JanKowalska  Dołączył: 15 Sie 2010
alekw,
:mrgreen:
nareszcie jakiś konkret ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Widzę błąd w polu Adress OK :-P
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
jorge.martinez napisał/a:
Może by robić cyklicznie: tydzień + jeden dzień + jedna godzina? Żeby nie było nudno.
Jeśli dobrze zrozumiałem, to w danym tygodniu dodajemy kolejny dzień (od 0 do 6) oraz kolejną godzinę (od 0 do 23)?
Jeśli tak, to naskrobałem na kolanie przyjazną stronkę :)

http://chcemisie.net/pentax/photo.php

W razie potrzeb dostosuję algorytm do Waszych wymogów.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
Marooned, źle zrozumiałeś.
pierwsza data to było:
24.11.2010r. godzina 12:00
czyli następna data, to:
2.12.2010r. godzina 13:00*
potem:
10.12.2010r., godzina 14:00
a następnie:
18.12.2010r., godzina 15:00
w grudniu jeszcze świątecznie:
26.12.2010r., godzina 16:00
a potem to już po nowym roku...
3.01.2011r., godzina 17:00
itd. ...

*)24+8=32, listopad ma 30 dni, czyli 2 przechodzi na następny miesiąc, czyli 2. grudnia.
za pierwszym razem godzina była ustalona na 12:00, czyli następnym razem godzina później, to godzina 13:00.

po prostu za każdym razem do daty dodajesz 8, gdzie podstawą jest 24. listopada, a do godziny dodajesz 1, gdzie podstawą jest 12:00...
to są dwa niezależne algorytmy... prymitywne zresztą...

ja pindu... czy to takie skomplikowane? :roll:

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pytasz techników czy humanistów?
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
plwk, a jaka różnica? to jest matematyka na poziomie przedszkola... jak ktoś czegoś takiego nie ogarnia, to jak robić zakupy w sklepie? ja wziąć kredyt? jak żyć?...
poza tym nienawidzę ludzi, którzy tłumaczą się, że są "humanistami"... znaczy co? jak ktoś jest "humanistą", to jest zwolniony z logicznego myślenia?... albo myślenia w ogóle?...
ja rozumiem, że system edukacji może obrzydzić matematykę nawet największym jej wielbicielom, ale jesteśmy już chyba dostatecznie dojrzali, by dorosnąć do wniosku, że jednak matematyka jest konieczna w życiu i trzeba się z nią polubić, i nie ma sensu się na nią obrażać, bo jak się do niej tyłem odwracamy, to prędzej czy później porządnie kopnie nas w dupę... :roll:
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
tatsuo_ki, wyluzuj bracie, bo Ci żyłka pęknie. Nie wiem co ma na celu obrażanie mnie tutaj. Ze zdania "Może by robić cyklicznie: tydzień + jeden dzień + jedna godzina" nie wynika, że należy startować od dnia 2010-11-24. W przedszkolu uczyli też szacunku do drugiej osoby, leżakowałeś wtedy?
Człowiek chce pomóc, to go zjadą.. ech, witki opadają.

[do postu poniżej]
Gdzie ja wykazałem brak szacunku dla matematyki? Proponuję solidny spacer celem przewietrzenia umysłu, bo zagęszczasz niepotrzebnie atmosferę.

 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
Marooned, to Ty bracie wyluzuj, bo nikogo personalnie nie obraziłem...
odniosłem się do pytania plwk, czy pytam się humanistów czy techników, a może techników czy humanistów?...
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=780264#780264 w tym miejscu i trochę wcześniej jak jorge rzucił pomysł, zostało już wyjaśnione i jasno wynikało, kiedy jest pierwszy i następny termin, no ale oczywiście zaginęło w natłoku jęczenia, że to, że tamto...
a co do uczenia szacunku w przedszkolu, to do przedszkola nigdy nie chodziłem... w tym czasie naparzałem humanistów łopatką w piaskownicy... wyliczywszy najpierw momenty, pędy i stosowne siły... zresztą nie uważam, żebym miał obowiązek okazywać szacunek wobec ludzi, którzy nie szanują matematyki... i tak nikt mnie nie lubi...

a w ogóle, to uwielbiam polskie piekiełko...
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Nie zważając na rzucane kłody poprawiłem kod pod wyżej wspomnianym linkiem.

Na miejscu kolorowych wyciąłbym powyższych kilka postów [włącznie z tym], bo nie wnoszą nic poza zepsutą atmosferą.

PS, skoro wszyscy się "chwalą", to też mam technika w dorobku skrótów przed nazwiskiem 8-)

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Czy muszę do pytania dodawać śmieszną ikonkę, aby technik zrozumiał jego sens (po co je zadałem)?
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Czy ktoś coś ma do techników?! 8-) To niech wyjdzie na udeptaną ziemię! :evil:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Też jestem technik.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
plwk napisał/a:
Też jestem technik.
Wszyscy technicy to porządne chłopy...
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
Marooned, bardzo ładnie to wygląda! :evilsmile:
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Spasiba balszoj :-B
Można gdzieś podlinkować w bardziej widocznym miejscu [pierwszy post?]
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
No to zsynchronizować zegarki w aparatach :-) , została niecała godzina.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Ja dzis w domu rezyduje i o 13 takiego grzybka na ogrodkowym balkonie znalazlem. Rosnie to w sniegu tylko:

 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
Fuck... nie pomogło przypomnienie w komórce ;( a swoją drogą to cholera jakoś kiepsko działa to przypomnienie ....
 

Artiip  Dołączył: 22 Sty 2010
A ja mam już ubraną choinkę na święta. ;-)

 

Nieostry  Dołączył: 08 Kwi 2010

Konkretny cel zmusza do obserwacji. Fascynujące jakie długie cienie są o 13

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach