Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
RAW Challenge 020
O co chodzi?
Wszystko jest w tym wątku:
http://manufactura.home.p...opic.php?t=1745
i tam proszę zadawać ewentualne pytania, dzielić się wątpliwościami i takie tam.

RAW do ściągnięcia: http://prc.dojarek.com/raw/rc020.pef

Ciągle czekam na kolejne Wasze RAWy.

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 25.03.2007, do północy czasu wschodniobiałostockiego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili (wszystko jest wyjaśnione w wątku z początku tego posta).

Kolejna prośba - o pakowanie jpgów w zipa - nie chodzi mi o wielkość, która będzie praktycznie taka sama, ale o to, że nie chcę widzieć, co mi przysyłacie.

Jpgi proszę pakować w zipa, i nazywać:
- rcnnn_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rcnnn_nick_700.jpg - mały jpg (max. wielkość 500 kB),
- rcnnn_nick.zip - załączony zip
(nnn to aktualny numerek). Maile prosze tytułować podobnie - [rcnnn]_nick.


Miłej zabawy.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
"Barman - człowiek, który rozumie człowieka lepiej niż żona."

1. Awakqwq
Z RAWami bywa u mnie różnie, czasem Picassa a potem jeszcze FastStone, czasem sam FS. Tym razem efekty które uznałem za najbardziej naturalne dał PPL a potem troszkę FS


2. Cotti
Bardzo ładne zdjecie, zalezalo mi na stworzeniu cieplego, a rownoczesnie - nieco tajemniczego klimatu. Wstepna obrobka w ACR, reszta - krzywe w PS.


3. Enzo
Najpierw w UFRaw lekko skorygowałem balans bieli, później była zabawa w GIMPie - krzywe, odplamianie, wyostrzanie.


4. Ijon
W LightZone starałem się wyciągnąć z RAWa naturalny kolor skóry twarzy barmana, przy okazji zabawy suwakami udało mi się wydobyć szum na koszulce. W Gimpie odszumiłem, zmniejszyłem a mały plik wyostrzyłem.


5. Jarek Dabrowski
Nie chciałem zbytnio uciekać od ciepłego, czerwono/zoltego klimatu, WB na którejś z białych butelek w tle, później znów walka z kolorem skóry. Usunięcie żółtych zafarbów z blaszanych szafek. Wszystko w Lightroomie, wyostrzenie w PS.


6. Ka_thy
To jedna z pierwszych moich prób zabawy z rawami w ogóle. Rawa konkursowego wywołałam SilkyPixem ustawiając balans bieli na Tungsten. Nic więcej w tym programie nie robiłam, bo nie wiem jak uruchomić te wszystkie suwaczki w mojej wersji free :D. Wynikowego jpga obrabiałam dalej w Elementsach - choć obrabiałam to za duże słowo - rozjaśniłam nieco, dodałam kontrastu i na koniec wyostrzyłam. Próbowałam wywoływać rawa od razu w Elementsach, jednak kolory jakie uzyskałam w różnych konfiguracjach były jakieś dziwne. Zwłaszcza wino, które w ogóle zgubiło swoją czerwień.


7. Macioh
LightZone - kupa zabawy :)
PS3 - zmniejszenie i wyostrzenie (minimalne)


8. Markus
Obróbka w skrócie :
1.UFRAW wczytanie i zapis "wywołanego" pliku w tif.
(Exposure compesation 0,50,WB Daylight fluorescent,Correction Auto adjust black point,Cliphilights soft film like)
2.Odszumienie/Wyostrzenie Neat i zapis w jpg
3.Resize w FastStone Photo resizer lekkie wyostrzenie...


9. Matb
Tym razem postanowiłem iść na całość i jakoś swoją pracę wyróżnić. I zdjęcie nieco przerobić. Założenie było takie, żeby przedstawiało widok, jaki ukazał się stałemu bywalcowi lokalu, który zauważył coś, czego inni nie widzą. Wzrok mu się bowiem wyostrzył od konsumowanych napojów z dużą zawartością alkoholu. Gorzej jednak, że lokal świeżo malowany i farbą nieźle jedzie - jak się za długo siedzi, to efekty wiadome. A może klient po prostu kwasu się nałykał?


10. Michu


11. Nichiren
Lightroom. Cel, mozliwie wierne oddanie koloru skory. Balans bieli w lewo, potem lekkie giecie krzywej, zmniejszenie żółci, czerwieni, lekkie rozjasnienie cieni. PS CS, mala zmiana levels, wyostrzenie mniejszego obrazka, finito.


12. Tref
PPL->konwersja do Tiff8bit kombajn, konwersja do B&W, krzywe, wyostrzanie, konwersja do jpg


13. Valdis62


14. Witsu
Do wystartowania w RAW Challenge przymierzałem się od dwóch tygodni i w końcu się zdecydowałem. Rawa obrabiałem pod Linuksem, używając UFRaw i GIMPa.
A teraz po kolei co robiłem. Najpierw UFRaw. EV +1, balans bieli ustawiłem na 5100 K, nasycenie nieco zmniejszyłem do poziomu 0,75 W GIMPie przede wszystkim zmieniłem orientację zdjęcia. Potem minimalna korekta poziomów, kontrast +15 i wzmocnienie (promień: 3,0 rozmiar: 0,25 próg: 1).
Z miniaturką już nic nie kombinowałem.


15. Zorzyk
Światło mieszane, więc trochę zabawy z kolorami. Lekkie rozjaśnienie twarzy
za pomocą krzywej gradacji.

 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Zorzyk ma mój głos. Chciałem tak samo zrobić, ale nie zdążyłem :-P Na poważnie - doba jest za krótko, a dzieci to mali ... ech :-/
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Mi najbardziej podoba się wynik prac Nichirena. Enzo, Macioh, Michu, Markus, Witsu - za ciemno jak na mój gust i monitor.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Z tego co widzę na moim monitorze w pracy, to najbardziej naturalne efekty osiągnęli:

Awakqwq ,Ka_thy, Macioh , Nichiren , Valdis62 , Zorzyk
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
Awakqwq, Nichiren, Zorzyk - bez względu na kolejność! Szkoda, że nie mogłem tym razem sam pomęczyć RAWa (ale to brzmi :-/ ), bo zdjęcie jest bardzo fajne !!! Ale to tak jak z pogodą - kiedy mam czas, pogoda najczęściej się psuje ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zdecydowanie Zorzyk
 
witsu  Dołączył: 28 Lut 2007
Moim zdaniem najlepsze prace przedstawili:
Nichiren , Valdis62 , Zorzyk
 

valdis62  Dołączył: 12 Cze 2006
Przynajmniej wiem, ze muszę sobie skalibrować monitor - jak oglądam te zdjęcia teraz w pracy, to moje zdecydowanie za ciemne i za bardzo kontrastowe. Dla mnie najlepsza byłaby wypadkowa gdzieś pomiędzy pracą Nichirena a Zorzyka :-D
 

Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
Witam : ] szkoda, że tym razem nie miałem czasu aby podesłać swoją pracę : [

1. Awakqwq - różowa twarz?
2. Cotti - dość ciekawie.... uzyskałaś moim zdaniem efekt starego zdjęcia ; )
3. Enzo - strasznie mdło
4. Ijon - niestety nie udało Ci się uzyskać naturalnego koloru skóry : )
5. Jarek Dabrowski - zbyt czerwono/pomarańczowo
6. Ka_thy - patrz punkt 1 : )
7. Macioh - za ciemno
8. Markus - patrz punkt 7 : )
9. Matb - poleciałeś po bandzie
10. Michu - patrz punkt 7 : )
13. Valdis62 - patrz punkt 7 : ) + zbyt duży kontrast
14. Witsu - patrz punkt 5 : )

A więc najciekawsze prace (dla mnie) to..... Nichiren, Tref, Zorzyk.

Zorzyk standardowo naturalnie/idealnie.
Ale w tym zdjęciu szukałem czegoś więcej......
Można powiedzieć, że zdjęcie czarno/białem jest tu ułatwieniem... więc wygrywa Nichiren : )
 

nichiren  Dołączył: 18 Lis 2006
A mnie znowu podoba sie praca imc ZORZYK, jakos tak lagodnie i naturalnie to wyglada, niezla jest tez obrobka Valdis62 :)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
A mi się podoba wizja kolegi matb. Nigdy tak nie miałem, ale będę się starał.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Nigdy tak nie miałem, ale będę się starał.


Czy widzenie na różowo nie przytrafia się czasem po absyncie? Ale takim prawdziwym.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
mygosia napisał/a:
Czy widzenie na różowo nie przytrafia się czasem po absyncie?
Ja tam, jak normalny mężczyzna, potrafię nazwać raptem kilka podstawowych kolorów (śliwka to owoc, nie kolor) - wiąc mogę się mylić, ale tam nie ma różowego. Jest fioletowy. Mniej lub bardziej, ale fioletowy.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Jest fioletowy. Mniej lub bardziej, ale fioletowy.


A to ja przepraszam w takim razie :-) - winny jest monitor w pracy :-/
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Mygosia, zawiodłaś mnie. Miałem nadzieję na fajnego, kolorowego flejma.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Hmmm... Może jak już obejrzę na moim monitorze, to się pokłócimy :-D Ale na to się na razie nie zapowiada. Chyba ktoś fatum rzucił na internet w domu. Tak się na zapas zastanawiam co jeszcze może tam siąść :-/
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kolor dominujący u matb to fiolotowy jak najbardziej 8-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Jest na fioletowo, więc to musiał być kwas :evilsmile:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Pamiętaj chemiku młody, wlewaj zawsze kwas do wody.

[ Dodano: 2007-03-26, 22:43 ]
A ja zapomniałem znowu o RC, szkoda, fajne zdjęcie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach