MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Właściwie to co napisał Blesso mogę spokojnie dopisać do mojego K-x . :-B
Różnica to chyba tylko w podświetleniu punktów AF.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Ja przy okazji dopiszę co innego i szerzej (bez żadnych osobistych wycieczek - co najwyżej sam o sobie :evilsmile: napiszę): możliwości obecnych puszek znacznie przekraczają umiejętności ich użytkowników. I to raczej "większej większości"...
Co prawda żadnych "badań" w tym względzie nie poczyniłem, ale nie wydaje mi się, abym tkwił w błędzie...
 

me_how  Dołączył: 06 Lis 2010
Rafi napisał/a:
możliwości obecnych puszek znacznie przekraczają umiejętności ich użytkowników. I to raczej "większej większości"...
Co prawda żadnych "badań" w tym względzie nie poczyniłem, ale nie wydaje mi się, abym tkwił w błędzie...


Rafi, możliwości to raz, ale bardziej zwrócił bym uwagę na oferowane funkcje, które większość nie wykorzystuje. Ja nigdy np nie używałem żadnego programu w K-r, żadnego wbudowanego filtra, filmowanie może dwa razy bardziej z ciekawości, lampa wbudowana to tylko do wyzwalania zewnętrznych się nadaje... Tak mógłbym jeszcze trochę wymienić. Marzy mi się puszka z matrycą i ergonomią K-5 bez zbędnych dodatków, takie K-5 II anti-lame version, gdzie jest tylko to co niezbędne i za cenę np. nowiutkiego entry levela. Ale gdyby babcia miała wąsy... :mrgreen:
Zastanawiam się ile % ceny nowego korpusu stanowią wyżej wymienione bajery plus te które można jeszcze wymienić...
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Też jestem zdania że te wszystkie programy tematyczne w większości są zbędne, właściwie to sam używam jedynie Av, M, Tv-rzadziej, S - może się przydać... Ewentualnie P... cała reszta nieużywana bardziej nawet przeszkadza.(niechcący czasem się na jakieś badziewie pokrętło przestawi...) :evilsmile:
 
verc  Dołączył: 06 Sie 2012
Tu się nie zgodzę z MAX581. Tryb zielony tez się przydaje np gdy z "róznych przyczyn" nie masz ochoty myśleć lub dajesz aparat swojej połowicy, która niekoniecznie czuje potrzebę posiadania Twojej wiedzy. Pewnie parę innych sytuacji by się jeszcze znalazło.
Ja do K-r nie mam wiekszych zastrzeżań, tym bardziej, że to moja pierwsza lustrzanka. Te mniejsze zastrzezenia dotyczą sytuacji używania aparatu. Często robię zdjęcia występów literacko-lirycznych. Nie są to zawodowcy, i wiekowo bywa różnie, i czesto dopiero na występie oficjalnym efekt jest "zadowalajacy". Zdjęcia z prób ewentualnie do użytku wewnetrznego :lol:
K-r jest głośny, szczególnie jak krecę sie na widowni. A jak strzelę serią... :cry: AF w żarowym próbuje korygować. Zastanawiam sie nad zamianą na K-7. Cenowo używane chodzą podobnie. K-7 jest cichszy i ponoć ma mniejszy problem z AF w świetle żarowym (przeczytane na forum). Wiem, ze ma gorszą matrycę, te szumy fuj, ale ..... . Czy powyżej ISO 1800 w K-7 nie da się zrobić poprawnych zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych?
Delikatnie mówiąc potrzebuje kopa w d*** żeby sie zdecydować a lepiej jakiejś konkretniej odpowiedzi o pracy K-7 w w/w warunkach.

[ Dodano: 2012-12-18, 13:17 ]
No cóż. Decyduję sie przejść na K-7 choć według wszelkich znaków na ziemi i niebie K-r pozwala robić zdjęcia w słabszych warunkach oswietleniowych i jest nowszym apatarem. Życze wszystkim samych K-5 pod choinkę i by stare, niepotrzebne K-7 puszczali po okazyjnych cenach :-)

Przepraszam za post pod postem ale dołączajac ten do poprzedniego wyszedłby moloch trudny do przeczytania
 
Zdzich  Dołączył: 10 Gru 2012
rey napisał/a:
plis napisał/a:
Chcę tylko zwrócić uwagę, że jeśli popatrzymy na ilość osób (nie postów) niezadowolonych w stosunku do ogółu to nie jest to jakaś zatrważająca liczba.

Zdecydowana większość to amatorzy nie potrafiący wykorzystać możliwości lustrzanek, nie rozpoznają problemu używając puszki z kitami. Inni winią szkła, zmieniają, przymykają, żeby było ostro, lub godzą się z korektami - pozostali sprzedają/kupują wyższy model/zmieniają system ;-)
Oczywiście da się z tym żyć i robić świetne zdjęcia na poziomie najlepszych puszek profi :evilsmile:

____ Nie bałbym się o możliwosci typowych amatorów - czyli ludzi ambitnych, zdajacych sobie sprawę ze swoich ułomnosci ... ale dociekliwie poszerzających swoją wiedzę i ujemności.
____ Bałbym się raczej o psełdo zawodowców tak zwanych profesjonalistów , którzy profesjonalnie opanowali umiejętność pstrykania - a mimo tego sprzęt do "KITU" ... !
 
kris.s  Dołączył: 07 Lut 2012
gdy emocje juz opadly a doswiadczenie wzrosło...

zamontowalem matowke do ostrzenie z obiektywami manualnymi M.... 28,50,200 -dziala OK
i ..stwierdzilem wade BF w obiektywie 18-55 kit przy 18mm, (przy 55mm jest OK)
inny zoom - tamron 17-50 jest identycznie, na poczatku BF na koncu OK

przypatruje sie zdjeciom zrobionym na szerokim zoomie i wszystkie sa nieostre :(

ustawienia Auto Focus +10..0..-10 ustawione na +10 pomoglo lecz pasuje da wartosc +15! ale wtedy na koncu zooma chyba bedzie FF zreszta +15 nie ma :(

dawniej bez AF mozna bylo zwalic wine na fotografa :)

jak u was z autoostroscia

zrozpaczony
kriss

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach