JiM2000  Dołączył: 03 Maj 2006
Tokina SD 27-70 3.5-4.5 52mm
Witajcie!
Ciekawa rzecz. Podpialem tytulowa puszke do DL i... mam zawsze dostepne pelne swiatlo = 3.5 czy przy 28mmm czy przy 70mm zawsze 3.5. Przesłona chodzi, wiadac po Tv jak zmieniam Av.
Cieszyc sie czy martwic czy tez dalej zyc w nieswiadomosci?

Pozdrawiam
JiM
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Potwierdzam - TTTM ;-) z DSem też tak jest.
 

JiM2000  Dołączył: 03 Maj 2006
jednym słowem... ciszmy się ;)

swoją drogą jestem bardzo pozytywnie zaskoczony ostrością na długim końcu
bije kita na głowę... i nawet do MF się już przyzwyczaiłem
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
JiM2000 napisał/a:
jednym słowem... cieszmy się ;)

swoją drogą jestem bardzo pozytywnie zaskoczony ostrością na długim końcu
bije kita na głowę... i nawet do MF się już przyzwyczaiłem


Cieszmy się, ale chyba jednak nie do końca - odniosłem wrażenie, ze naświetlenie przy 70 mm było jednak za słabe (w porównaniu do 28 mm) - wnioskuję z tego, ze do określenia ekspozycji aparat bierze to 3.5, ale tak naprawde to jest ciemniej (czyli 4.5). Zauważyłeś to samo?

A co do ostrosci Tokinki - używałem ją z analogami i mówiąc szczerze miałem pretensje do dość znacznej aberracji chromatycznej właśnie na długim końcu. Dodatkowo jesyem ślepowron :mrgreen: więc dla mnie DA ma absolutnie niezaprzeczalne zalety :mrgreen: :mrgreen: :lol: Nie porównywalem jej w jakichś testach z DA. Dla mnie DA jest bardzo dobry. Hm. To chyba zrobie jakieś testy? Po prawdzie nie używałem tej Tokiny bardzo bardzo długo juz....
 

JiM2000  Dołączył: 03 Maj 2006
sprawdziłem i... rzeczywiscie
przy 70mm aparat pokazuje 3,5 ale faktyczne swiatło spada... niestety :(
swoją drogą ciekawe skąd to przekłamanie w liczbie przesłony

co do DA... testów na trójkątach, kratkach, itp. też nie robiłem - to moje subiektywne odczucia; pokuszę się nawet o stwierdzenie ze ostrzejsze obrazy dostaję długim tamronem 28-200...

kiedyś jeszcze sobie kupie fajną puszkę... takie 2,8... może stałkę nawet, choć lubię zoomować ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach