arob  Dołączył: 01 Gru 2009
bart_m26 napisał/a:
był problem z "skaczącą matrycą"

nie chce Cię martwić ale w każdym Pentaxie jaki znam (jest ich chyba ze 6; k-x, k-r i k-5) matryca skacze w pewnych warunkach filmowania. Taki chyba urok SR. Aczkolwiek może jakoś u Ciebie wyjątkowo skakała bo mi chyba jakoś specjalnie filmów nie psuła.
 

bart_m26  Dołączył: 02 Lis 2011
arob napisał/a:
Aczkolwiek może jakoś u Ciebie wyjątkowo skakała bo mi chyba jakoś specjalnie filmów nie psuła.


Hmm powiem szczerze ze u mnie to było tak że niemal aparat chciał wyskoczyć z ręki :cry: , to samo robiło się na Lv. Obraz skakał strasznie. Zdarzało się to losowo i nie było raczej specyficznych warunków...Idąc wieczorem 11.11 ulicą Floriańską nagrałem świetny filmik ( na moje niezbyt duże wymagania jakość fantastyczna, a stabilizacja delikatnym "pływaniem" kompensowała moje marznięcie ;-) , później chciałem nagrać coś w domu i trzęsienie ziemi silne uderzenia co kilka sekund :./..wyłączenie aparatu, i odpięcie i ponownie zapięcie obiektywu zniwelowało problem, ciekawa chwila umknęła :( liczę że ten bez baterii pozbawiony jest w/w wad.

[ Dodano: 2011-11-14, 16:20 ]
Jadę z reklamacją, trzymajcie kciuki!
 
bokart  Dołączył: 06 Lis 2011
bart_m26 napisał/a:
Dodano: 2011-11-14, 16:20 ]
Jadę z reklamacją, trzymajcie kciuki!

Napisz jak poszło.Kupowałem k-rkę w EuroAgd przy Auchanie w B_B, sprawdzili mi wszystko przy wydawaniu sprzetu czy jest o.k...czy nie ma uszkodzeń, braków..u mnie było wszystko...Pozdrawiam
 

arob  Dołączył: 01 Gru 2009
bart_m26 napisał/a:
było tak że niemal aparat chciał wyskoczyć z ręki

to rzeczywiście musi być zepsuty
 

axolotl  Dołączył: 01 Lis 2011
Witam ponownie. Tak sobie dzisiaj pstrykalem i zauwazylem dziwna sprawe.Problem,"smiecia" wystepuje tylko i wylacznie przy wysokich wartosciach przyslony.Zrobilem zdjecia przy F40, ponizej F15 niczego nie widac. Powinienem sie tym przejmowac? Przeczyscilem obiektyw obustronnie i wyczyscielem matryce w aparacie "usuwaniem kurzu" Fotka przykladowa :

http://www.acid.jawnet.pl/cos.JPG

Pozdrawiam
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Syf na matrycy, trzeba by przedmuchać gruszką beztalkową.
 

bart_m26  Dołączył: 02 Lis 2011
Bateria znalazła się na sklepie, nawet niewygodnych pytań nie było..."a masz tam coś ponad stan, ok już idę " :evilsmile:
 
bokart  Dołączył: 06 Lis 2011
bart_m26 napisał/a:
Bateria znalazła się na sklepie, nawet niewygodnych pytań nie było..."a masz tam coś ponad stan, ok już idę " :evilsmile:

Matryca nadal Ci skacze czy sie uspokoiło?Rozumiem, że z aparatem wszystko ok???
 

bart_m26  Dołączył: 02 Lis 2011
bokart napisał/a:
bart_m26 napisał/a:
Bateria znalazła się na sklepie, nawet niewygodnych pytań nie było..."a masz tam coś ponad stan, ok już idę " :evilsmile:

Matryca nadal Ci skacze czy sie uspokoiło?Rozumiem, że z aparatem wszystko ok???


Teraz stabilizacja jest prawie niesłyszalna, nie słychać takiego dziwnego tarkotu, pikseli świecących nie ma, niestety FF jest ,mniejszy ale jest przy światłach w domu, w sklepowym oświetleniu celował idealnie w punkt :-? czy to cecha Safox IX że głupieje przy świetle żarówek? Jak będzie mi to przeszkadzać wymienię na Alfę 33 i będę miał spokój, nie słyszałem aby miała czuły czujnik fazowy na temp. barwną światła. Ale będzie mi szkoda tej niskoszumiącej matrycy i tego że za 150zł mam świetną portretówkę.

Pierwsze moje zdjęcie w sklepie było 66 wyzwoleniem migawki. [PhotoME ]
 
bokart  Dołączył: 06 Lis 2011
bart_m26, czyli wszystko dobrze się skończyło. :-) .Pozdrawiam ..
 

bart_m26  Dołączył: 02 Lis 2011
Cytat

bart_m26, czyli wszystko dobrze się skończyło. :-) .Pozdrawiam ..


MM to jednak solidny sklep, ale wracając do tego Safox IX no tak ma światło żółte FF, wtedy przechodzić na kontrast, bo powiem szczerze nie lubię kadrować ekranem :/. Szukałem w sieci Front Focus, większość dotyczy Pentaksa i w świetle żółtym :/ W jednym artykule znalazłem informacje jakoby z każdą generacją problem stawał się coraz większy, fakt AF staje się szybszy, ale celność kuleje, jak to wygląda w innym systemach, o tym że FF/BF się zdarzają to wiem, ale u Pentaksa jest to tylko świetle żółtym :/
 
bokart  Dołączył: 06 Lis 2011
Cytat
Pierwsze moje zdjęcie w sklepie było 66 wyzwoleniem migawki. [PhotoME ]
_________________

Ewentualnie mozna coś porownać pomiedzy dwoma k-rkami, wszak mieszkamy 14 km od siebie
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
bart_m26 napisał/a:
czy to cecha Safox IX że głupieje przy świetle żarówek?
to cecha wielu aparatow - nie tylko Pentaxa K-r - z detekcja fazy
 

bart_m26  Dołączył: 02 Lis 2011
cube007 napisał/a:
o cecha wielu aparatow - nie tylko Pentaxa K-r - z detekcja fazy


Co jest tego powodem? [wiem jak mniej więcej działa faza i nie bardzo rozumiem co ma do tego akurat światło żarówki, rozumiem dlaczego głupieje przy siatce ogrodzeniowej itp strukturach ], mama rozumieć że jeśli zmienię system niewiele zyskam bo będzie podobnie, czyli nie co liczyć na pełną ostrość przy świetle żarówek? taka cecha fazy i już. Jeśli tak to zakup Alfy35 która ma w teście optycznych "Af niezbyt skuteczny" będzie gorszy niż ten w K-r o którym napisali, szybki ale niezbyt celny.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Czujnik temperatury barwowej mają K-7 i K-5. W tych dwóch modelach problem żarówek nie istnieje (no chyba, że jest uszkodzony ;-) ).
 

bart_m26  Dołączył: 02 Lis 2011
Cytat
Czujnik temperatury barwowej mają K-7 i K-5. W tych dwóch modelach problem żarówek nie istnieje (no chyba, że jest uszkodzony ;-) ).


Czyli w innych systemach w tej klasie cenowej jest podobnie :/ bo jeśli tak to zmiana nie ma sensu ponieważ pod wieloma względami K-r deklasuje konkurencję za ok ~2k. Co jest więc w świetle żółtym że takie problemy powoduje [np. światło żarówek energooszczędnych, czy to sklepowe nie powodują problemów , dlaczego FF jest większy na szerokim kącie, zmniejsza się wraz z wzrostem ogniskowej tak od 45mm praktycznie nie istnieje. ]
 

adriano210  Dołączył: 13 Kwi 2009
Witam wszystkich - matryca w kredce jest czaderska - a autofocus jeszcze lepszy :D:D:D, ciężko uwierzyć że taki szkrab ma takie możliwości,
dobrze że nie sprzedałem sigmy 28-105 f2,8-4, obiektyw żyleta do tego szybko łapie af :).
 

bart_m26  Dołączył: 02 Lis 2011
Wyskoczyły 2pikselki na LV, na filmie widać 1, na samym rogu [prawym ], więc nie stanowi problemu, FF to chyba cecha tego korpusu, ale żarówki klasyczne powoli są wycofywane czyli wkrótce teoretycznie problem zniknie :P SR działa jak należy, nie słychać już "tarkotu" na filmach. Trochę przewertowałem sieć w sprawie możliwego zamiennika k-r, Sony Alfa3x, jeden ze znanych zagranicznych serwisów poruszył dość istotny problem którym nikt inny nie wspomniał; czystości półprzepuszczalnego lustra, o ile w klasycznym DSLR lustro nie musi być jak łza, a jego wyczyszczenie nie jest problematyczne [podobnie jak matryca, gruszka, ostatecznie szpatułka z ściereczką bezpyłową ] to w tym nieruchomym jest już gorzej, a jego przypadkowe zabrudzenie kończyć się może serwisem [płatnym ] trochę mnie to zniechęciło. Natomiast trudno było znaleźć aby użytkownicy specjalnie skarżyli się na FF/BF...mam jeszcze parę dni na zastanowienie. Mój system na razie jak stopka więc nie mam z czym specjalnie się rozstawać...
 

arob  Dołączył: 01 Gru 2009
bart_m26 napisał/a:
Wyskoczyły 2pikselki na LV

czy te pixelki widzisz na zdjęciach czy tylko LV i kręcenie filmów. Może to po prostu szum matrycy przy wysokim ISO- aparat reguluję go w tych trybach automatycznie. Może za bardzo na siłę szukasz tych hotów i mylisz z czym innym
 
Sabik  Dołączył: 19 Lip 2011
bart napisał
Cytat
Trochę przewertowałem sieć w sprawie możliwego zamiennika k-r, Sony Alfa3x,


Może warto pomyśleć o jakimś Olku w dualkicie?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach