Maxi 7  Dołączył: 07 Mar 2007
Metz 50 af-1
Witam mam problem z w/w lampką , otóż: Po założeniu lampy na sanki nie włącza mi sie zielony wspomagacz do ustawienia ostrości w body. Działa natomiast czerwony z lampy tyle że jest stanowczo za słaby w porównaniu z tym z body. Jest jakiś sposób na inne ich ustawienie? :-/
 

matis  Dołączył: 04 Wrz 2009
nie... tak to ma właśnie działać z tego co wiem
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Maxi 7, a ta lampa nie rzutuje przypadkiem jakiegoś wzorku , tak jak pentaxowa AF 540 FZG ?
Jeśli tak, to ten czerwony jest lepszy, niż "zielona spawarka" z korpusu (dyskretniej świeci).
 
KamilP  Dołączył: 26 Lip 2008
Nie bardzo rozumiem, po założeniu lampy nie mam potwierdzenia ostrości w body?? :shock:
 
Robson  Dołączył: 21 Maj 2013
Po założeniu lampy wspomaganie ustawienia ostrości w ciemności przejmuje lampa wyświetlając czerwony wzorek. To nie ma nic wspólnego z potwierdzeniem ostrości w body. Nie przejmuj się tylko rób zdjęcia, bo wszystko jest ok ;)
 
Maxi 7  Dołączył: 07 Mar 2007
Wydaje mi sie że zielona lampka jest dużo mocniejsza i aparat nie błądzi. MarWojmasz rację lampa daje wzorek , ale trochę słaby. Dzisiaj zauważyłem że przy foceniu z pomocą podglądu na żywo włącza się zielony wspomagacz :oops:
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Ale sprawdziłeś to błądzenie czy to przypuszczenia? Sama ilość światła to jedno, ale dla aparatu liczy się kontrast.
Czerwony wzorek z lampy ma tą zaletę, że pozwala ustawić ostrość również na idealnie gładkiej powierzchni, gdzie doświetlanie czymkolwiek nie zdaje egzaminu, bo nie ma kontrastów.
 
Maxi 7  Dołączył: 07 Mar 2007
Wszystko gra, pomimo tego że swiatło wspomagania AF z lampy jest słabsze to nadrabia wzorkami i daje zbliżone rezultaty jak zielona żarówa z body. Dziękuję za zainteresowanie tematem, idę walczyć z ciemną stroną nocy :-)
 
KamilP  Dołączył: 26 Lip 2008
Odświeżę temat żeby nie zakładać nowego. Ostatnio kupiłem używaną 50AF-1 i mam kilka pytań i nie wiem czy wynikają one z racji posiadanego przezemnie body K200D czy ta lampa po prostu tak ma:
1. Tryb bezprzewodowy - w instrukcji jest napisane aby przyciskać "Select" aż pojawi się "SL". Ile razy bym nie przyciskał czy to z założoną lampą czy ze zdjętą "SL" się nie pojawia. W trybie M za pomocą select mogę jedynie zmieniać moc błysku, w trybie ttl jedynie EV. I tu drugie pytanie czy w trybach M i TTL poza poza mocą błysku i EV nie mogę zmienić nic?? W instrukcji jest coś o możliwości ręcznego dopasowywanie zoomu lampy, ale tak jak pisałem wcześniej u mnie zoom jest tylko automatyczny. No i jeszcze znalazłem info o możliwości ustawienia czasu wygaszania lampy, wprawdzie po resecie do ustawień fabrycznych na wyświetlaczu pojawił się zegarek ale czasu wygaszania ustawić nie mogę.
 

grober  Dołączył: 16 Lip 2010
Ad 2. Musisz wcisnąć jednocześnie obydwa przyciski "select" (- i +), a następnie "select +" dla zwiększenia ogniskowej, lub "select -" dla jej zmniejszenia.
Ad 1. Musisz wciskać jednocześnie obydwa przyciski "select" (- i +), powtarzając czynność do momentu aż pojawi się SL off, wtedy wciskasz "select +" i masz włączoną funkcję.

Mam nadzieję, że dość jasno opisałem:)

A jeśli chodzi o czas wygaszania to..
Musisz wcisnąć jednocześnie obydwa przyciski "select" (- i +) pięć razy (chyba?), a następnie gdy pojawi się ikonka zegarka wcisnąć "select -" wtedy pojawi się czas wygaszania 1 min, a jeśli wciśniesz ponownie to zupełnie wyłączysz funkcję wygaszania.

Powodzenia:)
 
KamilP  Dołączył: 26 Lip 2008
Jasne że jasno, dzięki :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach