Wichura  Dołączył: 22 Lip 2010
Stereoskopia / Anaglify
Ostatnio zainteresowałem się wykonywaniem zdjęć stereoskopowych a konkretnie anaglifów. Jestem ciekaw czy ktoś z was ma jakieś doświadczenie w tej dziedzinie. Wiem, że są w sprzedaży specjalne obiektywy 3d ale podobno ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Pasjonaci tworzą różne konstrukcje pozwalające na jednoczesne wyzwolenia migawki z dwóch aparatów umieszczonych w jednej płaszczyźnie oddalonych od siebie o odległość zbliżoną do tej jaka dzieli ludzkie oczy. Można jednak posługiwać się jednym aparatem i robić dwie klatki z lekkim poziomym przesunięciem. Oba zdjęcia łączy się przy pomocy specjalnego oprogramowania np. 3d Photo Maker. Poniżej daje przykładowe zdjęcia jakie udało mi się ostatnio zrobić. Fotki czysto poglądowe. Do oglądania tego typu zdjęć niezbędne są okulary 3d czerwono-cyjanowe. Co myślicie o tym typie fotografii?


 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wichura napisał/a:
a konkretnie angalifów

Anaglifów
 

Effendi  Dołączył: 20 Kwi 2006
Wichura napisał/a:
dwóch aparatów umieszczonych w jednej płaszczyźnie oddalonych od siebie o odległość zbliżoną do tej jaka dzieli ludzkie oczy
Niekoniecznie, zależy jeszcze jaka jest ogniskowa i na jaką odległość się ostrzy. TU jest bardzo ciekawa pozycja na ten temat. Zawiera podstawy teoretyczne, porady i wykresy optymalnych nastaw.
 

Wichura  Dołączył: 22 Lip 2010
Strona naprawdę ciekawa. Dzięki za ten adres.
 

Kalmar  Dołączył: 01 Gru 2007
Temat dobry aby spróbować swoich sił. Trzeba trochę pomyśleć nad parametrami bo łatwo zepsuć efekt.
To z moich dawniejszych prób. Ostatnio myślę żeby do tego wrócić bo czasem efekty są ciekawe a lustrzanką jeszcze nie robiłem par do anaglifów (nie było czasu czy jak? Sam się zastanawiam) :roll:


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach