Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
adobe lightroom
no walcze z tym softem....wlasnie przegladajac sobie fotki zobaczylem rozne dziwnosci na obrazku...
Okazalo sie ze suwak recovery....ustawiony na 0 - daje jakies p***** w obrazku....dopiero na 100 nie poprawia....
Co za szmatlawy pomysl....
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Co masz na myśli przez p*****? On ładnie wyciąga światła, ale jak nie ma przepałów to zostawiam go na 0 i też jest dobrze.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski, chyba p*****.....
mam fote tak sobie pstryklem polanka w ognisku.....otwieram ja ci w lajtrumie.... a tu niespodzianka.....jakies filoetowe i zielone plamy.....sie normalnie zleklem ze mi aparacisko pogielo...no ale szyrglem to recowvery i zniklo.....
tylko dlaczego na 0 zie pojawia a powyzej 30 znika?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
A jak to wygląda w innych programach? To pef, czy dng? Z jakiego aparatu?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
z K10D.....a w pentaxowym chocbym suwakami gmeral to nijak takiego czegos nie moge znalezc... (PEF)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
A w ACR jak wygląda? Bo teoretycznie 'silnik' w LR i ARC jest ten sam (chyba). No i w ACR nie ma 'recovery'.

Wyślij mi na pentaxrawchallenge at gmail com.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
ja mam CS- wiec nici ze sprawdzenia.
wysle plik
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
ja mam CS- wiec nici ze sprawdzenia
Przekonwertuj Adobe DNG Converterem na DNG i łyknie.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski, - ale nie teraz....
natomiast widze ze lightroom dorabia krawedzie.... :evil: albo ja mma cos wlaczone ....o czym nie wiem..
plik juz poszedl...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
ciekawostka adobe lightroom
Daje jako nowy temat bo poprzedni nikomu nie pokaze sie jako nowy.....
zobaczcie sobie co wyprawia lightroom.....
ciekaw jestem dlaczego tak jest....
recovery na 0
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak, Jak próbowałem sobie Lightrooma, to także miałem taki efekt na paru fotkach. Tez byłem tym zaskoczony.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Wygląda na "uskok" na krzywej - uuuuu, niefajnie. Jakiś błąd w algorytmach chyba.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
procek?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Fafniak napisał/a:
procek?

Nieee... dlaczego? Raczej babol w samym lajtrumie.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
procek?
A wiesz, że miałem to przy Sempronie, a jak teraz sobie spojrzałem ( Core Duo), to tego nie widzę. Dziwne :?: Nieee...to niemozliwe
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Ze skopanych rzeczy jest jeszcze eksport do pomniejszonego zdjecia w jpg - zmiana jakosci z 100 na 90 czesto nie powoduje zadnej zmiany w rozmiarze pliku (tj. zmniejszenia).

Z kolei pliki male ponizej 500x500px dostaja jakichs dziwnych artefaktow :-?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Dziwne Nieee...to niemozliwe

Z drugiej strony - po zastanowieniu - nie aż tak niemożliwe. Program może mieć dedykowane biblioteki do athlona i pentiuma, żeby wykorzystać ich możliwości (insrukcje SSE w jednym i 3dnow w drugim) i ten babol może siedzieć tylko w jednej z nich. Fafniak, a jaki masz procek?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
zmniejszone pliki...mnie to nie przeszkadza ale takie dziwnosci.....moge wam pokzazac jeszce lepsze.... :evil:
zastanawiam sie czy to ma zwiazek z procesorem.....bo ze babol w sofcie to na 100% bo u mnie PPL dziala na tym samym kompie.....zobacze na laptopie.....ale to chyba juz jutro....

[ Dodano: 2007-03-18, 22:57 ]
athlon 2500@3200
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak, to jest z tego samego rawa co mi wysłałeś? Bo szukam podobnego fragmentu i znależć nie mogę.
Dostałes moją odpowiedź, że u mnie wszystko jest OK?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski, - tak dostalem.....nie to nie jest ten sam RAW zaraz umieszce wieksza ciekawostke....

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach