bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
RAW Challenge 172
Przypominam o możliwości przysyłania propozycji RAWów do obróbki. Najlepiej takich "trudnych". Im więcej materiału, tym lepiej. Szczegóły na dole.

Zasady zabawy są tu:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=1745
i tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://www.jarekdabrowski.net/prc/raw/rc172.dng

Wyniki proszę przysyłać na adres (UWAGA: zmiana adresu mailowego):
pentaxrawchallenge2 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 5.12.2010, do godziny 20:00 czasu północnołódzkiego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jpgi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc172_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc172_nick_700.jpg - mały jpg (max. wielkość 500 kB),
- rc172_nick.zip - załączony zip
Maile proszę tytułować podobnie - rc172_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili.

Miłej zabawy.
-----------------------------
Ciągle proszę o podsyłanie swoich rawów, można je wysyłać mailem na podany wyżej adres, lub wrzucać przez ftp:
ftp . jarekdabrowski . net (proszę usunąć spacje z adresu)
juzernejm: rawchallenge
pasłord: oPona2007 (ważna wielkość liter)
(proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki)
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji - a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.

 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Uwaga, uwaga. Termin RC 172 przedłużam do poniedziałku do 20-tej. Dzisiaj nie dam rady wystawić. Przysyłajcie, bo na razie mało prac.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
http://www.jarekdabrowski.net/prc/rc172.html

1. Filonxxxl


2. izbkp


3. k33l
WB 3650 Tinta +20 Odtwarzanie 6 Czarne 5
Jasność +65 Kontrast +39 Nasycenie -20
Krzywa Duży kontrast
Redukcja szumu 70 Szczegóły luminacji 75


4. martino


5. Tequila


6. Valdis62
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
Po frekwencji widać, jak się wszystkim RAW podobał ;)

Imho Filonxxxl i k33l zwycięzcami.
Filonxxxl podziel się proszę metodą na te paskudne szumy:)
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
Podobnie jak Tequila: wg mnie Filonxxxl i k33l.
Co do odszumiania - strzelam, że to Topaz DeNoise :-)
 

Filonxxxl  Dołączył: 25 Sie 2010
Hmmm, zły strzał, u mnie tradycyjnie to LR3.2

Więc tak: temperatura barwowa 3750, odcień +69, jasność +68, kontrast +40, czystość +100
Redukcja szumu: luminacja +100, detale +75 (powyżej robiły się paskudne artefakty), kolor +69, detale +100

No i tyle ;)
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
Testowałem dziś nowe RT3 i postanowiłem przemielić ten pliczek... po godzinnej walce nie udało mi się uzyskać w połowie takiej "gładkości" jakFilonxxxl, widzę masz soft opanowany do perfekcji.
Co do nowego RT - ma 3x więcej suwaków niż starsza wersja - od samego odszumiania 4 sekcje :-P , 8 sposobów demozaikowania (w tym dcb i amaze) , i sam nie wiem co jeszcze... teraz trzeba się nauczyć z tego korzystać
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
Ja się bawiłem również tym plikiem, ale efekt uznałem za kiepski i nie wysyłałem na RC.
Moje wypociny tutaj (~3,5MB)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Robert K., wcale nie taki kiepski ten efekt. Następnym razem ślij, nie marudź ;-)
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
Robert K., no jak to jest kiepskie to ja Cię bardzo przepraszam, ale się chowam z moimi wypocinami.
Ten Raw w ogóle był trudny;)

co Wy na to, żeby po każdym RC robić coś podobnego do

Byłoby łatwiej porównywać...
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
Tequila, :shock: że przez 171 RawChallengów nikt na to nie wpadł :lol:
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
...i nadeszłam JA :D
;)
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
Ale w takim układzie nie ocenisz nic poza koncepcją, kolorystyką, jasnością. takie rzeczy jak wyostrzanie, odzyskiwanie świateł/cieni, odszumianie da się ocenić tylko przy 100% powiększeniu.

Robert K., porównując do mojego to uzyskałeś super efekt
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
Tequila, a umiałabyś tę "mozaikę" zaserwować nam w postaci klikalnej tabeli?
Miniatury rzędu ~350px po dłuższym boku pozwalałyby na mocno zgrubną, wstępną ocenę, a po kliknięciu moglibyśmy sobie porównać wersje o większej rozdzielczości.
Tak sobie wykoncypowałem :-)

pyciar, dzięki :-) :-B
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
no chyba że ta mozaika byłaby uzupełnieniem i prezentowała by 100%cropy jakiegoś ciekawego fragmentu zdjęcia :)
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
bardziej chodziło mi o to, aby do wersji jaką mamy teraz (700px) dodawać taką oto sklejkę pokazującą jedynie kolorystykę i sam pomysł na obróbkę...
I nie zmieniać nic w obecnych zasadach wyświetlania zdjęć.

Albo zrobię tak: będę dodawała tą mozaikę, a nuż widelec komuś się przyda "ogarnąć" :)
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
Oo... :) to jest pomysł
 
hydra  Dołączył: 03 Lis 2010
A jaki właściwie jest kolor ściany - tak w rzeczywistości ?

PS. Witam wszystkich serdecznie :-D
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
Jeśli dobrze pamiętam (a właściwie: jeśli dobrze żona pamięta ;-) ) to to była 'orchidea' z duluxa.
Ale pewności nie mam...
Pomogłem? ;-)
 
bombel  Dołączył: 04 Lis 2010
Robert K. napisał/a:
... orchidea...

Pomogłem? ;-)


Mnie raczej zaszkodziłeś. ;-)

Choć ja akurat rozumiem pytanie o kolor ściany jako lekki przytyk, bo każda interpretacja przedstawia inny, a wszystkie mają jakieś zafarby; na ani jednym cienie pod półkami i białe okładki nie są neutralne...

Pomijając Tequilę (zrobiła sprytnie zdjęcie bez kolorów ;-) ) chyba tylko u k33la cienie są rzeczywiście neutralne, bez magentowego zafarbu; z drugiej strony k33l akurat ma bardzo zielone biele. Biele za to ładnie zrobił Valdis62, cienie też niczego sobie, ale szumu to nie zdjął ze zdjęcia chyba w ogóle...

Z szumami najlepiej dał sobie radę Filonxxxl, ale kolory odbieram u niego jako zafarbione na magentowo i przez to niedobre.

Tak mi wychodzi z tych porównań, że gdyby zrobić coś z szumem - to Valdis62 wygrywa; zafarby utzrymane w ryzach, cienie w miarę neutralne, biele może leciuteńko za różowe jak dla purysty, ale może być. A zaraz po nim ktoś i bardzo ładnym nicku izbkp - z tych samych powodów: mało zafarbów, kolory neutralne.

Chcesz powiedzieć Valdis, że 62gi to był dobry rocznik? ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach