tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
niezawodny cyfrak
Cytat
"Cyfrówki" Panasonika najbardziej niezawodne?
Angielski magazyn konsumencki "Which?" przedstawił obszerny raport na temat dostępnych na rynku Wielkiej Brytanii aparatów cyfrowych. Zgodnie z nim zwycięzcą w kategorii bezawaryjności okazał się sprzęt firmy Panasonic.

Kupując nowy aparat cyfrowy poza jego parametrami bierzemy też pod uwagę markę firmy, wybierając często tę, która znana jest z produkcji niezawodnych produktów.

Angielski magazyn konsumencki "Which?" przeprowadził właśnie badania na temat dostępnych na rynku Wielkiej Brytanii aparatów cyfrowych. Po ich zakończeniu opublikował obszerny raport przedstawiający między innymi wyniki sondażu oceniającego ich bezawaryjność. Zgodnie z nimi czytelnicy za najbardziej niezawodne uznali aparaty z rodziny Lumix.
A Waszym zdaniem, produkty której firmy charakteryzują się największą bezawaryjnością?

źródło: interia

może ktoś znajdzie dokładne info, czy chodziło tylko o kompakty, czy o DSLR także? Ja myślę, że brali pod uwagę tylko kompakty.
which
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
wyniki sondażu oceniającego ich bezawaryjność. Zgodnie z nimi czytelnicy za najbardziej niezawodne uznali aparaty z rodziny Lumix

Sondaż = badanie obiegowej opinii, a nie faktów. O kant d... takie dane.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
wlasnie

ludzie maja sklonnosc robienia szumu, kiedy cos im nie dziala
chwalenie czegos, jakiegos produktu jest niezmiernie rzadkie - jesli jest dobrze, nie psuje sie - to tak ma byc :-) wiec pewno najmniej skarg bylo na Lumixy, ale to nie znaczy, ze sa naj, naj, naj :-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
A dlaczego nie mogą to być aparaty najmniej awaryjne?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Michu, a co, myślałeś, że zaraz powiemy Pentax? :-P A kto mówi, że nie mogą? Ale jeśli są, to przypadkiem, bo z takiej ankiety na pewno to nie wynika. Ankieta z pytaniem "jaki aparat uważa Pan/Pani za najbardziej niezawodny" jesli coś pokazuje, to skuteczność marketingu, a nie fakt bezawaryjności. Zresztą - rzuć okiem na ten link do interii, co podał tref i zobacz tą ankietę pod tekstem - dla mnie wyniki takiego czegoś to bezwartościowe g...
Po prostu łatwo się teraz robi ankiety. Klik i już. A mysleć przed czy po - po co. Publiczność się dobrze bawi, interakcja jest.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
bEEf, ale Michu, wypowiedział się raczej do słów cotti. Przynajmniej tak zrozumiałem :-)

[ Dodano: 2007-03-18, 17:13 ]
Niby miarodajną ankietą byłoby zebranie danych z serwisów poszczególnych marek, ale to niewykonalne z oczywistych powodów :-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Beef - skoro takie ankiety są dla Ciebie g... warte to dlaczego tak się tym emocjonujesz (jak wynika to z tonu postu i użytych poetyckich określeń)? Być może współpraca z Leiką wymusiła większą kontrolę jakości. A może masz rację. Nie wiem. Zwisa mi to i się tym nie interesuje, więc nie zabieram głosu, jeśli nie mam do powedzenia niczego istotnego lub głupiego w tym temacie.
W żadnym wypadku nie posądzałbym Cię o to, że chciałeś powiedzieć: Pentax - jako były user Olympusa sam wiesz doskonale, że Olek produkuje sprzęt lepiej wykonany i mniej awaryjny niż Pentax.
A zabieranie głosu na zasadzie nie bo nie uważać mogę za początki fanatyzmu systemowego.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Michu, emocjonuje się (niepotrzebnie), bo czasem wkurza mnie generowanie szumu informacyjnego, takiego jak te ankiety. Boję się, że kiedyś w tym utoniemy. Moje wpisy tutaj w ogóle nie dotyczą ani Pentaxa ani PanaSłonika, tak wyszło przy okazji. Oczywiście emocjonalne nastawienie nic tu nie zmieni, więc już kawkę spokojnie sączę i już więcej szumu nie generuję...

[ Dodano: 2007-03-18, 18:08 ]
Eeeee, zaraz, czy w mojej wypowiedzi gdzieś zabrzmiało "nie bo nie"?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie, tylko chodzi o to, by zlewać tego typu sondy, opinie, testy. Zauważ jak jest (to cecha charakterystyczna dla każdego forum): jest test, w którym przegrywa aparat danej społeczności, natychmiast pojawiają sięgłosy: E, to było do przewidzenia, jak zwykle ukartowane, zauważcie, kto dał najwięcej reklam, to pismo jest tendencyjne, gdy tylko aparat wygrywa: wielkie Yeah!: ktoś ma skany tego testu, w końcu docenili, chociaż ktoś się zna. Testy czy opinie będą się pojawiały bez względu na cokolwiek. Podniecanie siętego typu artykułami jest zdrowe, jak żarcie w McDonaldzie.
Przy okazji - w następnym miesięczniku Foto będzie test TIPA zarówno K10 jak i Fuji S5.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Michu, też to widzę, spoko. Osobiście nie lubię sugerowania, że test jest "ustawiony" lub testujący wziął w łapę i nigdy tego nie robiłem. To nie fair - tak łatwo dyskredytować czyjąś pracę, trudniej samemu coś zrobić. Natomiast tutaj jest coś innego - ja kwestionuję sens samego pytania i sens takich ankiet. Bo to, co mnie potencjalnie interesuje, to to, który aparat jest niezawodny, a nie to, o którym się sądzi, że jest niezawodny. Podanie odpowiedzi na pierwsze pytanie wymaga włożenia dużej ilości pracy i zbierania danych. Drugie można sobie rzucić na forum - a niech ludzie se klikają. Nie mam z tym problemu, dopóki każdy interpretował by to właściwie - jako takie tam zebranie opinii na mieście, badanie skuteczności budowania wizerunku marki. Obawiam się jednak, że tak nie jest. Ludzie naprawdę są skłonni przyjąć, że jeśli słupek z marką 'x' jest najdłuższy, to znaczy, że one są bardziej niezawodne.

Wystarczy przyjrzeć się sposobowi konstrukcji tego newsa - choćby tytuł... Pierwszy akapit - w zestawieniu z drugim... Dla mnie to zwykłe sianie dezinformacji. Powstaje pytanie - czy redaktor piszący ten news jest, za przeproszeniem, taki nierozgarnięty, że ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem i wyciąganiem logicznych wniosków, czy po prostu traktuje ludzi jako ciemniaków a rzetelność dziennikarską jako puste hasło i pisze tak, coby było bardziej atrakcyjnie.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Beef, jeżeli ja kwestionuję sens czegokolwiek (np. polityka) to po prostu olewam to solidnym acz rozproszonym strumieniem. Co innego, jeżeli coś jest warte uwagi bądź kontrowersyjne. Ale w przypadku tego typu mlaskania uważam, że nie warto zaprzątać sobie tym głowy. Jest niezawodny? OKO. Nie jest? OKO. To trochę tak, jak podniecanie się mydlanymi serialami. Nie interesuje mnie to (nie licząc Mody na sukces, M jak Miłość, P jak plebania i K jak Klan).
Co prawda też mnie trochę boli to, że nie wygrała marka Yakumo, ale kładę to na karb małej świadomości ankietowanych: po prostu społeczeństwo nie dorosło jeszcze do jedynie słusznej oceny.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Michu, a wiesz - masz rację. Się nie ma co spinać (nie mylić ze "spinnerować" - czyli focić przy pomocy starych, manualnych obiektywów i aparatów)
Idę do kuchni po :-B Trzeba skądś czerpać tą amunicę do olewania tematu ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach