WojtekKawecki  Dołączył: 01 Cze 2010
RiddlerPL, znaczy się miałeś pecha;)...
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
A tak z ciekawości - czy ktoś ze szczęśliwych posiadaczy tytułowych szkieł podpinał je pod analoga? Czy kryją pełną klatkę? :?:
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
DA 16-50 winietuje po całości. 50-135 na 50 winietuje , tak od polowy do 135 jest ok. Wstawialem nawet kiedyś fotki z niego na analogu, chyba w bokehu. Sigmy nie mam, więc nie wiem.
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
To szkoda... było by fantastyczne szkło pod FX... :-?
 

Rafaello  Dołączył: 25 Lip 2011
Widzę, że wiele osób potrzebuje pełną klatkę. Nie rozumiem, dlaczego nie kupicie sobie dzisiaj dostępnej na rynku i nie robicie zdjęć. Z tych zapowiedzi to pewnie tyle wyjdzie, że za rok, dwa zobaczymy, a za 3 lata osiągnie akceptowalną cenę i pewnie dojdą jakieś obiektywy.
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
WojtekKawecki napisał/a:
miałem również zwykłą 50-150II i żałuję że sprzedałem.
A ja się cieszę, że ją od Ciebie kupiłem ;-) :-B
 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
WojtekKawecki napisał/a:
RiddlerPL, znaczy się miałeś pecha;)...


Coś takiego czytam regularnie w komentarzachjak Optyczni testują obiektyw Pentaxa (ciagle mają pecha i dostają wadliwy sprzęt)...
W pecha zaś tak na prawdę to nie wierzę.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
RiddlerPL napisał/a:
W pecha zaś tak na prawdę to nie wierzę.
Szczęśliwy człowiek.
 
MaciejeR  Dołączył: 06 Sie 2012
Podbiję temat ;) Panie i Panowie jestem szczęśliwym! posiadaczem pentax'a k-r. Ostatnio w głowie zawitała mi taka myśl - a może zmienić na K5 :idea: Teraz pytanie do Was. Czy będzie to dla mnie "odczuwalna" zmiana? Mam na myśli np. działanie AF przy świetle żarowym (głównie to)? Pamiętajcie chodzi tylko o zmianę k-r => k5.

Pozdrawiam 8-)
 
WojtekKawecki  Dołączył: 01 Cze 2010
MaciejeR napisał/a:
Podbiję temat ;) Panie i Panowie jestem szczęśliwym! posiadaczem pentax'a k-r. Ostatnio w głowie zawitała mi taka myśl - a może zmienić na K5 :idea: Teraz pytanie do Was. Czy będzie to dla mnie "odczuwalna" zmiana? Mam na myśli np. działanie AF przy świetle żarowym (głównie to)? Pamiętajcie chodzi tylko o zmianę k-r => k5.

Pozdrawiam 8-)


W żarowym tylko minimalnie lepiej...
 
MaciejeR  Dołączył: 06 Sie 2012
Wydawało mi się, że w K-5 jest już lepiej. Denerwuje mnie to, że mogę wykorzystać wysokie iso, ale co z tego jak af daje ciała przy świetle żarowym. Niby jest LV, ale to nie jest rozwiązanie w przypadku ruchomych "obiektów".
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
WojtekKawecki napisał/a:
W żarowym tylko minimalnie lepiej...
Nie minimalnie, tylko dużo lepiej. K-r którego używałem w żarowym zazwyczaj dawał wyraźny FF. W tym samym świetle K-5 nie ma najmniejszych problemów, a K-5II powinien ich nie mieć również w dużo gorszych warunkach.
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
jaad75 napisał/a:
Nie minimalnie, tylko dużo lepie
Fakt.., ale i tak ciągle wiele mu brakuje do dziadków F90 czy F100... Po wszystkich upgradach.... k5 w jasnym świetle nawet żarowym działał dobrze z obiektywami niezbyt szerokimi, tak powyżej 20-24mm.... (jasne światło żarowe to gdzieś ok 4EV) z szerokimi kątami to nawet w jasny dzień zawodził tzn miewał kaprysy (mówię w czasie przeszłym bo pozbyłem się)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
filorp napisał/a:
Fakt.., ale i tak ciągle wiele mu brakuje do dziadków F90 czy F100...
Mam F100 - przesadzasz. Wprawdzie bardzo mocny i dość głośny silnik sprawia wrażenie, że AF aż kopie, ale nie jest taki super celny, a do tego gubi się, gdy jest ciemniej. Pomijając, że gdy jest ciemniej, to nie ma po co go wyciągać do zdjęć, gdzie potrzebny jest AF.
filorp napisał/a:
Po wszystkich upgradach.... k5 w jasnym świetle nawet żarowym działał dobrze z obiektywami niezbyt szerokimi, tak powyżej 20-24mm.... (jasne światło żarowe to gdzieś ok 4EV) z szerokimi kątami to nawet w jasny dzień zawodził tzn miewał kaprysy
Mój się nie gubi. BTW, 4EV to nie jest jasne światło żarowe - jasne, to 5-6EV.
 
MaciejeR  Dołączył: 06 Sie 2012
Czy mógłby się wypowiedzieć jeszcze ktoś na temat k-5? Jest może ktoś kto dokonał takiej przesiadki o której piszę? Wolałbym uniknąć sytuacji, że zmienię body z dopłatą około 1000zł i się okaże, że AF przy świetle żarowym dalej wariuje. Jaad75 od razu nadmienię, że rozpatruję tylko k-5 bez II czy IIs. Dzięki za wypowiedzi!
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Napiszę tak: sprawny K-5 działa zarówno w świetle dziennym jak i żarowym bardzo dobrze. Czy szybciej od konkurencji - rzecz dyskusyjna - ale z celnością problemów nie ma. Inna sprawa, że miałem egzemplarz, który w świetle żarowym dawał ciała kompletnie. Na szczęście były to czasy "koralików" i wymieniono mi go na sprawny.
Czy warto wymienić K-r ? Uważam ze tak, mimo że lepszych fotek pewnie na skutek samej zamiany nie zrobisz... ;-) Dla lepszej ergonomii, pryzmatu, 2 kółek, górnego wyświetlacza, lepszego AF, uszczelek i paru innych drobiazgów. A czy te drobiazgi warte są 1000zł - musisz sam ocenić ;-) .
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
MaciejeR napisał/a:
od razu nadmienię, że rozpatruję tylko k-5 bez II czy IIs
W takim razie ze szczerego serca, radziłbym zaglądnąć na półkę z produktami innej marki a jeśli zależy Ci na AF to spróbowałbym szczęścia z d7000.... jeśli to nie wchodzi w rachubę bo np bóle zmiany systemu... to przyoszczędziłbym te kilka stów na II i IIs, na forach aż wrzało od problemów z AFem k5 i niezbyt dokładne byłoby stwierdzenie, że te problemy zostały rozwiązane - większośc ludzi którzy przestali narzekać, jest już po zmianie systemu....
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
filorp napisał/a:
na forach aż wrzało od problemów z AFem k5 i niezbyt dokładne byłoby stwierdzenie, że te problemy zostały rozwiązane - większośc ludzi którzy przestali narzekać, jest już po zmianie systemu....
Jak zwykle opowieście z krypty... Twoje wieczne problemy naprawdę nie są problemami wszystkich, ani nawet większości. Mam K-5 z pierwszej serii, który miał FF w żarowym z oryginalnym firmware. Przestał je mieć po upgrade. Robię nim zdjęcia ponad dwa lata, często w naprawdę trudnych warunkach - zazwyczaj dużo szybciej poddają się użytkownicy sprzętu innych marek... :-P
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
Ja nie mówię tylko o problemach z FF jaad, tutaj fktycznie jak wspomniałem problem został przygaszony po upgradach... nie wchodźmy w dyskusję po prostu uznajmy MaciejeR, że masz jeden głos na NIE!! A czy to są opowieści z krypty może sobie każden jeden sprawdzić tylko wymaga to trochę googlowania.... Wystarczy powiedzieć że były zdania podzielone i tak jest do dzisiaj...
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
filorp napisał/a:
Ja nie mówię tylko o problemach z FF jaad
A o jakich jeszcze problemach mówisz? Z P-TTL? :-P
filorp napisał/a:
po prostu uznajmy MaciejeR, że masz jeden głos na NIE!!
Głos "na nie", w odpowiedzi na pytanie przypomnijmy:
MaciejeR napisał/a:
Czy będzie to dla mnie "odczuwalna" zmiana? Mam na myśli np. działanie AF przy świetle żarowym (głównie to)? Pamiętajcie chodzi tylko o zmianę k-r => k5.
Czyli wg. filorpa zmiana nie będzie odczuwalna, co generalnie jest po prostu bzdurą... :lol:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach