Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
No i dobrze ;)
zazdroszczę ci stanu bdb :evilsmile:
 
dellos  Dołączył: 08 Gru 2010
No tak ale to stan bdb a nie ideł... ale tam sam możesz ocenić:
http://www.kameleony.com/blog/?p=744#more-744

to moje krótkie wywody z tego jak sięcieszę P67 na moim blogowym. Ach jak przyjemnie pwrócić do średniego (chyba)... tera jestem jak małe dziecko gdy dostanie zabawkę :) cena za to superowa bo 400$ i do tego pasek Pentax'a tyż dodany został hihi...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
To jak przyjdzie to się pochwal...
ehhh żeby mi się udało kupić 67 tanio...
 
dellos  Dołączył: 08 Gru 2010
No jasne jak przyjdzie porobię lepsiejsze jego fotki a co z tych z mojego bloga nie widać stanu tak dobrze ?? hihi ciekawy jestem dla numeru zaczynającego się od 6 seryjnego który to będzie rocznik... hmm jest gdzieś spis rocznikowy dla P67 ??

Co kocham już od razu w P67 ?? 105mm f2.4 cena 150$ + 20$ wysyłka, co daje nam cenę przykładowo kitowego Nikona ze światłem f4-5.6 i szklanymi soczewkami... no tak ale ma AF hihi... Przykładowo każdy zakup soczewki do M RB67 kończył się minimum 1500zł wydatku za mocno używany obiektyw przez tą piekielną centralną migawkę... wrrrrrr.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
dellos, ale pamiętasz oczywiście o cle i vacie :?:
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
guerilla, nie piszę tu na podstawie "banialuk" internetowych tylko z własnego doświadczenia i jakbyś przeczytał co napisałem to być może głupot byś nie wypisywał.
To że masz łapę jak kowal nie jest argumentem że wszyscy tak mają i 1/30 to "spoko"


To że trzęsie ci się ręka to też nic nie znaczy - nie ma większego banialuku niz własne doświadczenie - jest jednostkowe.

Ja z moim 6x7 używam mini shutter release - taki grzybek wkręcany w gwint spustu migawki, dzięki temu w bessie spokojnie i zawsze mam nie potrząśnięte zdjęcia z 1/4 - 1/8 sekundy, a przy 6x7 robię 1/30.

Polecam wyjątkowo ten mały gadżecik, nic lepszego pod choinke sobie sprawić nie można :))


[edit by sołtys: prosimy o nieumieszczanie ofert sprzedaży poza giełdą]
 
dellos  Dołączył: 08 Gru 2010
opiszon napisał/a:
dellos, ale pamiętasz oczywiście o cle i vacie :?:


Na elektronikę cła nie ma prócz tego Korea Południowa ma podpisaną umowę z UE o wolny transport towarów... a i tak idzie jako gift do mnie :P od kolegi gift. Ostatnio Korona 4x5 z USA leciała jako gift i cła tyż brak :)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
guerilla napisał/a:
To że trzęsie ci się ręka to też nic nie znaczy - nie ma większego banialuku niz własne doświadczenie - jest jednostkowe.

tia... :evilsmile:
Jak nie rozumiesz przeczytaj jeszcze raz co sam napisałeś - według twojej teorii piszesz banialuki
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
guerilla napisał/a:
Ja z moim 6x7 używam mini shutter release - taki grzybek wkręcany w gwint spustu migawki, dzięki temu w bessie spokojnie i zawsze mam nie potrząśnięte zdjęcia z 1/4 - 1/8 sekundy, a przy 6x7 robię 1/30.

Jakie to ma znaczenie w tej kwestii? Dlaczego z tym grzybkiem jest łatwiej zrobić nieporuszone zdjęcie?
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Stachu napisał/a:
guerilla napisał/a:
Ja z moim 6x7 używam mini shutter release - taki grzybek wkręcany w gwint spustu migawki, dzięki temu w bessie spokojnie i zawsze mam nie potrząśnięte zdjęcia z 1/4 - 1/8 sekundy, a przy 6x7 robię 1/30.

Jakie to ma znaczenie w tej kwestii? Dlaczego z tym grzybkiem jest łatwiej zrobić nieporuszone zdjęcie?


Naciskasz innym miejscem palca wskazującego to raz, spust chodzi znacznie bardziej miękko to dwa. W wyniku nie masz potrząśniętych zdjęć. Właśnie do tego służy mini shutter release i dokładnie takie to ma znaczenie.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
To muszę se takie załatwić, jak tak chwalisz. :)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Podaj lepiej konkretny model, bo badziewia na rynku jest od groma
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Stachu napisał/a:
To muszę se takie załatwić, jak tak chwalisz. :)


poczekaj aż dolar trochę spadnie, ja płaciłem ca.50pln.. Nie wiem na ile doświadczałeś krzywego horyzontu w prawą stronę - to właśnie wynika ze zbyt twardego/niskiego spustu, teraz już tego nie mam (w bessie R) no i można używać 100 iso w pomieszczeniach, dopóki nie ma w kadrze nic ruchomego oczywiście ;-)

mała pomyłka, nazywa się to mini soft release, więcej info i zdjęcia tutaj:

http://www.cameraquest.com/inventor.htm i z lewej u góry mini soft kliknąć ;-)
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
guerilla napisał/a:
ie wiem na ile doświadczałeś krzywego horyzontu w prawą stronę

To mi się nagminnie zdarza! Teraz już wiem dlaczego. :)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Stachu, jak bedziesz chciał kupic to daj znac :) (np. z ebaya)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
guerilla napisał/a:
http://www.cameraquest.com/inventor.htm i z lewej u góry mini soft kliknąć

Jak rozumiem patrząc na zdjęcia na tej stronie, do grzybka dodają "Gray Voigtlander R3A with 40/1.4 SC Single Coat lens, side grip, deluxe strap, LH-6 lens hood and Abrahamsson Mini-Soft Release.", tak? To ja poproszę karton grzybków!
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Ja swojego grzybka skleciłem z gwintowanej końcówki wezyka i włozonego w nią kółka przykrywajacego naciąg - od Petri albo Pentaxa ME - akurat trzpień z kółka idealnie pasował do dziury po lince :) . Tu tylko chodzi o to ( tak mi sie przynajmniej wydaje ) żeby nie naciskać paluchem tej czesci która jest wokół ruchomego spustu . W sumie wystarcza samo kółko z naciagu , gwint choc inny delikatnie łapie , po dociśnieciu spustu z kółkiem jest luz tak że nie dzialamy na cała budę aparatu . To wszystko z 6x7 nie wiem jak jest w nowszych . Samo kółko
 
dellos  Dołączył: 08 Gru 2010
Dokładnie koszt produkcji takich grzybków pewno 50gr / sztuka a nie 15$ + 25$ wysyłka... duża przesada za taki gadżet. Ale pomysł może być fajny pomyślę nad rozwiązaniem.

Inna sprawa ile kosztuje ten lewy grip od P67 i gdzie kupić ?? ( patrząc od przodu ) nie ten prawy duży pod lampę bo ten mam ale ten lewy na prawą rękę ??

[ Dodano: 2010-12-11, 20:43 ]
Wracając do sprawy z owym lustrem i jego wibracją podczas focenia i nieostrością to musi być bzdurą tutaj test pokazujący monetę na matówce:

http://www.pdmlpug.org/VIBRATION.MOV

Do mnie to przemawia odnośnie braku dużej wibracji od lustra a do was ?? :) czyli ISO100 idzie w ruch :)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Wysyłka grzybka kosztuje 5 dolarów, nie 25. Koszt produkcji jest znikomy, to pewne, ale poniżej pewnej kwoty nie oplaca się w ogóle rzeczy sprzedawać, i tak jest tutaj. W każdym razie to jest świetnie wydany pieniądz, przy kosztach materiałów ...
 
dellos  Dołączył: 08 Gru 2010
każdy kawałek gwoździa zrobi dokładnie ten sam efekt. Kwestia dopasowania gwinta od śruby i już masz gotowy grzybek. Koszt w metalowym sklepie pewno z 5gr + trochę poszukać :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach