dzik312  Dołączył: 04 Mar 2007
[*istDS] Samsung GX-1S problem z lampą TTL METZ
Witam
Odebrałem wczoraj pachnącego fabryką Pentsunga.
Mam problem z lampą:
METZ 32 CT3 + stopka SCA 374 AF
Sądziłem że będzie działać z tym korpusem a tu kicha... Z analogiem (Super A) działa TTL, pomimo, że stopka jest niby do AF. Po założeniu do Samsunga aparat niby ją widzi, bo nie próbuje otwierać swojej lampy, ale nie zmienia mu się czas migawki - czyli coś słabo z informacją o lampie. Po zrobieniu foty oczywiście prześwietla - bo próbuje robić na czasie rzędu 1/10-1/15 s . Może jest coś o czym nie wiem - jakieś magiczne ustawienie w aparacie żeby zwykły TTL działał...... jednak podejrzewam że lampa nie taka...
Więc jak w przyszłości rozpoznać czy dana lampa będzie działała, czy też nie (poza założeniem jej na korpus oczywiście)?
Pozdrawiam


[ Dodano: 2007-03-16, 12:53 ]
aha, w stopce mam założone 4 akumulatory AAA o napięciu 1,2 V - może muszą być 1.5 V ?
Nie jestem też przekonany co do poprawności działania tej stopki - nigdy nie sprawdzałem jej na AF - po prostu miałem kiedyś okazję, kupiłem i używałem tylko TTL
Np nie wiem do czego służy dioda oznaczona "baterią" - jeszcze mi się nie zaświeciła nigdy. No i na temat pozycji przełącznika też nie wiem w sumie nic - może ktoś pomoże....
 

bigbunghole  Dołączył: 23 Maj 2006
Witaj,
zobacz http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=341
oraz
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=448

Mój DS dogaduje się w tych sprawach z metzem 54 MZ-3 +stopką SCA3702M, choć nie całkowicie, np. trzeba ustawić na sztywno ISO400 i synchro na drugą kurtynę.
Na 100% powinno Ci działac z automatyką lampy.
 
dzik312  Dołączył: 04 Mar 2007
Widziałem, czytałem, i podejrzewam że problem leży w tej stopce. Fajnie jakby ktoś się na niej znał i mi coś podpowiedział...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Nie jestem pewny, ale Samsung może mieć tylko sterowanie cyfrowe lampy. Stopka jest analogowa. Może to jest przyczyną.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach