MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Znaczy zmieni na K-5? ;-)
 

Galus81  Dołączył: 16 Lip 2008
MAX581 napisał/a:
Znaczy zmieni na K-5? ;-)


heh uprzedziles mnie :-B - a wszystko przez to ze zaczytalem sie na innym forum - gosciu twierdzi ze praktycznie lepsze od jego Nex'a-7 jest tylko chyba 1d X i 5d III :mrgreen:
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
MAX581 napisał/a:
Znaczy zmieni na K-5? ;-)

canon 50d
 

boober  Dołączył: 28 Wrz 2009
crop = aps-c. piwo poproszę
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
boober napisał/a:
crop = aps-c. piwo poproszę

Ale piwo Pełne czy może crop.
 

boober  Dołączył: 28 Wrz 2009
ciemne jak kit
 

FttSniper  Dołączył: 21 Sty 2011
Rafaello napisał/a:
Na język polski, to pewnie pełna klatka go przerosła ;-)


Jest mało ekonomiczna przy amortyzacji :mrgreen:

W moim przypadku stwierdzam, że jest to mało ekonomiczna sprawa :)

Mogę ewentualnie zostawić mojego prawie "trupa" po ostrym sezonie na plenery.

Czekam na informacje co do ceny i dostępności Samyanga 10 2.8 do cropa i będę działać.


Obecnie mam do mojego 5D mkII

- Samyang 14 2.8
- Canon 35 2.0
- Canon 50 1.4
- Canon 85 1.8

Wnioski po 90 tys klatek co do szkieł są takie:
- Samyang 14, Canon 35, Canon 85 - super szkła - nic dodać nic ująć w tej cenie
- Canon 50 1.4 USM - totalna kupa, AF coraz mniej powtarzalny i coraz bardziej powolny - szkło się kończy

Canon 5D mkII - zaliczył zalanie morską wodą (gdzie zapasowy 1100D padł na amen), zaliczył upadek w studio na płytki z wys 120-130cm - wszystko działa bez problemu - czołg.
 

Rafaello  Dołączył: 25 Lip 2011
No fakt, że wygląda jak czołg. Nie wiem kto go projektował ale polotu to raczej nie miał. No i lustro wali jak wystrzał w czołgu. Aparat dla silnego faceta. Co do amortyzacji to wiadoma sprawa, że tym droższe coś jest tym trudniej zamortyzować. Ale jak zarabiasz na foto to raczej nie powinieneś mieć problemu. Najwyżej jeden sezon więcej popracujesz :lol:
 

FttSniper  Dołączył: 21 Sty 2011
Akurat foto ślubne to 1/3 całego zajęcia w mojej działalności i w skali roku naprawdę są do zaoszczędzenia tysiące złotych na wielu sprawach - nie utrudniając sobie przy tym pracy ani nie pogarszając jakości :)

- sprzęt i jego zużycie
- samochód i jego zużycie + paliwo

Chętnie kupiłbym najlepszy sprzęt na jaki mnie stać ale po co?

Lepiej sobie złapać oddech choćby raz w roku i gdzieś pojechać - niekoniecznie na kolejny plener ślubny :)

[ Dodano: 2012-10-10, 21:16 ]
Z racji że to mój stary temat to mogę do niego wrócić gdzyż pojawia się dodatkowy motyw - moja przyszła żona "wychodzi" ze studia i rusza ze ślubami toteż drugi ślubny komplet jest potrzebny :)

Przez rok dużo nie obserwowałem rynku co i jak się święci i co się zmieniło na lepsze (i w lepszej cenie).

Co takiego co mogłoby mnie interesować zmieniło się w Pentaxie ?

coś o nowszym K-5 słyszałem ale ze szkłami to już nic ...
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Ze szkieł - to tylko 2 - "nowa" 40-tka (pod K-01) i od nowa opracowana DA 50/1,8.
Z jednej strony K-5 mk.II i IIs - sugerowały by pozostanie w segmencie DX, z drugiej nowe szkło standardowe pod FX - sugeruje że może jednak... Czyżby tania pełna klatka się szykowała? jak wypuszczą DA 24-70/2,8 lub 24-100/4 - będzie pewne... :-B
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
MAX581, mi sie wydaje ze wersja IIs moze sie srednio nadawac.. efekty mory na graniturach latwo uzyskac
 

FttSniper  Dołączył: 21 Sty 2011
Miałem styczność z Pentaxem K-30 - to coś jak konkurent canona 600D/650D wg mnie tylko wyglądam zabija nudne canony :D Wygląda na to że w tym K-30 zostało dużo dobrego z starszego brata K-5, tylko narazie coś za mała różnica w cenie na korzyść nowszego, niżej uplasowanego modelu.

Szkoda braku nowych stałek w systemie, może Sigma rozrusza ten problem w ciąu paru miesięcy jeśli pojawi sie 24-ka i 35-tka :)
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
Mają świetną 30/1.4 więc po co im 35?
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
35 bedzie kryla pelna klatke
 
WojtekKawecki  Dołączył: 01 Cze 2010
schwefel, biorąc pod uwagę że każde kolejne szkło zastępujace stare u Sigmy, jest dużo lepsze od poprzednika to oczywiście ma sens. Poza tym 35 to nie toi samo co 30;). Ja osobiście bardzo bym chciał zanabyć Sigmę 50-150OS ale na nasz bagnet niestety nie ma.
 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
Bawiłem się S50-150/2.8 podpietego pod Canona i te szkiełko wcale nie zachwycało. Jakość jaka dawało nie była jakoś zauważalnie lepsza od optyki kitowej. Jedynie możliwość lepszego swiatła jakoś działała in plus. Ale ogólnie nie zachwycił mnie ten obiektyw.
 
WojtekKawecki  Dołączył: 01 Cze 2010
RiddlerPL, ale Ty chyba mówisz o wersji bez OS? Ta z OS jest równie świetna jak 70-200OS a są to zupełnie inne szkła niż poprzednicy. Choć miałem również zwykłą 50-150II i żałuję że sprzedałem.
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Skoro kilka lat temu Pentax wypuścił DA55/1,4 , DA35/2,4 a ostatnio DA50/1,8 można się jednak spodziewać że robi to pod FX. A K-5 II i IIs to jednak "przejściówki" albo uzupełnienie do pełnej klatki. Wersja IIs - o ile nie zrobiono czegoś w rodzaju matrycy X-Trans CMOS (Fuji), to tylko do pracy w studio , architektury i krajobrazu, ale nie reporterki niestety.
Nareszcie coś poza sferą domysłów, pytanie kiedy? :
http://www.swiatobrazu.pl...atka-27900.html
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
MAX581 napisał/a:
Nareszcie coś poza sferą domysłów, pytanie kiedy?
aytor niusa podaje dwie sprzeczne informacje 1) że zobaczymy FF w przyszłym roku i 2) że Pentax zamierza opracować FF... (czas na sfinalizowanie FF to przedział półtora roku - niestety) nic z tego nie wynika ani nic konkretnego jeszcze ciągle nie wyciekło.... Trzymamy kciuki w każdym razie.....
 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
50-150 miałem w wersji z OS. FF/BF nie miałem (łatwo bym wyczuł taką wadę). Szkło nie zachwycało - testowałem na 40D i 1000D.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach