victhor  Dołączył: 25 Lip 2011
Jak podłączyc pentax k100D super do sky watcher sk 1309eq2
Witam

Mam pytanie natury technicznej.Jak w tytule posiadam i aparat pentax jak i Sky Watcher Sk1309 EQ2.Teraz kombinuję jak to połączyć abym mógł chociaż spróbować zrobić jakieś zdjęcie.Próbowałem już z pierścieniem T2 ale nijak nie mogę ustawić ostrości .Samym aparatem bez problemu zrobię ostre zdjęcie.Ostrość bez problemu złapię też przy normalnej obserwacji teleskopem.Jedynie próba połączenia nic nie dała.Jeżeli ktoś zna sposób jak można podłączyć aparat aby to działało to będę wdzięczny.
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
Aparat podłączasz z boku przez T2.Ja mam syntę 8" i nastawiam ostrość przez obracanie tych dwóch pokręteł z boku.
 
victhor  Dołączył: 25 Lip 2011
marfalc napisał/a:
Aparat podłączasz z boku przez T2.Ja mam syntę 8" i nastawiam ostrość przez obracanie tych dwóch pokręteł z boku.

rozumiem że mówisz o miejscu na okular teleskopu.Jeżeli tak to już tego próbowałem i nie wiem czemu nie mogę złapać ostrości.Podpinałem do pentax-a pierścień T2 i wkręcałem w gwint jaki tam jest.Ostrości mimo to nadal brak.
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
Czego robisz zdjęcia?
 
victhor  Dołączył: 25 Lip 2011
zacząłem od najprostszego czyli od księżyca.Najprościej mi na nim było także ustawić lunetkę pomocniczą.
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
Robienie zdjęć księżyca jest proste.Ja praktycznie przy paru próbach dobrze wyostrzyłem zdjęcia.Synta ma większą ogniskową Tobie powinno od razu dobrze wyjść.
Spróbuj po przypięciu aparatu do teleskopu poruszać tymi pokrętłami.Aparat się oddala lub przybliża i w ten sposób ostrzysz.Aparat włącz na LV będzie prościej.
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
Cytat
k100D super

marfalc napisał/a:
Aparat włącz na LV będzie prościej.

Chyba nie ma takiej możliwości :D
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
sorry przeoczyłem :oops:
 
victhor  Dołączył: 25 Lip 2011
astronomią nie interesuję się od wczoraj i mam opanowaną obsługę teleskopu :-) .Ten sposób już wypróbowałem i wiem że nie działa.Być może coś przeoczyłem tylko jeszcze nie wiem co.
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
Szkoda że nie mieszkasz bliżej sprawdziłbym za pomocą mojego kiksa.
 
victhor  Dołączył: 25 Lip 2011
nie ma lekko ;-) Spróbuję jeszcze za czyjąś radą wypróbować opcję z podłączonym Barlowem ale muszę poczekać na lepsze warunki pogodowe.
 

kOKOn  Dołączył: 07 Lip 2007
Może za pomocą czegoś takiego:
PF-CA35
Używam wraz z "ptasią" lunetą PF-80EDA i dobrze się sprawuje.
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
Ja nie mam podłączonego Barlowa.U mnie wyciąg ma gwint T2 do niego podłączam przejście na Pentaxa a do niego lustro.

[ Dodano: 2012-01-10, 22:40 ]
Mam coś takiego
http://www.teleskopy.pl/p...roducts_id=1379
 
victhor  Dołączył: 25 Lip 2011
u mnie też na wyciągu jest gwint T2.Robię dokładnie to samo i próbuję normalnie wyostrzyć jakbym miał okular.tTle że efekt jest marny i ostrości nijak nie mogę złapać.Jedyne co zaobserwowałem to tylko fakt że kiedy aparat mam tak jakby w położeniu minimalnym(najbliżej tubusa) wtedy dopiero zbliżam się do ostrzenia.Dalej kręcić nie mogę.
 

fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006
W teleskopie Sky-Watcher Sk1309 EQ2 po podłączeniu lustrzanki nie wyostrzysz obrazu , ponieważ obraz ogniskowany jest wewnątrz wyciągu okularowego . Teleskop podobny , który umożliwia podłączenie do lustrzanki to Sky-Watcher BKP13065EQ2 z linku poniżej :
http://www.astrokrak.pl/3...13065-eq2-.html

Dużo tematów na temat astrofoto można uzyskać na forum astronomicznym :

http://www.astromaniak.pl/

Sławek
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
To coś nie tak chyba z przejściówką.. Ja mam możliwość podłączenia do mojego Maka zarówno w ognisku jak i w projekcji okularowej i mogę w obu przypadkach zrobić ostre zdjęcia.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Maczek to inna sprawa tam chyba ostrosc reguluje sie zmianą polozenia lustra .
 
victhor  Dołączył: 25 Lip 2011
jednak barlow się sprawdza.Tylko musi mieć gwint T2 aby aparat podpiąć bezpośrednio a nie przez złączki projekcyjne gdyż obraz jaki się uzyska będzie bardzo ciemny.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach