wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Wywiad z Ćwikiem i... ciekawostka
Filip Ćwik, tegoroczny laureat World Press Photo (za cykl o żałobie narodowej, dobra rzecz):

http://www.fotopolis.pl/index.php?g=431

I cytat:

Cytat
MG: A czy zmieniło się również coś pod względem zawodowym?

FĆ: Tak, to wbrew logice, ale mam coraz mniej zleceń. To jest zadziwiające, że telefon milczy. Nagrodzony materiał tak naprawdę miał jedynie dwie publikacje, w "Newsweeku" tuż po ogłoszeniu wyników i w wydawnictwie "Znak".


Ciekawe, dlaczego... Czyżby w związku tym 'mrokiem' wspomnianym wcześniej? Nie sądzę.

Zapraszam do dyskusji :)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Hihi :evilsmile:

Sam sie chopak zaszufladkowal stylistycznie i wydaje sie zbyt charakterystyczny na normalne zlecenia :-P

 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
alkos napisał/a:
Sam sie chopak zaszufladkowal stylistycznie i wydaje sie zbyt charakterystyczny na normalne zlecenia :-P


Tak myślisz? Możliwe. Cholera, szkoda, bo to jeden z mocniejszych kawałków WPP w tym roku.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Mi sie nie podobal, ale wyroznial sie, przyznam.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
alkos napisał/a:
Mi sie nie podobal, ale wyroznial sie, przyznam.


A dlaczego, tak z ciekawości? Chętnie poznam opinię kulegy :D
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Rozumiem. Nie zgadzam się, ale rozumiem. :)
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
alkos napisał/a:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=816507#816507


W kontekscie wydarzenia jakim jest zaloba, czyli uzewnetrznienie emocji po stracie bliskiej osoby? Dla mnie to powiazanie jest dosc zrozumiale. Natomiast ja mam jeden problem z tym materialem, ze bardziej zwracam uwage na strone techniczna niz na temat.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
wojtekk napisał/a:
Ciekawe, dlaczego... Czyżby w związku tym 'mrokiem' wspomnianym wcześniej? Nie sądzę.
mniej zleceń po otrzymaniu prestiżowej nagrody.
Przecież to powinna być już oczywista oczywistość, zwłaszcza dla Filipa Ćwika, którego redakcyjny kolega Wojtek Grzedzinski dwa lata wcześniej został subtelnie wyrzucony z pracy po otrzymaniu nagrody na WPP.

Ale gdyby nie ten splot wydarzen, nie byłoby agencji Napo ;]
Wojtkowi wyszlo na dobre, podobno jest teraz oficjalnym fotografem naszego pana prezydĘta.

 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Polityka, układy... Świat fotografii jak każdy inny. Kaszana...
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
To nie polityka i nie układy. Po pierwsze: zwyczajna zawiść. Pamiętam to, co mi powiedział pewien zaprzyjaźniony artysta malarz, gdy wspomniałem o tym, że coś tam mnie zainspirowało z twórczości innego artysty i mam w związku z tym pewne obiekcje. Otóż powiedział mi, że w środowisku tzw. artystycznym zjawisko wzajemnego "ściągania" jest bardzo powszechne i że nie ma środowiska bardziej zawistnego niż artystyczne. Ktoś osiągnie sukces, to będą ochy i achy, poklepywanie po plecach, a za plecami utopiliby go w łyżce wody. Po drugie: pamiętam tę dyskusję na temat zdjęć Ćwika (linki alkosa), i różne wypowiedzi na temat tych zdjęć. Nikt jednak nie powiedział, że zdjęcia te mają drugie dno. Wszyscy przyznawali, że są mroczne, że inne itp, ale nikt nie zauważył (lub zauważył, ale nie chciał tego przyznać otwarcie), że oddziaływają one inaczej w sferze bezpośrednio postrzeganej i możliwej do wyartykułowania, a co innego "mówią" poza wierszami. I sądzę, że oba te czynniki złożyły się na to, o czym daje do zrozumienia ich autor w cytowanym fragmencie wywiadu.
Co do samych zdjęć uważam, że są dobre właśnie z racji tej wewnętrznej sprzeczności. Sprzeczności ukrytej, ale doskonale odczytanej przez jurorów konkursu.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Interesujące. Nie powiem, że się nie zgadzam z tym, co napisałeś...
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Rafał Milach miał podobny problem z głuchym telefonem po otrzymaniu nagrody. Tłumaczył to jednak bardzo prosto i moim zdaniem jak najbardziej prawdopodobnie, ludzie po prostu się bali, że teraz to będzie drogi jak cholera i na wszelki wypadek nawet do niego nie dzwonili.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach