Yura  Dołączył: 03 Kwi 2010
Wrażenia z korzystania z K-5 podczas wyprawy w Egipcie (filmik), niestety w języku, w którym "dobrze zabezpieczony" to "blagozaszcziszczionnyj" :mrgreen:
http://www.atstudio.kiev.ua/story.asp?quote=1734

no i zdjątka z tejże wyprawy przeplatane miejscami z samplami z 645D: http://flickriver.com/pho...57625551818179/ (w górnym lewym rogu, polecam zmienić rozmiar zdjęcia na large)
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
-> BYŁO ? <-
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Cytat:

Uprzedzając trochę to, co napiszemy w teście Pentaksa K-5, możemy stwierdzić, że ten model w pełni spełnił nasze oczekiwania. Matryca jest oprogramowana tak, że RAW-y nie są wyostrzane, nie pokazują różnic w rozdzielczości pomiędzy poszczególnymi składowymi, wszelkie programowe korekty można wyłączyć, a do dyspozycji mamy pełnoprawne wstępne podnoszenie lustra.

Optyczne.pl, Pentax smc D FA 100 mm f/2.8 Macro WR - test obiektywu

Dobrze widzę? ;-)
 
Witek  Dołączył: 07 Lis 2008
Ups dickkett, był pierwszy


To jeśli do tego się już nie mogą przyczepić to co innego wymyślą. Moje propozycję po przeczytaniu testu D-Fa 100WR to ewidentne problemy z BF i FF puszki i zapewne koraliki
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
A na photozone.de

Pentax K-mount @ 16mp (K5-based)
Coming soon ...
Pentax 18-135mm f/3.5-5.6 ED AL
Pentax 35mm f/3.4 AL
 
mas7odon  Dołączył: 01 Lut 2009
W najnowszym, marcowym wydaniu Digital Foto Video jest test Pentaxa K-5

http://dfv.pl/w_numerze.html?id=1236

Zebrał bardzo pochlebne recenzje i dostał łączną notę 80%.
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
mas7odon, to jest ciekawy wyklad z matematyki a nie recenzja (wnioskujac po pierwszej stronie) ;-) co oni tam pala...

ma ktos moze calosc? nie wiem kto to pisal ale chce wiecej ;-)
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Daj spokój! Po opisie (teście z wielbłądami, jakby ktoś drążył temat) k20d mam do dziś dnia tak zwane mieszane uczucia... Ale żeby uruchomić znaną w matematyce szkołę lwowską do opisu numeracji? Tu jest tylko o krok od Stanisława Ulama i bomby wodorowej. Budowanie napięcia godne Hitchcocka. Ciekawe też, dlaczego zdaniem autora opisu w Pentaxie odrobiono lekcje i wreszcie włożono (jakby wynikało z kontekstu) do k5 jakąś lepszą matrycę... :mrgreen:
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
a_czacha, ale niektórym parę ciekawostek z matematyki się przyda. Bardzo ciekawy i oryginalny wstępniak do artykułu. Ja się uśmiałem, bo autor ma widać wyobraźnię by szkołę lwowską zaprząc do rozgryzienia numeracji modelu aparatu.
Dlatego właśnie dzisiaj kupię DFV - za ten wstępniak. ;-) :-B
 

Klod76  Dołączył: 06 Cze 2009
jesli to kogoś zainteresuje - zrobiłem porównawczy test wysokich czułości K-5 - vs. 5D mk II


http://www.fmd.com.pl/can...le-wysokie-iso/
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Klod76, a jak i czym wołane te sample?
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Klod76, to już wiem na co zmieniasz :) No jest w tym systemie parę ciekawych szkiełek :-B , ale i tak od czasu K-5 nie tknąłem 5DMkII z racji ciężaru. Dla moich potrzeb dynamika jak i ISO są podobne, więc sobie FuFu Kolegi odpuściłem. Jestem jednak przekonany, że Ty wykorzystasz ten sprzęt na maksa.
Powodzenia, :-B
 

Klod76  Dołączył: 06 Cze 2009
wywolane LR - bez ingerencji,

z ciekawostek, natywny format cr2 dziala szybciej niz k-5 DNG (z pefami nie probowalem nigdy), to mnie takze zaskoczyło

co do ISO - zaskoczenie - sadzilem ze K-5 deklasuje pod tym wzgledem 5D, roznica nie jest wielka ale jednak jest na kozyść 5D,

a co do rozpiętości tonalnej to tu jednak różnica jest spora, 5D wymaga bardzo dokladnej pracy z ekspozycja i oswietleniem (przypomina pod tym względem K-10D, który jest rewelacyjnie szczegółowy i niezjadający tonów o ile dasz mu szansę) - niczego nie da sie uratować - w przeciwienstwie do K-5 gdzie rozjasione o 2 dzialki EV to nic zaskakującego

A co do rozmiaru - to teraz kiedy juz sprzedalem gripa, to K-5 nie umiem utrzymać w dłoni - trzema palcami i kciukiem to bardzo trudne przy cięższym obiektywie - całość leci na psyk do przodu ;), za to moja żona zachwycona gabarytem Pentaxa ;).
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Klod76 napisał/a:
wywolane LR - bez ingerencji,
No właśnie - domyślne ustawienia LR nie pozwalają na wyciągnięcie wszystkiego zwłaszcza w cieniach. Daj suwak Blacks na zero i sciemnij cienie krzywą - np. split na 15 i głębokie cienie na -55. Poza tym zarówno domyślne odszumianie jak i wyostrzanie jest zupełnie inne dla obu korpusów. Po prostu te ustawienia nie są porównywalne. Poziom szumów 5D2 jest bardzo zbliżony do K-5, natomiast ilość szczegółów w cieniach ich głębokość i elastyczność pliku jest zdecydowanie na korzyść K-5.
 

Klod76  Dołączył: 06 Cze 2009
jaad75, chyba napisałem to samo - tyle że od innej strony, a co do manipulowania rawami - wtedy nie było by porównania, zresztą manipulować można tak by osiągnąć założony rezultat... a tu wyszło co wyszło przy tych samych ustawieniach - wnioski każdy może wyciągnąć.

Niebawem spróbuję zrobić podobne zestawienie dla zbadania rozpiętości tonalnej i mozliwości późniejszej korekci ekspozycji.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Klod76, znam dobrze matrycę 5DMkII i nie chcę by wyglądało to na jakiś -anizm, ale wyniki niezależne też pokazują przewagę K-5; zobacz też, że ISO w Canonach "lekko" oszukuje (ISO1600 to tak naprawdę ISO1000... - http://tnij.org/pentaxk5vscanon5dmkii )
:-> I jeszcze jedna rzecz antyCanonowa :mrgreen: Brak możliwości ustawienia sensownego AutoISO (o zielonym przycisku nawet nie wspomnę). Fakt, dla pracy w studio może to mało potrzebne, ale dla codziennych wyjść z aparatem - dość ważne IMO. :-B Ale i tak mam dużo dobrych wspomnień z Piątką Canonową - do czasu K-5 brałem go wszędzie tam, gdzie wiedziałem że nie mogąc korzystać z lampy będę musiał działać w okolicach przynajmniej ISO3200. Zobaczymy też, co za parę chwil pokaże się w 5DMkIII (w końcu aktualna piątka canona ma już trochę czasu...) ;-)
 

Klod76  Dołączył: 06 Cze 2009
ja canona nie bronie ;) a za te oszustwa przy czulosci matrycy jakis urzad do spraw ochrony konsumenta powinien nalozyc dotkliwa karę ;) na firmy to oszustwo praktykujące
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
Klod76

Proponuję zgłosić ten fakt do Rzecznika praw Konsumenta RP :evilsmile:

:-B

J.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Klod76 napisał/a:
a za te oszustwa przy czulosci matrycy jakis urzad do spraw ochrony konsumenta powinien nalozyc dotkliwa karę ;)


Nominalnie ISO 25600, a rzeczywiste 15110
12800 a 7555
6400 a 3990
3200 a 2133
1600 a 1093

ale kant :shock:
2/3 EV... :-/
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
Benek

A skąd to wiesz :?:

Pytam z ciekawości, nie złośliwości :-B

J.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach