yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
An_wrocławianka napisał/a:
póki co chodzi tylko o wymianę gąbki

To miałem jednak nosa :mrgreen:
więc ponawiam:
yusuf napisał/a:
Próbować, nietrudne to i nieskomplikowane
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
An_wrocławianka, 100 za wymianę gąbki ? Moim zdaniem to dużo. taka usługa nie powinna być droższa niż 15-20 zł z materiałem. Osobiście się nie certoliłem i zrobiłem wymianę samemu. Nie pamiętam powiem szczerze skąd miałem gąbkę ale właśnie z jakiś ogólnie dostępnych materiałów. Całość operacji na prawdę nie zajęła więcej niż 15 minut ;) szkoda, że opchnąłem już starego ME, mogłabyś na nim poćwiczyć ;)
Warto mieć coś zrobionego przez siebie ;)
Grzesiek
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Zagłosuj w wątku o Chabówce, wybierz odpowiedni termin, przywieź sprzęt a Twój serwisant to załatwi :mrgreen:
 

Sonny  Dołączył: 08 Kwi 2007
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=26206

ja tu tutoriala zrobiłem z wymianą gąbki. prosta czynność i jeśli nie masz dwóch lewych rak powinno dać rade(prawa ręka przydaje się do Cięcia nożyczkami, po prostu lewą się nie da)
gąbkę wziąłem z pudełka od perfumu str8.
 
An_wrocławianka  Dołączyła: 25 Paź 2010
Aspius, to ten pan na Psich Budach, którego mi poleciliście z Andrzejem. Może gdybym się na Was powołała, dostałabym zniżkę ;-) .
Dada, do Chabówki to już będę tak wyćwiczona, ze własny serwis otworzę ;-)

Sonny, dzięki!
 
olowek74  Dołączył: 30 Kwi 2011
Też samodzielnie wymieniałem gąbkę amortyzującą lustro.Pan Bieniek nie chciał się w to bawić.Wytłumaczył się brakiem odpowiedniego materiału,więc problem rozwiązałem sam.Gąbka z neoprenowego pasa wyszczuplającego.Kleju nie używałem,bo ten ze starej gąbki zadziałał podczas przymiarki.Skoro wszystko się trzyma to po co kombinować.Od wymiany minęło kilkanaście filmów i jest OK.Gdyby coś to drugi ME Superek leży w szufladzie.Miły aparacik swoja drogą.
 

kubiq  Dołączył: 06 Cze 2009
Próbowaliście piankowego filcu do podklejania mebli? Wybieramy w sklepie odpowiednią grubość, odcinamy pasek, odklejamy papierek od lepiącej strony-bo z jednej strony ma klej rzecz jasna- i precyzyjnie przyklejamy. Już kilka aparatów tym podkleiłem, i chyba tak jest najłatwiej. Zestaw do podklejenia kilkudziesięciu luster za 5zł ;-)
 

Sonny  Dołączył: 08 Kwi 2007
a z filcu nie odpadają "fafoły"?
 

kubiq  Dołączył: 06 Cze 2009
W sklepach są różne filce, nie tylko te "zbitki fafołów", ale też jednorodne miękkie pianki idealne do podklejania luster.
Pewnie jakby zmielili nazwę na coś w stylu "pianki fotograficznej" to cena byłaby 10 razy wyższa :-P
 
potokowiec  Dołączył: 28 Lut 2011
Znalazłem , jak mi się wydaje dobry materiał na gąbkę. Jest to prostokątna kostka właśnie z takiej twardej , stosunkowo , zbitej gąbki. Z zewnątrz " oblepiona " jest ścierniwem . Jej właściwe zastosowanie to ścieranie np drzewa (boazeria itp). Ale ścierniwo jest tylko na zewnątrz, na ściankach. Gąbeczka pięknie się kroi nożem na paseczki w dowolnych rozmiarach. Dostać ją można w sklepach z narzędziami.
Moja jest w szarym kolorze , ale można ją pomalować za pomocą czarnego markera. Chociaż wydaje mi się że nie ma to żadnego wpływu na wykonanie zdjęcia . Ja swoją pomalowałem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach