Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
A co chciałbyś jeszcze ? Przecież za Ciebie nikt decyzji nie podejmie. Chcesz Nikona, bierz Nikona, chcesz Pentaksa, bierz Pentaksa. Chyba nie spodziewasz się postu w stylu: " Tak Pentax jest wspaniały i na pewno Ci się nie zepsuje, a obsługa jest genialnie prosta i pstrykając jak popadnie zrobisz rewelacyjne zdjęcia" Nikt rozsądny tak nie napisze. Tak samo psuje się Pentax, Nikon, leica, canon i wszystkie inne znane marki. Problemy z AF są przypadłością WSZYSTKICH aparatów cyfrowych. Ten typ tak ma. Jeden więcej, inny mniej, ale ma. A teoretyzowanie, zwłaszcza na podstawie testów z gazet i portali to można sobie w ..... wsadzić. Gdyby się na tym opierać, to niczym się nie da zdjęcia zrobić, no może za wyjątkiem Sony na niektórych portalach :-P .

Ps. a panów to w 45-ym wytłukli. :evilsmile:
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Ja ostatnio widziałem prawdziwy rarytas. Yakumo za 50 zł w lombardzie. Polecam :)
 
polmaj  Dołączył: 09 Sty 2010
mialem kr przez rok i bylo spoko, ale ja robilem zdjecia a nie szukalem w nim problemow na sile , obraz pewnie uzyskuje podobny do nikona o ktorym piszesz , ale jezeli chodzi o dostepne funkcje i budowe , to nie jest ta sama liga aparatow , pozdr
 
krzysiek413  Dołączył: 20 Cze 2012
Czy batery grip z pentax kx nie pasuje przypadkiem do kr?
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
krzysiek413 do tych aparatów nie można podpiąć gripów - stąd pasują.
 
krzysiek413  Dołączył: 20 Cze 2012
 
AChmiel napisał/a:
krzysiek413 do tych aparatów nie można podpiąć gripów - stąd pasują.


Co "pasują"?
Chyba nie pasują, tak? ;-)

To do czego słuzy taka gumka przy pokrywce do akumulatora?
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
krzysiek413 napisał/a:
do czego słuzy taka gumka

:-D
gumka służy........
do zasilania przez opcjonalny zasilacz sieciowy
 
krzysiek413  Dołączył: 20 Cze 2012
Eh, to strasznie słabo.
nie przeszkadza mi rozmiar kr ale mam duże ręce i pewniej by było gdyby istniała możliwość załadowania gripa.

może kiedys coś wymyślą.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Najniższy segment lustrzanek Pentaksa nigdy nie miał złącza dla gripa.
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
polmaj napisał/a:
mialem kr przez rok i bylo spoko, ale ja robilem zdjecia a nie szukalem w nim problemow na sile

Nie wiem z jakim szkłem go używałeś, ale jak masz coś jasnego typu 77/1.8 i AF się rozjeżdża w oświetleniu o różnych temperaturach barwowych nie musisz nic szukać ;-) Po prostu masz kupę zdjęć do wywalenia i musisz kombinować 8-)
 

mtb  Dołączył: 05 Mar 2011
polmaj napisał/a:
... ale ja robilem zdjecia a nie szukalem w nim problemow na sile...

Cieszy zadowolony użytkownik K-r'a :-B
Przy całym szacunku do tego modelu, jego naprawdę dużej liczby zalet, niestety czasem problemy wychodzą same i nie trzeba ich wcale usilnie szukać. A podstawowym problemem tego modelu jest spierniczony AF w świetle żarowym (za rey'em).
 
polmaj  Dołączył: 09 Sty 2010
Rey , najjasniejsze szklo z jakim go uzywalem to manualny pacolar 50 1,8 , i da 35mm , robilem portrety maluchom w rodzinie i jakos ostrosc byla tam gdzie trzeba , ogolnie raczej nie jestem fanem malej glebi ostrosci i nie uzywam niskich wartosci przyslony , wiec moze dlatego nie mialem problemow , z tamkiem 17-50 , bylem na kilku koncertach , owszem zawsze byl odsetek zdjec ktore nie nadawaly sie do niczego ,ale zwsze zwalalem to na karb moich umiejetnosci , tyle ode mnie ,pozdr
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
mtb napisał/a:
A podstawowym problemem tego modelu jest spierniczony AF w świetle żarowym

I tylko do tego mam zastrzeżenia w tym modelu. Co mi po wysokim iso i innych bajerach, jeżeli AF nie działa prawidłowo. Nie wiem czy problem dotyczy wszystkich K-r, ale jak dla mnie puszka jest do bani i nie ma co jej zachwalać na siłę.
 
polmaj  Dołączył: 09 Sty 2010
zadne zachwalanie na sile opisalem tylko wrazenia ze swojego uzytkowania tego aparatu przez rok czasu ,
 
plis  Dołączył: 12 Paź 2011
Kupiłem K-r wiedząc o problemach z AF w żarowym i jestem zadowolony. Poza tym, coraz mniej tego żarowego ostatnio można spotkać...
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Między innymi po to się kupuje obiektyw klasy 77/1.8 żeby, używając go w okolicach w pełni otwartej przysłony mieć namiastkę tele nie dźwigając ciężkiego teleobiektywu - niestety AF w K-r ze bez kombinowania na to nie pozwala :roll:

Zresztą nieostre foty wychodzą nie tylko z jasnymi stałkami, ale i całą resztą szkieł ;-)

 
polmaj  Dołączył: 09 Sty 2010
Zresztą nieostre foty to nie tylko jasne stałki, ale cała reszta szkieł
nieostre foty to mialem jezeli chcialem zeby takie byly ;-) , o af k5 tez pisza nienajlepiej , kazdy aparat ma wady i zalety ,jak to mowia wszedzie dobrze gdzie nas nie ma ,pozdr
 
malyandrzejek  Dołączył: 18 Mar 2011
mikomission napisał/a:
Chciałbym kupić lustrzankę, Pentaxa k-r lub Nikona D3100.

Ja bym Ci doradził Nikona. Jeśli dla Ciebie aparat ma być przede wszystkim bezproblemowy i przewidywalny to D3100.
Niestety K-r jest "problematyczny" i nawet po lekturze tego wątku zobaczysz, że wcale nie są to przypadki nieliczne. Jak nie chcesz się zastanawiać, dlaczego w pomieszczeniach masz wszystkie zdjęcia nieostre to daj sobie spokój z K-r. Fakt, aparat ma spore możliwości, ale z Twego opisu wynika, że i tak ich nie wykorzystasz.
Były użytkownik K-r.
 
plis  Dołączył: 12 Paź 2011
Nie do końca zgodzę się z opinią, że K-r jest "problematyczny". Tzn. moim zdaniem nie ma więcej problemów niż inne aparaty. Można jedynie powiedzieć, że nie jest idealnym rozwiązaniem dla użytkownika przesiadającego się z kompaktu i oczekującego działania typu "wyceluj i zapomnij". Jeśli natomiast pamięta się, że AF to tylko maszyna, która nie zawsze wie "co autor miał na myśli" itp. niuanse, pokazuje swoje możliwości. Przesiadając się z analogowego Canona na aparat cyfrowy przestudiowałem różne wątki na różnych forach i dokonałem wyboru. Uważam ten wybór za trafiony. A odnośnie stwierdzenia, że "
malyandrzejek napisał/a:
nawet po lekturze tego wątku zobaczysz, że wcale nie są to przypadki nieliczne.
to gdyby policzyć nie posty a ilość osób zgłaszających problemy z K-r to pewnie zamknęlibyśmy się w palcach 2 dłoni.
Życzę miłego studiowania wątków forum i dobrego wyboru.
 
polmaj  Dołączył: 09 Sty 2010
pozostaje sie zgodzic z przedmowca , ja swoja przygode z powazniejsza zabawa zaczynalem od k10d , pstrykalem caly czas na manualu , byc moze nie swiadomy wad ktore posiada robilem pstrykalem z czasem zaczalem zauwazac takie rzeczy jak poprawna ekspozycja ,czulosc balans bieli obiektyw , przez 1 rok uzytkowania pstryknalem 52000 zdjec , ja nauczylem sie robic zdjecia a rownolegle powstawala ilosc postow o tym jaki to af do du..y ,nie kierowalbym sie jednoznacznymi opiniami , wszystko ma wady i zalety ,pozdr

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach