kris81pl  Dołączył: 02 Lut 2008
Ostrzenie w body K10D a ostrzenie w Pentax Digital Camera Ut
Mam pytanie. Dlaczego zdjęcie zrobiobe w .jpg w body K10D, z ustawionym na "0" ostrzeniem, jawi się w Pentax Digital Camera Utility jako zrobione z ostrzeniem na "-1"???
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
kris81pl,jak wiesz plik jpeg to obraz przetworzony przez oprogramowanie w aparacie a PDCU to soft na kompa,tak więc wskazania parametrów nie muszą się zgadzać. Z drugiej strony kto wie czy nie dokonałeś przełomowego odkrycia i nie znalazłeś przyczyny mydlanych zdjęć z Pentaxów :-B
 

kris81pl  Dołączył: 02 Lut 2008
Wiesz, gdybym korzystał z softu niededykowanego i byłyby rozbieżności to bym to rozumiał tak jak mi opisałeś i nie zadawał pytania, natomiast wszystkie inne parametry w K10D mam na "0" i w PDCU sa na "0", ostrość natomiast na "-1".
To mnie zastanawia.
W K-r mam wszystko na "0" i soft pokazuje wszystko na "0".
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
kris81pl, daj sobie spokój-to naprawdę p***** nie warta rozważań i zastanowień ;-)
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
kris81pl napisał/a:
W K-r mam wszystko na "0" i soft pokazuje wszystko na "0".

Zmieniło się to jeszcze w którejś wersji PPL 3 - chyba po wypuszczeniu K200D. Tak samo na minusie jest K100D teraz. Najprawdopodobniej nowe pentaksy mają nieco bardziej przesunięte to "zero" na plus.
 

kris81pl  Dołączył: 02 Lut 2008
Aha , teraz wiem, że nie jestem w sam (jak w piosence barda współczesnej młodzieży MichałaW). Pozdro!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach