Suzumebachi  Dołączył: 09 Lis 2010
  Air Show Radom 2011
XII edycja odbędzie się w dnia 27 i 28 sierpnia 2011r. na radomskim lotnisku Radom-Sadków. Wszystkich chętnych do podziwiania podniebnego "baletu" zapraszam na oficjalną stronę pokazów www.airshow.sp.mil.pl
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Fajnie ,że już są konkrety. Przed ostatnimi pokazami dosyć długo trwały przepychanki między organizatorami.
Oby tylko udało się sie przełamać to tragiczne fatum : dwa ostatnie pokazy i dwa wypadki śmiertelne.
 
rad500  Dołączył: 08 Paź 2008
ja pewnie bede jak co air show ;).
 

Suzumebachi  Dołączył: 09 Lis 2010
Organizatorzy XII edycji pokazów lotniczych AIR SHOW – 2011 otrzymali pierwsze potwierdzenia udziału. W dniach 27-28 sierpnia przyszłego roku w Radomiu, w pokazie dynamicznym zobaczymy między innymi reprezentantów sił powietrznych Belgii: F-16 solo oraz zespół Hardship Red.

Belgijski demonstracyjny F-16 znany jest z udziału w wielu pokazach. Zespół Hardship Red natomiast to nowa formacja, powstała przed dwoma laty, która – mimo planów – nie dotarła na radomskie pokazy w 2009 roku. Zespół tworzy cztery żółto-czerwone, treningowe samoloty Marchetti SF-260.

Chęć udziału w wystawie statycznej wyrazili Niemcy. Na płycie lotniska będzie prezentowany używany przez Luftwaffe Eurofighter. Drugim państwem, które jak dotąd potwierdziło udział w wystawie jest Litwa. Do Radomia przyleci jeden z trzech używanych przez lotnictwo wojskowe tego kraju samolotów transportowych C-27J Spartan.

Litwa posiada trzy samoloty C-27J o numerach 06, 07 i 08, kupione w czerwcu 2006 roku za kwotę 75 mln euro. W październiku 2009 roku w bazie lotniczej Szawle wylądował ostatni dostarczony przez Alenia Aeronautica egzemplarz.

Rzecznik prasowy AIR SHOW – 2011 kpt. Jakub Block zapowiada też zmiany na stronie internetowej poświęconej pokazom. Jeszcze przed końcem roku strona ta – znajdująca się pod adresem airshow.sp.mil.pl – ma zostać odświeżona i otrzymać nową strukturę. Będzie też zawierać nowy, zatwierdzony już oficjalnie przez dowódcę Sił Powietrznych motyw graficzny przyszłorocznych pokazów.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Wg lokalnej telewizorni kablowej, udział w pokazach potwierdziły 2 gwiazdy radomskich pokazów - zespoły akrobacyjne Patruille de France i Freccie Tri Colori. Ponadto debiutanci:
Patruille de Suisse (Szwajcaria-jak się nie trudno domyśleć) i Krila Oluje - Wings of Storms z Chorwacji. Ponadto organizatorzy oczekują jeszcze na potwierdzenie uczestnictwa przedstawicieli Sił Zbrojnych Białorusi, Rosji, Rumuni, Holandii.
Na pewno ma być B 52. Tegoroczne pokazy zapowiadają się rewelacyjnie. :-D
Ijon i Cardioceras : przyjeżdżacie ? :-D
 
reastdignity  Dołączył: 29 Kwi 2010
szykuje się smakowicie, ciekawe co wyjdzie z tego ostatecznie. Ja na pewno będę.
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
MarWoj, oczywiście że będziemy :-D
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
Może i ja się wybiorę
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Ijon napisał/a:
oczywiście że będziemy

Jakby co, to "doba hotelowa" nie uległa zmianie. :mrgreen:
 

Suzumebachi  Dołączył: 09 Lis 2010
nowe potwierdzenia od The Flying Bulls i ma być jakiś duński helikopter(y)...
 

WoRaS  Dołączył: 30 Lip 2009
 
Do tego jeszcze holenderski F-16 Display Team :-)

http://www.f16demoteam.nl.../calendar22.php

Zapowiada się najlepszy air show w historii Radomia... :-)
 
reastdignity  Dołączył: 29 Kwi 2010
no cóż trzeba czymś będzie zastąpić taira :->
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
Wiadomo co wystawią The Flying Bulls
http://www.airshow.sp.mil.pl/

[ Dodano: 2011-06-01, 19:23 ]
Pojawił się cennik
 
los_arturos  Dołączył: 09 Lip 2010
aż boję się wybierać... dwa razy byłem na Air Show, to były te dwie ostatnie imprezy... Ale tym razem też będę
 

Suzumebachi  Dołączył: 09 Lis 2010
http://www.airshow.sp.mil.pl/pl/program-pokazow
jest trochę potwierdzonych nowości (tabela).
 
los_arturos  Dołączył: 09 Lip 2010
Jest może jakaś zorganizowana akcja? oby nie taka akcja żeby dać piątaka ;-)
 

Hermes  Dołączył: 04 Lut 2008
los_arturos, to zdecyduj się czy chcesz organizowania,czy nie :evilsmile: ? Chyba że preferujesz na "krzywy ryj" :mrgreen:
 
los_arturos  Dołączył: 09 Lip 2010
na krzywy ryj? nigdy! chociaż nigdy nie mów nigdy ;-)
 

Przemas  Dołączył: 11 Gru 2006
Hmmm w końcu trzeba by sie wybrać ;) tym bardziej że blisko mam ;) moze mini zlot Pentaxa przy okazji :)
 

Szyszek  Dołączył: 13 Lip 2010
Ja też mam ambitny plan pojawić się, ale jak wyjdzie to się okaże. A co do mini zlotu jestem za:)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach