filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
Mam na myśli to, że stojąc jak Herakles na rozdrożu i mając do dyspozycji dwie drogi wybrałbym trzecią lub czwartą..... czyli albo k5II albo zmiana systemu...
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
W jednej rzeczy się zgadzamy - ja też zmieniałbym od razu na K-5II (s). Natomiast z całą pewnością zmiana K-r na oryginalne K-5 również będzie wyraźnym skokiem praktycznie w każdym aspekcie.
Chyba, że ktoś ma ogólnie problem z firmą, wtedy faktycznie zmiana systemu, tyle, że może okazać się, że z kolejnym sprzętem też będzie miał problem... :-P
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
jaad75 napisał/a:
kolejnym sprzętem też będzie miał problem...
Dwa lata temu kupiłem d700 potem inne złomy, zero problemów oprócz padnięcia migawki po 22000 kilka miesięcy temu i wymianie na nową w ciągu tygodnia..... idylla w porównaniu z pTTLem koralikami i FF.....
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
filorp, tylko pogratulować... :-P Nie wszyscy mieli tyle szczęścia, a jednocześnie tak "wyjątkowego pecha" w Pentaksie... :-P
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
MaciejeR napisał/a:
jestem szczęśliwym! posiadaczem pentax'a k-r. Ostatnio w głowie zawitała mi taka myśl - a może zmienić na K5

zaczym zrobisz cokolwiek i posłuchasz "dobrych rad" i wywodów przeczytaj:
http://alphacorner.eu/ind...ak-wyleczyc-gas
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
Nie wiem czy można mówić o szczęsciu albo nieszczęsciu.... byłem zachwycony k100d, piałem ze szczęścia przy kadyszce, k20 to był majstersztyk obrazowania..... to dopiero k5 przekonało mnie mnie do zmiany - (nie do końca bo kiszę ciągle kilka lamp i cztery obiektywy których podobnym klasą musiałbym szukać chyba w Leice) gdyby k5 było na poziomie k5II to do dzisiaj nie widziałbym różnicy między obiektywami typu D i G :mrgreen:
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
filorp napisał/a:
byłem zachwycony k100d, piałem ze szczęścia przy kadyszce, k20 to był majstersztyk obrazowania...
Mógłbym powyciągać trochę historycznych postów, ale po co... :-P
 

lukarch  Dołączył: 03 Lis 2012
Cytat
na forach aż wrzało od problemów z AFem k5 i niezbyt dokładne byłoby stwierdzenie, że te problemy zostały rozwiązane - większośc ludzi którzy przestali narzekać, jest już po zmianie systemu....

Ja tylko jako szaruteńki użytkownik K-5 chciałem powiedzieć, że żadnych problemów z AF, FF i BF niezależnie od światła, na szkłach systemowych, nie stwierdziłem. A co do wrzenia odnośnie problemów z AF to raczej na forum iNnego systemu wrzało od jego paranormalnych przypadłości i generalnie mogło to przerażać podobnie jak sposób wymiany argumentów.
Pozdrawiam.
p.s. A nad K-5II to bym się zastanowił.
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
filorp napisał/a:
radziłbym zaglądnąć na półkę z produktami innej marki a jeśli zależy Ci na AF to spróbowałbym szczęścia z d7000.

taaaa..... nawet na tamtejszym forum jedyni szczęśliwi to ci co się go pozbyli, własnie ze wzgl. na af :lol:
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
b-bar01, to akurat też nieprawda - osobiście znam kilka osób z w pełni sprawnym D7000 (tak prawdę powiedziawaszy, to nie znam osobiście żadnej z niesprawnym). To, że są wadliwe egzemplarze to niewątpliwie fakt, ale nie jest prawdą, że wszystkie działają tak, jak np. egzemplarz Fatmana.
 
p_ttl
[Usunięty]
jaad75, trafiłem tylko na tę stronę i nie czytałem innych, ale od razu nasuwa mi sie pytanie:
Czy pozJaadałeś wszystkie rozumy? :P
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
filorp napisał/a:
do dzisiaj nie widziałbym różnicy między obiektywami typu D i G :mrgreen:
I może byłbyś szczęśliwszy. ;-)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
p_ttl, pamiętam, że to pytanie nasuwa Ci się już od jakiegoś czasu - pozwolę Ci się nad tą kwestią nadal zastanawiać. :-P
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
espresso, AF - w K-5 szybszy i o ile sprawny, to bez problemów w żarowym, które notorycznie występują w K-r. Matryca - koło działki wyższe użyteczne ISO, znacznie głębsze i czystsze cienie. Ergonomia - wiadomo.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach