dpodlejski  Dołączył: 23 Kwi 2006
Poszukiwany obiekt
Może ktoś z Was będzie znał coś takiego. Potrzebny jest budynek zabytkowy, który współcześnie został "odświeżony" przez dodanie nowoczesnych elementów.
Lokalizacja dowolna.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Łódź - centrum i Piotrkowska. Kamienice z dobudówkami w stulu metal+szkło :-) Jest tego parę.
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
Przyjedź do Łodzi coś się znajdzie
MANUFACTURA

 

^mmm^  Dołączył: 04 Paź 2006
Jest w Łodzi na ul. Tymienieckiego budynek po XIX-wiecznej straży pożarnej przerobiony na biura.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Wypada mi tylko dopisać, że pewnie w Łodzi coś się znajdzie.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Polar, właśnie, zapomniałem - manufaktura to najbardziej efektowny chyba przykład takiego działania w Polsce. Efekt mnie wprawdzie trochę przytłacza, ale jest.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
dpodlejski, a coś mi się obiło o uszy że we stolycy, siedzibab banku BRE właśnie taka jest, jakaś stara niepozorna kamieniczka coś za 3-4 piętra a w środku :shock: szklane windy, i kilka pięter w dół pod ziemią, zaznaczam że znam to tylko z opowiadań, ale mam nadzieję że gość mówił prawdę ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Słyszałem, że Łódź z takich eksperymentów słynie.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Michu, no, już myślałem, że nikt o tym nie napisze -> :-B
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Ratusz w stolicy, stary ratusz - teraz bank, elewacja odrestaurowana ze zdjęć, wnętrze surowe jak szwedzki klimat. Bank amerykański [chyba].
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
dpodlejski, a jeśli Ci potrzeba fotek takich miejsc, to rzuć jeno słówko, a niedzielne spotkanie petaxo*ist-ów w Łodzi może zaoowocować niezłą dokumentacją fotograficzną :-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Co prawda nie zabytek, ale moja chałupa to solidna, XIXw kamienica po generalnym remoncie, która robiła niegdyś za koszary. Dawniej niemieckie, później radzieckie. A obok mam moją szkołę - to prawdziwe koszary były! (bo moja chałupa to zdaje się mieszkania dla wyższej szarży). I jeszcze między szkołą a domem mam prawdziwy szpital - nawet jakieś nowoczesne "apdejty" na zewnątrz porobiono.
A zaraz obok mam prawdziwy zabytek (nawet ma stosowną tabliczkę), co kiedyś był wieżą ciśnień. I dodano do niego nowoczesne elementy w postaci jakichś antenek, radarków czy innych sprzętów meteorologicznych. Ale raczej wątpliwe, żeby wyglądał na "odświeżony" :-p Za to zaraz obok tej wieży jest wypasiony sklep z papierem fotograficznym i innym sprzętem dla "ciemniaków" ;-)
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Cytat
dpodlejski, a jeśli Ci potrzeba fotek takich miejsc, to rzuć jeno słówko, a niedzielne spotkanie petaxo*ist-ów w Łodzi może zaoowocować niezłą dokumentacją fotograficzną


padac ma podobno ;/, wiec raczej :-B :-B :idea: :-B :lol: :-B :mrgreen: :-B :-?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
A tak bardziej serio: interesujące są przykłady sanacji "wizualnej" dawnej architektury we Wrocławiu poprzez wytwarzanie okolicznej przestrzeni. Niezły przykład to zbudowana nie tak dawno temu Galeria Domikańska "wkomponowana" w przestrzeń w taki sposób, żeby dać pewien kontrapunkt korespondujący z sąsiednim kościołem gotyckim Św. Wojciecha. I nadać temu kościołowi "nową" jakość, nowe oblicze, a wręcz nowe odbicie:
http://img.naszemiasto.pl...061_2_d_604.jpg
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
padac ma podobno ;/, wiec raczej

Mnie ostatnio niestety opcja " :-? " włącza się już po :-B :-B Starość, łysość i grubość :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
matb, przypominam, że jest to forum fotograficzne, a nie literatury pięknej :-P może zdjęcie pokażesz zamiast opisu? :mrgreen: :-B [fajne miejsce musi być]
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
tref napisał/a:
matb, przypominam, że jest to forum fotograficzne, a nie literatury pięknej :-P może zdjęcie pokażesz zamiast opisu? :mrgreen: :-B


Mi sie nasuwa tak:
matb, przypominam, że jest to forum fotograficzne, wiec nie mow tu o sztuce czy fotografi, tylko schodz z tematu i mysl o niebieskich migdalach... ;) [pozno juz]
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
tref, no przeca pokazał :mrgreen: W zasadzie to fajno by było, żeby dpodlejski sprecyzował, co mu trzeba, bo szczerze mówiąc aż pałam dziką żądzą obfocenia paru obiektów w drodze z pracy :-) (a i tak obfocę - a co!)
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
tref, pomoge...
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Re: Poszukiwany obiekt
dpodlejski napisał/a:
Potrzebny jest budynek zabytkowy, który współcześnie został "odświeżony"

Nie mogę podać Ci konkretnej lokalizacji bo nie znam adresów, ale możesz spróbować na jakimś śląśkim forum foto ew. region. jest sporo obiektów poprzemysłowych przerobionych unowocześnionych, udziwnionych. Jednym z nich jest szyb na Załęskiej Hałdzie. Jeśli to cię interesuje - warto spróbować.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach