U mnie było MSC.
 
przemk  Dołączył: 05 Wrz 2010
tkos napisał/a:
PKRemote pod Windows powinien współpracować z tymi aparatami co wersja pod Linuxa, czyli K10, K20 i inne oraz dodatkowo z k-x.
Jeśli ktoś chce skorzystać z PK-Remote pod Linuxem (Ubuntu) to przygotowałem zmodyfikowane źródła (zgodnie ze zmianami tkosa) oraz gotową paczkę pod Ubuntu 10.10. Info na tej stronie
 

lobo  Dołączył: 30 Kwi 2009
przemk napisał/a:
Jeśli ktoś chce skorzystać z PK-Remote pod Linuxem (Ubuntu) to przygotowałem zmodyfikowane źródła (zgodnie ze zmianami tkosa) oraz gotową paczkę pod Ubuntu 10.10. Info na tej stronie

W takim razie może podrzuć patcha do źródeł na stronę PK-Remote? Z tego co pamiętam to ten projekt jest aktywny a obsługa dodatkowych aparatów nie jest dodawana tylko dlatego że autorzy nie mają takich sprzętów pod ręką.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
no właśnie - tak to powinno być zrobione

bo o ile rozumiem, że wersja pod windows to jest grubsza sprawa żeby dodać do projektu (choć też imho powinno być zmergowane z głównym strumieniem), to taka mała zmiana obowiązkowo powinna być dodana do głównego projektu

po co robić niepotrzebne forki
 
przemk  Dołączył: 05 Wrz 2010
opiszon napisał/a:
no właśnie - tak to powinno być zrobione
[ciach]
po co robić niepotrzebne forki
Nie chcę robić forka, bo mi do niczego nie jest potrzebny. Trzeba zacząć od tego, że zmiany trzeba najpierw sprawdzić poza moim systemem i po to był ten post. Po drugie - nie jestem właścicielem zmian, więc nie poczuwam się do obowiązku zgłaszania. tkos - zgłosiłeś/zgłosisz zmiany do pkremote na sf?
Po trzecie zmiana jest niekompletna - pisałem o tym u siebie, więc powtórzę tutaj - po instalacji wymagany jest ponowny ldconfig (jest w Makefile w odpowiedniej sekcji) oraz odpalanie na roocie (modyfikowałem na różne sposoby udev). Zna ktoś rozwiązanie?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
przemk, ok ok - chodzi mi tylko o to, że można by zgłosić jakiś change request ze sposobem zaimplementowania obsługi k-x do dev-teamu pkremote - oni powinni sobie z tym poradzić raczej ;-)
 
tkos  Dołączył: 13 Lut 2010
Pentax k-x (k-r, K7, K5) i komputer
Umieściłem na swojej stronce nową wersję PK_Tether. Główne zmiany:
- współpraca z k-r, K7, K5, K20D - przetestowane i działa
- odblokowanie pewnych funkcjonalności

Uwagi:
- przy K5 czasami zdjęcia są zepsute, jakiś zielone pasy
- nie testowane ze szkłami manualnymi - może nie działać
- nadal wersja beta, z pewnością zawiera błędy
- zdjęcia periodyczne podobno nie działają prawidłowo - nie miałem czasu testować

Program wymaga dalszej pracy, jednak umieściłem taką wersję, gdyż nie będę miał czasu pracować nad nim przez najbliższe 2-3 tygodnie.
Wszelkie uwagi mile widziane.
 
leech  Dołączył: 09 Cze 2010
Tkos dzięki za poświęcony czas na napisanie programu. Tego właśnie szukałem ;). Jeżeli będziesz jeszcze go rozwijał to przydałby się histogram i możliwość powiększenia zdjęcia.
Jeszcze raz dzięki.

edit: jest możliwość zrobienia podglądu na żywo?
 
tkos  Dołączył: 13 Lut 2010
Program jest rozwijany, obecnie pracuję nad stabilnością współpracy z K5. Powiększenie to dość częsta prośba od użytkowników, więc pewnie będzie, ale jeszcze nie wiadomo kiedy. Co do podglądu na żywo - raczej niemożliwe, jedyna nadzieja to że będzie Pentaxa zrobi soft dla 645D który to miał, wtedy można zbadać komunikację i sprawdzić czy w inny modelach też możliwe.

[ Dodano: 2010-12-21, 09:00 ]
Umieściłem nową wersję PK_Tether - zmiany:
- dodanie obsługi K10D i K200
- poprawienie periodic shutting
- poprawiona obsługa jakości jpeg dla aparatów z 4-gwiazdkową jakością (np. K5, K20)
- naprawione zapisywanie ustawień programu
- wyczyszczenie przycisków które nie są w pełni obsługiwane
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
swietny program, w sam raz do studia, windows 7 64 bitowy, pentax k-7 i wszystko dziala, robie zdjecie aparatem i zaraz mam efekt na monitorze, czegos takiego szukalem !!!
 

fredik33  Dołączył: 31 Sie 2007
Wie ktoś może czy program pod windowsem obsługuje samsunga gx-10.Pod linuxem nie moge go zainstalować.
 
tkos  Dołączył: 13 Lut 2010
Na razie PK_Tether nie odsługuje żadnego z Samsungów - nie było osób do testowania. Dodanie kolejnych aparatów to niewielka praca, więc jeżeli chciałbyś być pierwszym testerem, to proszę o kontakt przez maila. Program jest przeznaczony tylko pod Windowsa.
 
Piotrek K  Dołączył: 16 Lis 2009
tkos, dodałeś obsługę k200D - jesteś WIELKI! Nawet nie wiesz, jak cieszy takie rozszerzenie funkcjonalności aparatu od kilku lat nie produkowanego (sądzę, że nową puszkę dokupię najwcześniej za dwa lata).
 

Mariusz_CH  Dołączył: 30 Gru 2008
tkos, wypróbowałem programik z kiksem. Pogratulować :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach