wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne 2010
11 grudnia 2010 r. w Olsztynie odbędzie się gala rozdania nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej Otwartych Mistrzostw Fotograficznych 2010.

Wyniki konkursu:
http://www.omf.mok.olsztyn.pl/2010_wyniki.html

Rozpoczęcie o 18, na pewno będzie co oglądać, w zeszłym roku bardzo wysoki poziom, w tym - zobaczymy, po nagrodzonych pracach widać, że nie najgorzej.

Skromnie zapraszam, bo i moja fotografia zawiśnie, prezentowałem ją na forum tu:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=31756
 

PUZO  Dołączył: 03 Cze 2007
Gratulacje, zdjęcie bardzo nastrojowe, podoba mi się.
Mam wolny ten weekend, pewnie się wybiorę.
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
wyrzykus napisał/a:
Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne

Ja tak "ni z gruchy ni z piertuchy", ale ciekawość mnie trawi niezmierna - na czym te mistrzostwa polegają, że tak zapytam? Kto szybciej robi zdjęcia? :evilsmile:
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
A czemu ta złośliwość?
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Cytat
'Photography is not a sport. It has no rules. Everything must be dared and tried.'


Bill Brandt.

Mistrzostwa fotograficzne. Jezusie. :)
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Zwał jak zwał, konkurs zwykły
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Cytat
A czemu ta złośliwość?

wyrzykus, ta drobna „złośliwość” nie jest skierowana do Ciebie (brońcie mnie wszyscy diabli), ale do organizatorów Olsztyńskich Otwartych Mistrzostw Fotograficznych 2010. Mistrzostwa kojarzą mi się zdecydowanie z zawodami lub rozgrywkami sportowymi, (służącymi do wyłonienia najlepszego zawodnika lub drużyny w danej dyscyplinie). Użycie takiego nazewnictwa dla konkursu fotograficznego uważam za lekkie nieporozumienie... :evilsmile:
Oczywiście mistrzostwo to synonim kunsztu, biegłości, maestrii, artyzmu itp. i chyba takie w tym przypadku powinno być skojarzenie, aczkolwiek dla mnie nie jest... :evilsmile:
Ale, że ze mnie dusza rogata i jęzor niewyparzony to swoje trzy grosze musiałem tutaj wetknąć... :evilsmile:
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Wyniki OMF 2010
W sobotę wręczono nagrody w VII Otwartych Mistrzostwach Fotograficznych organizowanych przez MOK Olsztyn. Jury wybrało dość ciekawie, w paru miejscach budząc jednak spore kontrowersje. Słuchając opinii wielu osób chciałbym zapytać Was o zdanie. Nie są to moje prace, ale myślę że autorzy nie mieliby nic przeciwko dyskusji o, de facto, nagrodzonych, czyli najlepszych zdjęciach. Z 832 zdjęć wybrano:

W kategorii "Każdy człowiek"

1. I Miejsce - Justyna Radzymińska, Warszawa 2010 "Szymon"


2. II Miejsce ex aequo - Artur Pławski, Tychy "skok"


3. II Miejsce ex aequo - Krzysztof Gołuch, Knurów "ludzie I"


4. III Miejsce - Marta Topa, Jonkowo "reportaż 1/8 dzieciństwo"


W kategorii "Cała natura"

5. I Miejsce ex aequo - Anna Głód "nie ma jak u mamy"


6. I Miejsce ex aequo - Sebastian Bać, Gdynia "Lahti" - również Grand Prix


7. II Miejsce - Sebastian Bać, Gdynia, "krajobraz 1"


8. III Miejsce - Tomasz Raczyński, Olsztyn "to jest moje"


Kategoria "Mała i wielka architektura"

9. III Miejsce - Anna Gregorczyk, Poznań cykl 3 zdjęć "forma I, II, III"

http://www.omf.mok.olszty...20miejsce_1.JPG
http://www.omf.mok.olszty...20miejsce_2.JPG
http://www.omf.mok.olszty...20miejsce_3.JPG

I i II miejsca nie przyznano

O ile są zdjęcia, które w miniaturze nie prezentują swojego potencjału a w dużym formacie wyglądają o wiele lepiej, to co do zdjęcia nr 3 oprócz zwięzłego wytłumaczenia samego Jury słychać było jedynie wyrazy zdziwienia/oburzenia. Ja w tym zdjęciu też nie widzę niczego. Zostawiam do dyskusji...

PS. Moje zdjęcie, jako jedno z 26 wystawionych to osobiście mój największy sukces do tej pory, odstawało jakoś dziwnie od pozostałych bo było w kolorze, i to bardzo mocnym :)
 

PUZO  Dołączył: 03 Cze 2007
No i zapomniałem :oops:
Tak czy inaczej wykrzykus Pozdrawiam
 

Henry  Dołączył: 12 Sty 2010
Ja akurat szedłem z kumplem na wódkę, więc nie chciało mi się zachodzić.
Zdjęcia prezentują się bardzo dobrze - każde z nich zasłużyło na nagrodę - nie widzę tu żadnych niesprawiedliwości.
6 i 7 bardzo misię...
 
May  Dołączyła: 02 Kwi 2011
Witajcie,

Szukając informacji na temat swoich pewnych zdjęć, trafiłam na to forum widząc tu swoje fotografie, a właściwie 'zdjęcia zdjęć' - a do nich komentarz:

"I i II miejsca nie przyznano

O ile są zdjęcia, które w miniaturze nie prezentują swojego potencjału a w dużym formacie wyglądają o wiele lepiej, to co do zdjęcia nr 3 oprócz zwięzłego wytłumaczenia samego Jury słychać było jedynie wyrazy zdziwienia/oburzenia. Ja w tym zdjęciu też nie widzę niczego. Zostawiam do dyskusji... "

Chciałabym tylko zwrócić uwagę, że nie wyraziłam zgody na pokazywanie moich zdjęć poza stroną organizatora konkursu. To nie jest fair, bo nikt nie informował mnie o pokazywaniu ich dalej bez mojej wiedzy ;-)

Proszę o usunięcie tych zdjęć z portalu i pozostawienie jedynie moich danych.
Zdjęcia mają być wykorzystane na pewnej wystawie i nie chcę ich upubliczniać w internecie.

Proszę o zrozumienie.

Pozdrawiam ciepło i twórcy wątku gratuluję udziału w wystawie :-)

PS. Zdjęcie nr 3 ma swój niepowtarzalny charakter - pokazuje coś nietypowego w nieugłaskany sposób - typowe street photo - co prawda smutno mi, że w 'architekturze' nie przyznano miejsc I i II - co uważam za niesprawiedliwe, bo kolejne wyróżnione prace były niesamowite...
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
May, wybacz, ale nawet się nie przedstawiłaś, więc skąd mamy wiedzieć z kim mamy do czynienia. Post tego typu może napisać każdy.

Poza tym - zdjęcia tutaj pokazane nie są na naszym portalu [pomijając, że nie jestesmy portalem], a są tylko podlinkowane - łatwo możesz to sprawdzić podpatrując adres serwera. Więc usunąć ze strony organizatora ich nie możemy, bo nie mamy takich możliwości.
Jedyne co możemy zrobić, to zmienić obrazki na linki.
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
May napisał/a:

PS. Zdjęcie nr 3 ma swój niepowtarzalny charakter - pokazuje coś nietypowego w nieugłaskany sposób - typowe street photo...


A mówią, że to faceci mają ego wyolbrzymione :mrgreen:
 
May  Dołączyła: 02 Kwi 2011
Jestem autorką zdjęć architektury :-)

Triger - ? Mnie się zdjęcie nr 3 podoba, a nie znam ani autora ani okoliczności przyrody.
Mam na myśli 3. II Miejsce ex aequo - Krzysztof Gołuch, Knurów "ludzie I" .

No chyba, że o innym zdjęciu była dyskusja powyżej ;-) ?

PS. Ja wiem, ze są to linki, ale mogę prosić o ich nie rozpowszechnianie na forum, prawda ?
To są zdjęcia zdjęć, a nie oryginalne pliki, ich jakość jest tutaj bardzo kiepska a nie lubię gdy moje prace są prezentowane w sposób kiepski.

Wsio.

Pozdrawiam ciepło :-)

PS. Przejęzyczyłam się pisząc w poprzednim poście o "portalu" - zdjęci ana stronie organizatora konkursu są i być powinny zgodnie z regulaminem konkursu .
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Hmmm, nie mogę już edytować postu, musze poprosić kolorowych o edycję albo usunięcie...
 
May  Dołączyła: 02 Kwi 2011
Ok, nie ma sprawy, będę wdzięczna, no chyba, że będę mogła podesłać lepszej jakości miniaturki na ich miejsce? Proponowałam już to organizatorowi konkursu, ale zignorowali moją prośbę.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
May, najpierw chcesz żeby usunąć te zdjęcia, a teraz chcesz by je zastąpić lepszymi. To jakie jest w końcu Twoje stanowisko?
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
May napisał/a:
Ja wiem, ze są to linki, ale mogę prosić o ich nie rozpowszechnianie na forum, prawda ?

Oj chyba nie można zabronić ludziom z całego świata, ani nie przekazywali sobie adresu serwera.

Proszę o podanie które dokładnie zdjęcia są pani autorstwa.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Zmienione.
Pozostały linki do miejsca gdzie są prezentowane legalnie [a jest to miejsce ogólnodostępne], więc jest to zgodne z prawem autorskim.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Prawdę pisząc, to zdjęcia były tu prezentowane w ramach cytatu, więc jak najbardziej legalnie. I z zachowaniem osobistych praw autorskich.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach