Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
WINDOOWS VISTA + soft graficzny i skanerowy
Sluchajcie czy jest jakas strona gdzie wypisane sa problemy z softwarem i VISTA ?

Photoshop CS (jedynka - instalka poprzez upgrade z 5.5)
Lightroom (no ten z VISTA chyba dziala...)
no i sterowniki do skanera......V700......

No bo i tak kupuje system.....to moze odrazu VISTa?
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
epson daje nowe sterowniki chyba na swojej stronie, jak kupiłem ostatnio płaszczaka v100 to
była kartka dorzucona , że jak vista to visit epson www :)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
A w jakim celu?
Właśnie wchodzi Vista, ja wciąż siedzę w W2K. Gdyby nie fakt, że Adobe nie puszcza programów pod "2000" nie myślałbym o przesiadce. Zanim XP tak sięzdeaktualizuje minie pewnie z 4-5 lat, więc trzeba bęzie znów wymieniać kompa. Osobiście z pewnością nie byłbym za eksperymentowaniem z nowym softem Microsoftu.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
to tez juz znalazlem.......
natomiast przeczytalem ze lightroom krzaczy sie przy wypalaniu (mam to w d...e)
natomiast nic nie znalazlem o photoshopie CS
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
guerilla napisał/a:
kupiłem ostatnio płaszczaka v100

Skanowales nim negatywy jakies?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu, - straaasznie podoba mi sie graficzka......
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak, pamiętaj, że to co mogłoby zostać w RAMie na potrzeby softu, zeżre ci Viśta. Zawsze lepiej mieć lepiej pod ręką więcej wolnej pamięci, niż mniej.
Lightroom potrafi mi ot tak, z siebie pożreć prawie 1 giga ramu.

Może można kupić kompa z XP z opcją taniego lub darmowego upgradu do Visty? (jak tak mam).
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dan napisał/a:
guerilla napisał/a:
kupiłem ostatnio płaszczaka v100

Skanowales nim negatywy jakies?

nie-e,
od negatywów mam minolte dual scana ;)
 
gatto_nero
[Usunięty]
Jarek Dabrowski, w drugą stronę - jak weźmiesz najbardziej wypasioną viste to masz możliwość instalacji XP. A obsługa RAMu wygląda w ten sposób, że jeśli lightroom chce dla siebie 1 giga ramu to vista wywala z pamięci skeszowane programy.

Nie żebym kogokolwiek przekonywał do visty bo sam zamierzam przez następne x lat siedzieć w XP. W końcu microsoft zapowiedział, że będzie wspierał ten system do 2014 roku - czy jakoś tak :)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
gatto_nero napisał/a:
Jarek Dabrowski, w drugą stronę - jak weźmiesz najbardziej wypasioną viste to masz możliwość instalacji XP. A obsługa RAMu wygląda w ten sposób, że jeśli lightroom chce dla siebie 1 giga ramu to vista wywala z pamięci skeszowane programy.

Nie żebym kogokolwiek przekonywał do visty bo sam zamierzam przez następne x lat siedzieć w XP. W końcu microsoft zapowiedział, że będzie wspierał ten system do 2014 roku - czy jakoś tak :)


a po co komu wsparcie microsoftu ?:)
95 i 98 win. nadal śmigają bez wsparcia chłopaków. i jest git
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
guerilla napisał/a:
95 i 98 win. nadal śmigają bez wsparcia chłopaków. i jest git
- tia.....
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
guerilla napisał/a:
95 i 98 win. nadal śmigają bez wsparcia chłopaków. i jest git
- tia.....

oczywiście we współpracy z wordem i pasjansem :)
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
dan, czy mi się wydaje, czy masz awatar dynamicznie zmienny? wczoraj chyba posiadales coś innego...
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
dan wziął sobie do serca niedawny temat, że prawdziwy fan pentaxa powinien posiadać brodę. I proszę...
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
cotti, zmienia sie czasem. Ale z canona na koze to chyba dobra zmiania, nie? ;-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
dan napisał/a:
Ale z canona na koze to chyba dobra zmiania
Dobrze, że nie na owcę.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Fafniak byłby zazdrosny...
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
To ja może coś o Viście. Śmigam na nim w pracy ze dwa miesiące już - daje radę. Mam 1GB i to ciut mało jak na taką kobyłę jak Visual Studio (da się, ale ma momenty zadumy nad sensem przetwarzania bitów), więc do takiego PS też może być lekkutko nie tenteges. Polecam 2GB - będzie cud, malyna, może nawet lepiej niż XP - na dwurdzeniowych na pewno lepiej, poprawili nieco bebechy, jak powiada nasz admin, co testy jakoweś robił. Z innych zmian - ładny jest. I ma jedną genialną, mega-wypaśną rzecz, do której tak się przyzwyczaiłem, że cholernie brakuje mi jej w XP - odpalasz menu start z i zaczynasz z klawiatury wpisywać fragment nazwy programu, który chcesz uruchomić - lista programów (wszystkich zainstalowanych, nieważne w jakim podmenu) dynamicznie się filtruje, pozostawiając te, które pasują do wzorca. W końcu pozostaje jeden - enter - odpalasz. Żadnego przekopywania się przez menu, żadnego "gdzie jest ten cholerny skrót". Proste i genialne, raz użyjesz - żyć bez tego nie możesz.

Poza tym to taki XP na wizualnych sterydach, aż takiej rewolucji nie ma. Dowalili kupę zabezpieczeń, które czasem są nawet upierdliwe, ale lepiej mieć, niż nie mieć (zawsze można wyłączyć). Żadnych wywałek nie stwierdziłem, ale ten ficzer już w XP był.

Ogólnie - do Core2duo z 2GB, bierz Vistę i nawet się nie zastanawiaj, po co masz za jakiś czas kupować nowy system. Ta konieczność kiedyś nastąpi, jak kupisz Vistę teraz - będziesz miał ładnych parę lat w zapasie.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
kurcze...zapomnialem o sofcie do kalibracji monitora..... jest dosc stary... nie wiem czy na viscie nie wykrzaczy sie... :roll:

[ Dodano: 2007-03-19, 23:31 ]
malo tego nikt z wIMALU nie ma pojecie jak PS bedzie sie zachowywal....tym bardziej ze wpierw musze zainstalowac wersje 5.5
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Fafniak, Vista ma całkiem znośnie działający tryb zgodności - jeszcze nie natrafiłem na program, który się nie odpalił, o dziwo, wliczając programy pisane przeze mnie :-P Receptą jest najczęściej zaznaczenie we właściwościach "odpal jako admin", bo w Viście dodali taki linuchowy ficzer, że uprawnienia użytkownika sobie, a programów sobie.

[ Dodano: 2007-03-19, 23:33 ]
Fafniak, co do PS, mogę zapytać jutro naszą graficzkę, chyba też śmiga na Viście.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach