damian81293  Dołączył: 29 Sty 2010
[K10D] Pentax Remote Assistant- jak połączyć?
Witam! Mam problem ze swoim K10d. Znalazłem program do sterowania aparatem z poziomu PC. Po ściągnieciu zainstalowaniu i podłączeniu aparatu do PC nie ma żadnej reakcji. Program nie łączy się z body. Wersja programu to 3.51 a firmware aparatu to 1.30.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Sprawdź ustawienia "Transfer mode".
 

damian81293  Dołączył: 29 Sty 2010
ani na PC ani na PC-F nie da się sterować body...
 

DarekK  Dołączył: 05 Lut 2008
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=33363
jeżeli Vistę, musisz uruchomić jako administrator.
 
tymon1313  Dołączył: 15 Maj 2008
To ja sie dołacze :)
Nie moge zainstalować remote assistant 3- chce ode mnie płytę cd-rom przy instalacji,a ja jej nie mam. idzie to jakoś obejśc?
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Prawdopodobnie wystarczy nagrać na płytę program (choć pewnie nawet nie koniecznie) i nadać jej nazwę (volume label): S-SW75 . Można też stworzyć obraz płyty (ISO) z taką nazwą dysku i go zamontować.
Z tego co pamiętam to po prostu wystarczy mieć płytę o takiej nazwie (S-SW75) w napędzie.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Makler napisał/a:
Z tego co pamiętam to po prostu wystarczy mieć płytę o takiej nazwie (S-SW75) w napędzie.
Wystarczy mieć dowolny dysk wyjmowalny (removable drive, np. pendriva) o takiej nazwie.
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Sam tego nie robiłem i myślałem że sprawdza tylko napędy optyczne, w takim razie staje się to trywialnie proste :-) dzięki za doprecyzowanie.
 
tymon1313  Dołączył: 15 Maj 2008
działa,dzieki

rozumiem że podgląd na żywo w komputerze tylko za pomocą wyjścia video?

mowa o k10d
 

KristoVeeR  Dołączył: 01 Lip 2009
Będziesz widział to samo co normalnie widzisz na ekraniku, k10d nie ma live view :-P Chyba że przykleisz sobie kamerę do wizjera :mrgreen:
 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
To ja się podłączę: mam zainstalowany ten program, łączy się z body i wszystkie kontrolki działają, ale nie przesyła zdjęcia na komputer. Na każdym ustawieniu, nie pokazuje bufora zdjęć ... nic zupełnie, tylko zdjecia na karte zapisuje. Wie ktoś może, czemu to to nie chce działać? [mam XP Pro z SP2]

A tak przy okazji, da się to to zainstalować bez kombinacji z flaszdiskami - wystarczy dodać parametr /s przy instalacji.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach