Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Na drzewie...?
 

Throwend  Dołączył: 26 Kwi 2007
A czemu nie, my wszędzie możemy żyć...

A teraz zagadka ;-) ja wiem, ale nie powiem :mrgreen:
ptaszor

I mewcia (link) na gnieździe na drzewie :shock:

To z łikendowych terenówek na Wyspie Sobieszewskiej ;-) [/quote]
 

Alfx  Dołączył: 25 Sty 2007
Tak odnośnie tego boćka.... to trochę dziwnie, że w lesie.... i samotnie... nie mówiąc, że w Wielkopolsce. Dotychczas "live" widziałem tylko jednego i to niedaleko Poznania (pewnie z zoo uciekł). Ten zdecydowanie był "nietutejszy".
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
I do tego negatyw. Ale ja rasistom nie jestem.
Chyba, że to jakiś efekt krzyżówek z dzięciołem, teraz to panie w tej przyrodzie takie dziwy...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Alfx napisał/a:
Tak odnośnie tego boćka.... to trochę dziwnie, że w lesie.... i samotnie... nie mówiąc, że w Wielkopolsce.

To chyba jednak nie takie dziwne http://pl.wikipedia.org/wiki/Bocian_czarny
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Throwend, to pierwsze to piegża (najpierw myslałem, że cierniówka, ale ciemne nogi wskazują na piegżę), a to drugie na 80 % mewa pospolita (albo srebrzysta, ale dokładnie dzioba nie widać)
 

Alfx  Dołączył: 25 Sty 2007
Cholerka... nie wiedziałem, że w mojej części wielkopolski jest jakiś program "aktywnej ochrony bociana czarnego"... człek sie jednak uczy całe życie :-)
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Marek napisał/a:
djack napisał/a:
Gwiazdor napisał/a:
nawet to widać?

Pewnie, że widać. Na drugim i czwartym zdjęciu.

Trzeba wiedzieć gdzie patrzeć :-)
Możecie mnie uświadomić? :-)
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Samiec dzięcioła dużego ma na potylicy czerwoną plamkę, samica nie ma tej plamki - jak widać na Twoich zdjęciach. Proste? :mrgreen:
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Marek napisał/a:
:mrgreen:
Jak oś optyczna w obiektywie. ;-)
 

Throwend  Dołączył: 26 Kwi 2007
A dzie mój post zniknął? może nie dodałem...

djack, Piegża jako żywo ;-) O ile pamiętam... A to drugie to, również o ile pamiętam, mewa pospolita. Przynajmniej tak ogłosiłł prowadzący tereny.

Ale żeby na drzewie...

Te małe skurczybyki ciężko się poznaje bo się ledwo różnią od siebie...
 

kivirovi  Dołączył: 25 Kwi 2006
piegza od cierniowki rozni sie nie nogami ale policzkami i wstawkami na skrzydlach, na zdjeciu jest piegza.
Niestety, male skurczybyki chowaja sie tez wsrod lisci, ale tu ci sie udalo pieknie sfocic.
mloda mewa srebrzysta od orlicy rozni sie pelnym paskiem na ogonie, ktorego ta na zdjeciu nie ma, jest to srebrzysta, ewentualnie bialoglowa/romanska, choc watpie bo ma wzor na barkowkach a pasek na ogonie calkiem rozmyty, ale nie jestem ekspertem. Juz predzej bralbym pod uwage mloda siodlata. Ciemny koniec dzioba bylby w kazdym razie znacznie bardziej kontrastowy u orlicy. To na pewno nie jest orlica. Wymienione mewy, tzw duze mewy, sa bardzo trudne do rozpoznania w szatach niedojrzalych, do kompletu z wymienionymi brakuje tylko zoltonogiej.
Mewa na drzewie to mewa pospolita, faktycznie miejsce niezwykle sobie wybrala.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Wzięło mnie na wspomnienia Struthio camelus australis. Znaczy sje pstruś przylądkowy...

 
kubus  Dołączył: 09 Kwi 2007
KIVIROVI U ciebie te ptaszki nazywa się mewami. U nas mają jeszcze inną nazwę-KASZUBSKIE ORŁY :mrgreen: :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
nie chce mi się szukać kolorowych ptaków, więc tego wstawiam.

ptak_wędrowny
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ptak z pacyfą u nogi, czyli gołąbek pokoju.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Dzisiaj bedac na rowerze, spotkalem dziwnego ptaka. Przejezdzalem obok niego w odleglosci ok. 1 m. Zatrzymalem sie, bo nie uciekal. Grzebal sobie w sciolce, kompletnie mnie ignorujac. Zsiadlem z roweru, wyciagnalem kompakt z pokrowca i dopiero wtedy ptaszek sie zainteresowal. Zrobilem zdjecie z lampa a mimo tego nie uciekl. Pewnie ma uszkodzone skrzydla - pomyslalem, i dalem dwa kroki w jego kierunku. Dopiero wtedy odlecial :shock:

Niestety zdjecie wyszlo lipnie, ale moze jakis znawca pomoze w rozpoznaniu ptaka o tak osobliwym zachowaniu.



Na zdjeciu nie jest to widoczne - był cały brązowy.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Większe ptaki też można na spacerze spotkać

 
ian  Dołączył: 19 Kwi 2007
Witam


dan
Z Twojego opisu i zdjęcia wnioskuję , ze ten ptak to kos. Takie grzebanie w ściółce jest dla nich typowe.

plwk
Jak widać kormorany też lubią spacerować po molo ;)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
ian napisał/a:
dan
Z Twojego opisu i zdjęcia wnioskuję , ze ten ptak to kos. Takie grzebanie w ściółce jest dla nich typowe.

Dzieki, poszedlem za tropem, ktory mi wskazales i doczytalem w wikipedii - to byla samica kosa :-)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kos_(ptak)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach