lukos  Dołączył: 28 Lip 2014
Zamienniki D-LI 109
Wiem, że był już temat większych baterii pod K-5, ale nie widziałem tam jednoznacznej odpowiedzi.
Czy ktoś może porównać jakoś zamienników pod K-70 firm: Hahnel, Ansmann oraz Delta?
Widziałem na allegro. Ceny od 45 do 120 zł.
Chcę coś porządnego, i bezpiecznego dla aparatu oraz trwałego.

Co polecacie?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
lukos napisał/a:
nie widziałem tam jednoznacznej odpowiedzi

Ponieważ jej nie ma. Jeśli stać Cię na Hahnela to kupujesz Hahnela, jeśli na Deltę to Deltę. Wszystkie one mają wady i zalety które, jak zauważyłeś, były wałkowane na tym forum przez kilka lat.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
O to to... warto poszukać tych za i przeciw.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Przede wszystkim czy różnica pomiędzy oryginałem a zamiennikiem jest na tyle duża by się to opłacało (finansowo i nerwowo).
W moim wypadku pod K5II zamiennik miał pojemność mierzoną 750mAh, (naklejka sugerowała 2040mAh) :mrgreen: więc dużo mniej niż oryginalna.
O ile przy normalnym fotografowaniu nie było to jakimś wielkim problemem (można było zrobić mniej zdjęć) o tyle gdy korzystałem z LV i/lub długich czasów bateria padała w oczach a dokładniej nie lubiła dużego obciążenia (mała wydajność prądowa) i np. przy stanie dwie kreski co mogło by sugerować że mamy jeszcze ok. 2/3 energii po ustawieniu dłuższego czasu przełączeniu w tryb LV wyświetlacz pokazywał stan baterii 0 i aparat się wyłączał.Włączając go ponownie ale w normalnym trybie (krótkie czasy i bez LV) można było dalej fotografować :roll:
Z ładowarką też się nie do końca dogadywała, trzeba ją było dobrze ustawić.
Moja NN jest taka (trzecia strona):
http://pentax.org.pl/view...er=asc&start=40

Czy warto trzeba samemu zdecydować, ponoć te bardziej markowe podróby ;-) są nawet znośne.
 
Erczu  Dołączył: 12 Sty 2015
Z własnego doświadczenia. Do K-50 kupiłem zamiennik za niecałe 40 zł. Po niedługim czasie właściwie służył tylko jak ostatnia deska ratunku na kilkanaście, może kilkadziesiąt zdjęć. Ale go nie formatowałem, może to miało też wpływ na małą pojemność. Niedawno kupiony Hahnel sprawuje się mniej więcej tak samo dobrze jak oryginał. Natomiast do K10 około 5-6 lat temu jako zamiennik została kupiona Delta. Do tej pory działa bardzo dobrze. Ostatnio udało się zrobić około 700 zdjęć. Ale trzeba pamiętać, że akumulator kupiony był 5-6 lat i jest to inny model, więc chyba nie można przenieść tych spostrzeżeń na akumulator wspomniany w tytule wątku. W każdym bądź razie zamiennik może być równie dobry jak oryginał i wyraźnie tańszy.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Hahnel w K-50 działa podobnie jak oryginał od kilku lat...
Więc można powiedzieć , że sprawdzony i dobry ;-)
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
W k-5 i np, K10D używałem tanich zamienników i dobrze działały i to długo, w K-3II już nie chcą więc muszę spróbować Hahnela.
 

zidam  Dołączył: 04 Wrz 2014
 
Odkopię temat, bo nie ma chyba sensu otwierać nowego.

Mój zamiennik D-Li109 znienacka spuchł (noname, wygląda jak ta ). Zauważyłem to usiłując włożyć baterię do K-50 - wchodziła/wychodziła z pewnym oporem. Prądu w niej zero, a była naładowana. W porównaniu z oryginałem widoczne jest lekkie wybrzuszenie od spodu. Jak się domyślam, coś się zepsuło ;-) Ale wolę się dopytać - padła ostatecznie? Czy zaryzykować włożenie jej do ładowarki i ładowanie? Nie chcę, żeby wyszło jak z pewnymi wybuchającymi smartfonami ;-) No i o aparat się boję...
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Jeśli akumulator puchnie, należy go jak najszybciej wywieźć na składowisko odpadów niebezpiecznych (w każdym większym mieście powinno być takie). Nie ładować! Nie dłubać! Nie lizać! :-P
:!: Nie wyrzucać do zwykłych śmieci! :!:

Kupić nowy. :-)
 

zidam  Dołączył: 04 Wrz 2014
Oj, czyli już po niej :-/ Dzięki za info. Co do nowego to chwilowo będzie musiał mi wystarczyć koszyczek z lidlowymi paluszkami ;-)
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
Odświeżę temat :-)

Jako, że w niewyjaśnionych okolicznościach zgubiłem swój oryginalny akumulator (na szczęście miałem dwa) jestem zmuszony kupić nowy, a jesli zamienniki są ok, to po co przepłacać ;-) Tu mam pytanie, bo zauważyłem, że pojawił się zamiennik JUPIO w takiej samej cenie jak HAHNEL. Ktoś go może testował i czy jest lepszy od HAHNELA lub jak się ma do oryginałnego D-LI 109?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach