Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Raynold1987 napisał/a:
Co za dyletanctwo. Wkurzyłem się :evil:

Bardziej dyletancki jest tylko DFV. Ale i jedno i drugie pisemko są porażką.
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
Raynold1987 napisał/a:
pod kątem kolorów, zakresu dynamicznego i ISO i k-5 wypadł bardzo przeciętnie.
Co za dyletanctwo. Wkurzyłem się

he he ......
wkurzyłeś się bo aparat, który własnie kupiłeś nie zajmuje zawsze i wszędzie pierwszego miejsca :?: bo mogłeś kupić lepszy :?:
 

Raynold1987  Dołączył: 24 Mar 2010
b-bar01 k-5 jeszcze nie kupiłem a wkurzyłem się, że czasopismo, które wydawało mi się w miarę fajne robi tak niedokładne testy. Co więcej - przed każdym większym testem w każdym numerze opisują na co najmniej 2 strony w jakich to super profesjonalnych warunkach je robią...
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
Raynold1987 napisał/a:
k-5 jeszcze nie kupiłem

to kup go w końcu i rób zdjęcia, pogoda ładna i kadry uciekają.
Raynold1987 napisał/a:
czasopismo, które wydawało mi się w miarę fajne robi tak niedokładne testy

testy są dokładne, ale wyniki są takie, jaką miarę do nich przyłożysz........ dla jednych K-5 to szajs, dla drugich święty grall i krynica fotografii :mrgreen:
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
W październikowym wydaniu miesięcznika "Foto" - paro stronicowa bitwa - Pentax K-5 vs Nikon D7000. Pojedynek na możliwości, jakość fotek i wykonanie obu puszek. Test dosyć powierzchowny, zakończony konkluzją iż D7000 sprawdzi się lepiej jako NARZĘDZIE do fotografowania, ale autor swój artykuł zaczyna słowami : " Nie mówcie nic mojej żonie, ale zakochałem się w Pentaxie K-5".
K-piątka wypadła bardzo dobrze i zebrała sporo dużych punktów w ataku jak i obronie.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Blesso napisał/a:
Test dosyć powierzchowny, zakończony konkluzją iż D7000 sprawdzi się lepiej jako NARZĘDZIE do fotografowania

A Pentax sprawdzi się jako co? OBIEKT miłości? 8-)

b-bar01 napisał/a:
testy są dokładne

Pewnie jakieś są. Ale nie wszystkie są dokładne. O niechlujstwie i niekonsekwencjach testów w DFV była już mowa na tym forum.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Dokładnie ;)
Tak naprawdę autor testu nie znalazł słabszych punktów K-5, oprócz mniej zaawansowanego systemu AF od Nikona i mniejszej ilości przycisków.
Jakość fotek została oceniona nawet powyżej wyniku konkurenta, i ogólnie było sporo ochów i achów.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Blesso napisał/a:
Tak naprawdę autor testu nie znalazł słabszych punktów K-5, oprócz mniej zaawansowanego systemu AF od Nikona i mniejszej ilości przycisków.

Szkoda tylko, że w świetle żarowym zaawansowanie to bardzo często objawia się kociokwikiem i wariacjami na temat BF/FF... :-P

Co do guzików. Dziwna arytmetyka. :-?

a) D7000 ma 10 na tylnej ściance + wybierak, 2 przy spuście migawki i 2 po lewej stronie korpusu. Łącznie 14.

b) K-5 ma 13 na tylnej ściance + wybierak punktu AF, 2 przy spuście migawki i 1 z boku korpusu. Łącznie 16 (i pomijam tu wielofunkcyjność kilku z nich).

Od kiedy to 14 > 16? :?: :mrgreen:

Może jednak nie do końca jest tak, że
b-bar01 napisał/a:
testy są dokładne
8-)
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
Benek napisał/a:
Od kiedy to 14 > 16?

a tu np: 14 jest większe od 16 :?:

 

Raynold1987  Dołączył: 24 Mar 2010
b-bar01 specjalnie dla Ciebie ;-) test w studio na planszach
DCP czerwiec - kolory - im bliżej 0 tym lepiej:
7D -1,68
D300s +1,9
k-5 -1,06
DCP listopad - kolory - im bliżej 0 tym lepiej:
7D +0,1
D300s +17,6
k-5 -0,99
Są jeszcze testy szumu i zakresu dynamicznego, które się różnią.
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
Raynold1987 napisał/a:
b-bar01 specjalnie dla Ciebie test w studio na planszach

he he .... dzięki ;-)
naprawdę nie widzisz wspólnego mianownika ??
jesli liczysz, że wyniki kilku testów bedą takie same (liczbowo) nawet dla tego samego aparatu X, zapomnij, chyba że wyłączysz z obliczeń statystykę, prawdopodobieństwo.
 

gamic1  Dołączył: 29 Sie 2009
b-bar01 napisał/a:
chyba że wyłączysz z obliczeń statystykę, prawdopodobieństwo.
- ale taki rozrzut ???
np D300s... od +1,9 do +17,6 ???

To tak jak by robić test przyspieszenia auta i raz ma 5 sek a raz 9x więcej (45 sek)... :?:
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
b-bar01 bardzo chce wierzyć we wszystkie testy, ich poprawność i rzetelność, więc po co mu w tym przeszkadzać? ;-)
 

BAN zamach  Dołączył: 21 Paź 2010
Heheeh,że też chce się Wam brandzlować takimi sprawami-odnoszę sie do kilkunastu ostatnich postów.Qwa :przeciez od dawna wszyscy mówią:
to fotograf robi zdjecia-- NIE APARAT. :-P
95 % z nas :FOTOGRAFUUUF nie ogarnia 95 % wiedzy o fotografowaniu.Ślizgamy się po wierzchu umiejętności i wiedzy tylko.Fotografujemy bo lubimy ,marne fotki bierzmy na konto swoich nieumiejetnosci ,a nie zganiajmy na aparat,obiektyw czy kaca :-P
btw.
mam sporo lepszych fotek z K100 D niz z K-5 :-/
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
Benek napisał/a:
b-bar01 bardzo chce wierzyć we wszystkie testy

od sparaw wiary sa świątynie :-)
mylisz testy z ich interpretacją.
gamic1 napisał/a:
- ale taki rozrzut ???

ciekawe, a nikt nie wpadł że to może literówka (+1,76) :?:
testy niewiarygodne , ale przecinki już tak ;-) :?:
 

fredik33  Dołączył: 31 Sie 2007
Digital Camera Polska to jakieś nieporozumienie.Canon 60D ma lepszy obrazek w ich testach niż Pentax K-5 i Nikon d7000.Widać że czasopismo sponsorowane.
 
Yura  Dołączył: 03 Kwi 2010
fredik33 napisał/a:
Widać że czasopismo sponsorowane

Przede wszystkim przedrukowywane - całe artykuły to tłumaczenie z edycji brytyjskiej.
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Witam szczęśliwych posiadaczy K-5 i sympatyków.
Sam o mało nie kupiłem D7000, ale mam zwyczaj posłuchać bądź poczytać co o sprzęcie mają do powiedzenia Ci którzy go kupili. Wszedłem na forum Nikoniarze i zacząłem czytać wątek "D7000 komentarze użytkowników". Jeżeli ktoś ma wątpliwości co do wyboru K-5 polecam lekturę. W całym wątku (blisko 440 stron) pojawiły się 2 osoby mające bezawaryjne egzemplarze w tym jedna zakupiła swój w Stanach (drugi kupiony w Polsce jest awaryjny). Głowna wada to aytofokus i co dziwne przy zakupie jest ok a po kilku dniach uniemożliwia robienie zdjęc... kalibracja...kilka dni ok i...dalej jazda. Puszki po kilka razy trafiają do serwisu i...nadal kicha (że nie wspomnę o chlapaniu oleju na matrycę- też sporo przypadków). To kilku z nich skierowało moje zainteresowanie na K-5. Mieszkam w Vancouver i poszedłem do znajomego pracującego jako sprzedawca w London Drugs flagowego sprzedawcy Nikona w Kanadzie i pytam go czy słyszał coś o wadach D7000. Opisałem mu co dzieje się z tym modelem w Polsce. Zrobił oczy jak spodeczki. Sprzedają tego dużo i on nie miał żadnej reklamacji. Wnioskuje stąd (po przypadku posiadacza aparatu zakupionego w USA) że aparaty trafiające na rynek Ameryki Płn. są staranniej selekcjonowane. Ja osobiście straciłem serce do Nikona jako firmy i mimo że ich system ma dużo bogatszy asortyment we wszelkiego rodzaju akcesoria to czekam na świąteczne promocje K-5
Pozdrawiam :)
 

arob  Dołączył: 01 Gru 2009
też slędzę ten wątek z D7000:
jedno jest pewne dzięki tym problemom z D7000 zaczeło się dużo mówić o Pentaxie
 

Lento Violento  Dołączył: 13 Kwi 2010
I coraz częściej zaczęto w tym wątku o d7000 polecać K-5 ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach