Jak częstko korzystasz z trybu video w swoim aparacie ?
Bardzo często
7% Complete
6 (7%)
Często
14% Complete
12 (14%)
Rzadko
35% Complete
29 (35%)
Wcale
42% Complete
35 (42%)
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Marcin_G napisał/a:
zostaje po prostu tworzony kolejny plik i tak aż do zapełnienia karty

To jest prawidłowa odpowiedź. Z resztą w C5dMk2 jest tak samo pod względem długości nagrania: 20 minut albo 4GB.
 
Marcin_G  Dołączył: 01 Maj 2008
No to super. Jedna z wątpliwości rozwiana. Dzięki za odpowiedź :-B
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
mygosia napisał/a:
Czy to, że często korzystam z funkcji zegarka w aparacie oznacza, że trzeba załozyć osobny poddział na forum fotograficznym?

:shock:
Co to ma wspólnego z używaniem funkcji video w lustrzance :?:
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
daśko, cóż jeśli nie dostrzegasz analogii...

Swoją drogą - skoro stosowanie ;-) na końcu już nie świadczy o mówieniu z przymkniętym okiem, to nie wiem jak kiedyś ludzie odczytywali żarty.

A może się po prostu czepiasz?
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
mygosia napisał/a:
A może się po prostu czepiasz?


No cóż jeśli nie dostrzegam analogii to .... rozszyfrowałaś mnie :mrgreen:
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
python28 napisał/a:
przynajmniej w moim przypadku tak jest, zawsze towarzyszyła mi w wakacjach kamera od dziecka i po latach nawet sie nie chce odpalać tych filmów bo to strasznie czasochłonne a zdjęcia mają w sobie takie coś że można oglądać i wspominać i chętniej się do nich wraca.


Co jest czasochłonnego we włożeniu kasety VHS do magnetowidu?
Nagrałem dawno temu wiele filmów z wakacji i różnych uroczystości wiesz jaką frajdę ma teraz dorosła córka jak widzi sie jako biegającego berbecia?
Owszem zgranie tego na płyty będzie czasochłonne ale nie oglądnie!

Zdjęcia też tysiącami zalegają na dyskach i nikt ich nie ogląda.
Ludzie pstrykają jak Japończycy na wycieczce na ilość nie jakość i potem nie ma co na ścianie powiesić czy w ramce oprawić...

Kiedyś przed DSem miałem kompakt hybrydę raczej i w Sylwestra na krakowskim rynku dzięki funkcji filmowania zrobiłem i zdjęcia i film z pokazu fajerwerków, z zabawy mam wybór co oglądać.
Jedyne czego żałuję ze nie było wówczas jakości HD.
Filmowanie w aparacie nie jest złe stwarza nowe kreatywne możiwości a do tego można pojedyncze klatki z filmu rejestrować jako zdjęcia - czasem takich zdjeć byś nie zrobił bo nie zdążyłbyś o tym pomyśleć i wycelować a jak filmujesz masz i bardzo dużo .
Będąc na koncercie robiłem zdjecia ale jak "leciał" ulubiony kawałek nagrałem ten fragment.
Jak chcesz na zdjęciu przekazać dźwięki, falujący tłum, taniec?
Jestem za rozwojem tej funkcji i nie widze problemu wtym zeby był osobny dział temu poświecony - wymiana doświadczeń to nauka któa jest dobra dla wszystkich.
 

szakallo  Dołączył: 12 Cze 2009
Zgodze się z kfan
Jeśli aparat posiada dobrą matrycę i można z niej wyciągnąć ładny film w hd to warto rozwijac to.
Film to film a zdjęcia to zdjęcia
Czasem zdjęcia są fajniejsza pamiątką a czasem film.
 

dAb  Dołączył: 10 Lis 2010
taki spóźniony prezent mikołajkowy ode mnie dla foto-kamerzystów:

Kilka rzeczy, które chcielibyście wiedzieć o filmowaniu, ale baliście się zapytać
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Cytat
Jak chcesz na zdjęciu przekazać dźwięki, falujący tłum, taniec?
nie kiedy można to pokazać na zdjęciu, ale to trudna sztuka.

Miałbym opcję video pewnie bym używał w tych sytuacjach o których właśnie piszesz, reszte bym "wycykał" fotkami ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach