szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
To chyba jest jakaś śliwa (Prunus sp.) Kwitną na potęgę teraz tarnina (Prunus spinosa) - krzew, z długaśnymi kolcami i mirabelka (ś. lubaszka P. insititia) - średniej wielkości drzewo owocowe. Co do innych śliw, to nie zwróciłem uwagi.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
kristofo napisał/a:
A ja w sobotę zrobiłem fotke takiego ptaka i też nie wiem kto zacz.

http://www.montolit.pl/kr...ll/IMGP4174.jpg

[ Dodano: 2007-04-16, 11:57 ]
:oops: Przyznam się, że nawet nie jestem pewien co to za drzewo, na którym on siedzi. Generalnie taki mało botaniczny jestem :-)


Już miałem nakrzyczeć na Ciebie, że to kupi sobie taki cyfrową lustrzankę i pstryka bez sensu :-) ale przyjrzałem się ptaszkowi i chmmm.... wygląda mi to na dzierzbę rudogłową (Lanius senator) - ptak w Polsce coraz rzadszy niestety. Szczęściarzem jesteś, że Ci się go udało zobaczyć :-)
Pozdrawiam
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Oj tam zaraz bez sensu. Pstrykam to co wyda mi sie interesujące :) No i ta dierzba mnie zaintrygowała. :-)

Pozdrawiam.
 

kivirovi  Dołączył: 25 Kwi 2006
nie dzierzba tylko normalnie wrobel to jest ze sliwkami... Tyle, ze wrobel jest juz, a sliwki dla baaardzo cierpliwych..
A zdjecie piekne.

Marek co do biegusow, to tam nie ma rdzawych, ale te inne, to te co opisales :->
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
To ja może się przerzucę na martwą naturę. Nie ucieka toto i łaciny nie trzeba znać :mrgreen:
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
kivirovi napisał/a:
nie dzierzba tylko normalnie wrobel to jest ze sliwkami... Tyle, ze wrobel jest juz, a sliwki dla baaardzo cierpliwych..
A zdjecie piekne.


Masz rację. Oczami wyobraźni widziałem haczykowaty dziób dzierzby rudogłowej a czarny śliniak jakoś niewyraźny. No i ta ruda czapeczka :-)

Marek co do biegusow, to tam nie ma rdzawych, ale te inne, to te co opisales :-> [/quote]

No to powiedz jakie bo nie mogę skojarzyć co to za gatunek. Przeglądam "Ptaki Europy i obszaru śródziemnomorskiego" Larsa Jonssona i nic mi nie pasuje :-)

[ Dodano: 2007-04-16, 18:22 ]
kristofo napisał/a:
To ja może się przerzucę na martwą naturę. Nie ucieka toto i łaciny nie trzeba znać :mrgreen:


Jak zaczniesz tą martwą naturę ustawiac i oświetlać, to łacina sama ci się na usta będzie cisnąć :mrgreen:

[ Dodano: 2007-04-16, 18:23 ]
Oooooooo mam mały jubileusz - post nr 100 :-)
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
A toto to co za drapieżnik?
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
A to nasz najpospolitszy drapieżnik - Buteo buteo

Pozdrawiam Krajana - ja 40 km od Dębicy mieszkam :-)
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
Pozdrowienia - to dobrze że chomika nie wziąłem na wycieczkę :mrgreen:
 

kivirovi  Dołączył: 25 Kwi 2006
biegusy malutkie sa tam, takie jak ten:
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
z dzisiejszego spacerku
#1 chyba trzcinniczek

#2 a to nie wiem co
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Canin napisał/a:
#2 a to nie wiem co

pliszka żółta
 

Throwend  Dołączył: 26 Kwi 2007
Heh, dzięki za podpowiedź :-) wczoraj sfociłem dwa te same ptaszory (poza masą innych)... zbieg jakowyś ;-)

Pliszka w połowie okazałości:
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
A co to jest za ptaszek?

Spotkany wczoraj w Gdyni.
 

Throwend  Dołączył: 26 Kwi 2007
Mewa oczywiście. Jakaś ;-) może orlica. Nie mam książeczki bo bym znalazł :-)

W Gdyni podobno rybitwy mozna znaleźć. Nigdy nie widziałem aż wczoraj w Mikoszewie cała chmara latała. Ale szybkie toto a ja musiałem manualnie... Nie wyszły foty. Ale rybitwy białoczelne jak byk były to ino.

Kto tu w ogóle foci ptaszory nie tylko przypadkiem?
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Throwend napisał/a:
Mewa oczywiście. Jakaś może orlica.

Zgadza się. Orlica. Młody osobnik.
Throwend napisał/a:
Kto tu w ogóle foci ptaszory nie tylko przypadkiem?

Kiedyś fociłem. Ale moje osiągnięcia w tym względzie były delikatnie mówiąc takie sobie i teraz już tylko przypadkiem. Regularnie focę tylko parę łabędzi i ich coroczne potomstwo na jednym ze stawów w Oleśnicy.
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
djack napisał/a:
pliszka żółta

Wielkie dzięki
A może wiesz co to?

Możesz poradzić jaką książkę/album najlepiej kupić?
 
ian  Dołączył: 19 Kwi 2007
Witam

Od jakiegoś czasu przeglądam to forum i teraz pomyślałem, że moja wiedza może się przydać ;)

Canin
Ten ptak to Zięba , nazwy łacińskiej nie pamiętam.
Jako poradnik do rozpoznawania ptaków w teren polecam "Rozpoznawanie Ptaków" Peter Hayman i Rob Hume.
Natomiast do pogłębiania wiedzy w domu to co Kolega Marek przeglądał : "Ptaki Europy i obszaru śródziemnomorskiego" Lars Jonsson
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Vitaj ian - ładny debiut na forum. Zapraszamy częściej i więcej.
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
Witam i dziękuję za pomoc

ian napisał/a:
Jako poradnik do rozpoznawania ptaków w teren polecam "Rozpoznawanie Ptaków" Peter Hayman i Rob Hume.


Fajna ta książką - kupuję i przestanę was męczyć :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach