Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Witam wszystkich w tym wątku :)
Po przeczytaniu go w całości mam jedno spostrzeżenie (poza niewątpliwą merytoryczną przydatnością programów): portal jak mniemam powstał dla celów wsparcia użytkowników Pentax-a , możliwości wymiany doświadczeń czy innowacji. Dziwi mnie zatem żądanie usunięcia loga ze stronki kolegi. Po pierwsze domena jest tak skonstruowana że sama wstawia te logo (ktoś to opracował nie po to żeby potem nakazywać jego usunięcie) a po drugie to Portal powinien objąć patronatem ludzi i ich poczynania mające na celu usprawnienie pracy na tym sprzęcie. Przecież kolega nie sprzedaje tego a w pisanie oprogramowania wkłada własną pracę i czas. Jak widać z opinii kolegów program działa i jest przydatny. Czy administracja Portalu wstydzi się takich użytkowników? Ja bym się cieszył że są ludzie którzy poza wyszukaniem informacji potrafią coś stworzyć dobrego pod moim szyldem
Pozdrawiam
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
PK Tether - sposób na Debug Mode w pentaksach K-R i K-5!
Było już? Jeśli nie, to za blogiem RiceHigh podaję info o możliwości otwarcia debug mode dla modeli K-R i K-5. Wystarczy sciągnąć program PK_Tether w wersji 0.6.0 ze strony: http://www.pktether.com/new-version-0-6-0
Nie wymaga instalowania, uruchamia się po rozpakowaniu. Wystarczy podłączyć aparat kabelkiem do komputera, włączyć go, uruchomić PK_Tether i po zidentyfikowaniu aparatu zaznaczyć opcję "Camera debug mode On" w prawym dolnym rogu. Następnie wchodzimy w menu aparatu, przesuwamy kursor w prawo aż dojdziemy do zakładki "Test Mode" i gotowe. ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
scaliłem do wątku o PK_tether i PKremote

 

mtb  Dołączył: 05 Mar 2011
Narado napisał/a:
... Portal powinien objąć patronatem ludzi i ich poczynania mające na celu usprawnienie pracy na tym sprzęcie. Przecież kolega nie sprzedaje tego a w pisanie oprogramowania wkłada własną pracę i czas. Jak widać z opinii kolegów program działa i jest przydatny. Czy administracja Portalu wstydzi się takich użytkowników? Ja bym się cieszył że są ludzie którzy poza wyszukaniem informacji potrafią coś stworzyć dobrego pod moim szyldem

Podpisuję się pod tymi zdaniami. I dziwię się, że wątek nie jest podpięty.
A przy okazji tego wpisu przynajmniej go podbiję ;-)

PS. Z zamkniętego już wątku, który został zamknięty, ponieważ "było" dowiedziałem się o tym, że można wejść do trybu DEBUG w K-r, o czym wcześniej nie wiedziałem i z tego co się orientuję na forum jednak o tym nie było.
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Czy komukolwiek działa wersja 6.0? U mnie wyrzuca błąd i aplikacja zamyka się. Poprzednia wersja 4.5 śmiga bez zarzutu. Jeżeli rzeczywiście byłby dostęp do menu serwisowego w K-r i K-5 to byłaby rewelacja (w tych modelach nie działa sposób na pliczek na karcie pamięci i niezamkniętą klapkę ; )
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
michal5150 napisał/a:
Jeżeli rzeczywiście byłby dostęp do menu serwisowego w K-r i K-5
Po co Ci menu serwisowe w K-5?
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Ano po to żeby przesunąć korekcję. Załóżmy że obiektyw wymaga korekcji -12pkt, ale nie da się tego tak ustawić bo oficjalnie skala jest do +/- 10 pkt. Więc za pomocą Debug Mode możemy sobie przestawić zakres tak, aby obiektyw dało się wyregulować. I nie trzeba szkła wysyłać do serwisu i czekać aż łaskawie zrobią.
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
michal5150 napisał/a:
Czy komukolwiek działa wersja 6.0?
u mnie działa sam program bez problemów (nie testowałem wszystkiego ale się uruchamia i komunikuje) i Debug Mode również.
Masz .NET 3.5 może tu jest problem, może ściągnij aktualizację do tej wersji .Net.
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Mam NET 3.5, zrobione aktualizacje i nadal się wysypuje przy uruchomieniu. Jutro spróbuję na innym komputerze.
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
U mnie działa, zarówno sterowanie parametrami, podgląd wykonanych zdjęć, jak również Debug Mode. To ostatnie cieszy mnie najbardziej, bo po wgraniu firmware 1.11 powiększył się FF który musiałem zniwelowć maks. na minus, a i tak nie do końca to pomogło. Debug Mode załatwia sprawę w 100%. :-)
 

Acer  Dołączył: 08 Maj 2008
michal5150 napisał/a:
Czy komukolwiek działa wersja 6.0

Niestety mi też wyrzuca błąd zaraz po uruchomieniu, po dograniu bibliotek daje się uruchomić ale po włączeniu K-r nadal wyrzuca błąd i kolejny raz można uruchomić dopiero po restarcie komputera. Próbowałem na dwóch stacjach z Windowsem XP, jutro poszukam coś innego.
 
tkos  Dołączył: 13 Lut 2010
Ostatnio zmieniałem środowisko programistyczne i teraz zauważyłem, że wersja .Net-u ustawiła mi się na "3.5 Client Profile" może to jest powodem. Możecie:
- spróbować zainstalować wersje Client Profile .Net
- skontaktować się ze mną przez maila - wtedy podeślę wersję skompilowaną dla normalnego .Net 3.5
W najbliższych dniach i tak umieszczę nową wersję z poprawką na zmianę ISO z Auto na Manual - będzie skompilowana dla normalnej wersji .Net
 

Acer  Dołączył: 08 Maj 2008
tkos, Wielkie dzięki za podpowiedź, usunąłem .NET-a 3.5, a w zamian za to zainstalowałem wersję 3.5 Client Profile. No i chodzi pięknie, a najważniejsze jest Debug Mode w K-r, na które czekałem od jego zakupu, reszta funkcji też się przyda.
Pozdrawiam
 
endriu  Dołączył: 22 Lut 2008
Koledzy,a czy mogę w K-5 w Debug Mode zrobić korekcję pod jeden obiektyw. Mam szkło które mimo kalibracji ma FF który nie mieści się w skali mikroregulacji w korpusie.
Cytat
Portal powinien objąć patronatem ludzi i ich poczynania mające na celu usprawnienie pracy na tym sprzęcie. Przecież kolega nie sprzedaje tego a w pisanie oprogramowania wkłada własną pracę i czas. Jak widać z opinii kolegów program działa i jest przydatny. Czy administracja Portalu wstydzi się takich użytkowników? Ja bym się cieszył że są ludzie którzy poza wyszukaniem informacji potrafią coś stworzyć dobrego pod moim szyldem

...
Podpisuję się pod tymi zdaniami. I dziwię się, że wątek nie jest podpięty.

Też tak myśle.
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
endriu napisał/a:
Koledzy,a czy mogę w K-5 w Debug Mode zrobić korekcję pod jeden obiektyw. Mam szkło które mimo kalibracji ma FF który nie mieści się w skali mikroregulacji w korpusie.
Nie da się zastosować w debug mode korekty dla jednego obiektywu. Czy ten obiektyw z FF jest firmowy, z autofokusem? Jeśli tak to spróbuj może pokombinować. W debug mode zmniejszyć FF na tyle by indywidualna mikroregulacja dla tego obiektywu w korpusie naprawiła błąd. Może się okazać że dla innych obiektywów, z którymi do tej pory nie było problemu pojawi się BF. Spróbuj go zlikwidować wtedy korektą ogólną (dla wszystkich szkieł) na plus. Nie wiem czy to zadziała (czy można jednocześnie uzywać ogólnej mikroregulacji i indywidualnej). Jeśli to nie pomoże, to obiektyw będzie musiał odwiedzić serwis.
 
endriu  Dołączył: 22 Lut 2008
Obiektyw to Sigma z af,właśnie wróciła z serwisu po kalibracji a ff i tak duży.Jeżeli chodzi o debug mode to wchodzę w zakładkę AF TEST a następnie AF Area Test czy AF Area Number?
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
endriu napisał/a:
Jeżeli chodzi o debug mode to wchodzę w zakładkę AF TEST a następnie AF Area Test czy AF Area Number?
Ani jedno ani drugie. Na dole jest suwaczek FocusCorr i nim się wprowadza korektę. I lepiej niczego więcej w debug mode nie ruszać, bo taka zabawa może skończyć się serwisem, jak się rozreguluje korpus i zapomni co się pozmieniało.
 
endriu  Dołączył: 22 Lut 2008
O.k. dzięki bardzo, a na ff suwakiem w lewo czy w prawo?
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Tak samo jak przy mikroregulacji - FF na minus, BF na plus.
 

axolotl  Dołączył: 01 Lis 2011
Czy moglibyscie napisac jaka wartosc macie ustawiona w Af test w debug mode?Badz jaka mieliscie przed zabawa z przesuwaniem suwaczka.

Pozdrawiam.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach