Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Przechlapane mamy. :-/ Znowu szkiełka na rynku wtórnym pójdą w górę. A Nikoniarze są przyzwyczajeni do wysokich cen na szkła.
 

python28  Dołączył: 09 Lis 2009
Przecież to szkła pentaxa podobno są najdroższe, jak to jest?
 

nazirus2411  Dołączył: 19 Lip 2009
python28 napisał/a:
Przecież to szkła pentaxa podobno są najdroższe, jak to jest?


Wlasnie , caly czas zapominaja dopisac :

* dotyczy only nikor 1.8/50 :-P
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Przymierzam się do zakupu Sigmy 120-400 . Czy ktoś z kolegów używa bądź używał tego szkła? Może ktoś mógłby polecić jakieś inne szkło o podobnym zakresie ogniskowych za rozsądne pieniądze przy przyzwoitej jakości?
 

tomekkarol  Dołączył: 17 Sty 2010
Temat wątku: napisał/a:
K-5 - testy, recenzje, itd.


Narado napisał/a:
Przymierzam się do zakupu Sigmy 120-400 . Czy ktoś z kolegów używa bądź używał tego szkła? Może ktoś mógłby polecić jakieś inne szkło o podobnym zakresie ogniskowych za rozsądne pieniądze przy przyzwoitej jakości?


Czyżby nowy rekord stężenia offtopu w offtopie? :shock:
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
tomekkarol napisał/a:
Czyżby nowy rekord stężenia offtopu w offtopie?

Boję się, że to rozgrzewka, bo na naszym forum wpisując posta często używa się funkcji "chybił-trafił" ;-)
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
sorry..nie było pytania
 
Sabik  Dołączył: 19 Lip 2011
Kolega Narado, jeszcze widzę się nie zdecydował, D7000 czy K-5, bo podobne pytanie leży na forum Nikona :-) w czym nie widzę oczywiście nic złego ;-)
Pozdrawiam!
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Jeszcze nie do końca. Na dziś na plusie jest K-5 , w Kanadzie z D7000 nie ma problemów ale nie lubię firm które jak jest problem to pytają "jakie samoloty" . Za Pentax-em przemawia sentyment z przed wielu lat, w Nikonie kusi dostępność szkieł obcych firm. czekam na świąteczne rabaty ( tu bywają b. wysokie). Jakoś bliżej mi do Pentax-a co w kilku postach u nikoniarzy napisałem. Cały czas czytam...stąd moje sporadyczne pytania.
 
bocian77  Dołączył: 13 Lip 2008
Jak było, proszę usunąć. Uaktualniony test K5 vs 7D
Pzdr.
 
Witek  Dołączył: 07 Lis 2008
Czasami czytuję dla "sportu" komentarze na optycznych i pod testem sony a65 znalazłem taki kwiatek pana redaktora naczelnego Arka:
"A i tak w porównaniu nie ma najlepszego w tej klasie Pentaxa K-5, któremu oprogramowanie CMOSa 16 Mpix wyszło najlepiej. To fakty. Dyskutując z nimi to Ty narażasz się na śmieszność."
 
Yura  Dołączył: 03 Kwi 2010
Witek, żaden kwiatek - sama prawda.
 
daktyl  Dołączyła: 26 Wrz 2011
Będąc w empiku, wpadła mi w ręce gazeta, gdzie porównywano najnowsze sprzęty. Były m.in. lustrzanki. I taki Nikon D7000 wypada lepiej w odwzorowywaniu barw niż Pnetax K-5, według gazety. :roll:
 

tomekkarol  Dołączył: 17 Sty 2010
Jaka gazeta, takie "prawdy objawione". Polecam bzdury pod szyldem chip.pl:
http://www.chip.pl/testy/...rowe/pentax-k-5
Przynajmniej można zdrowo się pośmiać.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
"Podczas oglądania zdjęć w pełnej wielkości na monitorze komputera zakłócenia nie są widoczne jedynie do ISO 200."

no jesli na monitorze pojawiaja sie zaklocenia to oni chyba maja z nim problem a nie z aparatem..

[ Dodano: 2011-12-18, 16:03 ]
"...gwarantujący bardzo dobrą jakość obrazu jest Nikon D7000"
no i wszystko jasne..

[ Dodano: 2011-12-18, 16:08 ]
"Autor przyzwyczajony do niskich szumów w aparatach marki Pentax był zdziwiony, że tym razem nie jest aż tak idealnie"

oni sa naprawde zabawni.. tomekkarol, dzieki za poprawienie mi humoru :)
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
"Wysoki poziom szumu od ISO 400"
co za brednie, ręce opadają. Merytoryczny poziom tekstu godny tabloidu za 99gr....
 

python28  Dołączył: 09 Lis 2009
Oj boli was że mamy po prostu gorsze puszki od innych i tyle. ;-)
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
rbucz luzik rób zdjęcia a inni niech sobie piszą co chcą. Przeca aparatu (co bo to znaczyło) używasz dla przyjemności.
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
AChmiel, gdybym się przejmował, dawno kupłbym Nikona :mrgreen: Gdybym się przejmował, tym, kto co pisze, to np. po teście ltd 31 na opacznych, powinienem go rozbić na kawałeczki... (albo przynajmniej huknąć się nim w głowę :lol: , że tyle kasy wydanej bez sensu )
 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
tomekkarol napisał/a:
Jaka gazeta, takie "prawdy objawione". Polecam bzdury pod szyldem chip.pl:
http://www.chip.pl/testy/...rowe/pentax-k-5
Przynajmniej można zdrowo się pośmiać.


Testerowi nie chciało się nawet sprawdzić/wgrać najnowszego firmware. Ilość RAW-ów jakie robił w serii o tym świadczy. Cóż więcej pisać o jego kompetencji...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach