andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
opiszon napisał/a:
chodziło mi o pozostałe parametry w zestawieniu akumulator do k10d vs akumulator do skutera

Dobrze cię zrozumiałem ale nie będziemy przecież analizować napięć,prądów rozruchu,zwarcia czy tego że jeden jest wapniowy a drugi Lion.To są oczywiste oczywistości.Moim zamiarem było jedynie napiętnowanie tych naciąganych pojemności podobnie jak megawatowej mocy zestawów audio z PRC
 

DVX  Dołączył: 15 Gru 2008
Ja do K10 używałem takich zamienników, całkiem dobre sa.



Teraz zamieżam na Allegro do K7 też takie kupić ale jakoś nie mogę trafić.
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Mam tą Deltę kupioną w tym samym sklepie i jestem zadowolony, jest gorsza od Pentaxowego ale nie aż tak bardzo. Nie pamiętam dokładnie kiedy kupiłem ale już na pewno ponad rok temu i nadal dobrze działa a myślę że focę sporo. W związku z tym że podróby przeważnie szybciej się same rozładowują to najpierw zakładam Deltę a jak ew. padnie to Pentaxa więc była w użyciu częściej. Jeśli się nie popsuli to za tę kasę naprawdę warto.
 

zubryn  Dołączył: 19 Kwi 2006
dzięki Makler. Kupiłem i zobaczę jak się Delta będzie sprawdzać. Tylko nie wiedzieć czemu przy zakupie bezpośrednio w sklepie kosztowała 39 zł :-x (kupował kuzyn)
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Ja kupowałem wysyłkowo, a i tak w tedy koło 40zł kosztował. Wiele sklepów stosuje taką praktykę że przy zamówieniu internetowym jest inna cena (niższa) a na półce wyższa, taniej wychodzi wtedy zamówić przez internet i samemu odebrać. Zdarza się też że doliczają jakąś kwotę przy odbiorze osobistym. Nie wiem czy to zgodne z prawem ale tak bywa.
 

Vera  Dołączyła: 24 Cze 2010
Ja mam do Olka dwa zamienniki. Jeden to Hanhel wspominany już wcześniej. Jest jak widać produkowany do wszystkiego. Na początku używania był bardzo słaby w zestawieniu z oryginalnym olympusowym, chociaż oba miały pojemność 1500 mAh to > fabryczny robił przeciętnie 1200 zdjęć a hanhel 600-700. Teraz po jakimś czasie wyrobił się trochę ale nie osiąga w dalszym ciągu tego co oryginalny. Drugim jaki mam to wyrób mojego przyjaciela który pracuje w jakiejś specjalistycznej firmie. Do starej obudowy po baterii włożył jakieś super ogniwa. Na nich aparat robi zdjęcia i robi i dalej robi :-)
Z ciekawości pytałam co tam jest. Są tam ogniwa izraelskiej firmy Tadiran (jeżeli dobrze pamiętam. Izraelskie na 100%) , oparte na jakichś wielokrotnych reakcjach. Są to ogniwa litowo-chlorowo-siarczkowo-jakieśtam. Osiągają naprawdę kosmiczne pojemności.
 
reastdignity  Dołączył: 29 Kwi 2010
Vera, pewnie małą fortunę coś takiego kosztuje
 
MarcinG  Dołączył: 03 Lip 2007
Proszę o opinie użytkowników zamienników akumulatora do K-10D/GX-10 marki Delta i Phottix, szczególnie tych, którzy użytkują je już dłuższy czas. Czy warto to kupić? Czy do Delty też dołączają w zestawie osłonę na styki?
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Mam Deltę (w K20D) już ponad roku i jest ok. Na pewno jest trochę słabsza od oryginału ale za te pieniądze to super. Nie pamiętam dokładnie ale osłonki prawie na pewno nie miała.
Zakładam ją jako pierwszą dlatego że zamienniki (przynajmniej te tanie) nie trzymają tak długo pojemności jak oryginały (same się rozładowują) no i oszczędzam wtedy pentaxową (ilość cykli jest ponoć ograniczona). Mimo tego jeszcze trzyma nie najgorzej.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Ja również mogę polecić Deltę-mam od roku i nie widzę jakichś drastycznych różnic w ilości zdjęć zrobionych na akumulatorze. Nigdy nie bawię się w liczenie ile zdjęć zrobię na tej czy tamtej baterii,po prostu jak jest taka konieczność to wyciągam z aparatu i poddaję procesowi ładowania :lol:
Wiele dobrego czytałem o produktach polskiej firmy BATIMEX która do konstruowania swoich zamienników stosuje ogniwa GP.
Niewątpliwie praktycznym rozwiązaniem jest Battery Grip który od przyjaciół znad Jangcy można kupić po bardzo korzystnej cenie. A dostosowanie go do Gx10/Gx20 zajmuje pół godzinki.
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
ja stosuję produkt od BATIMEX''u, kupiony w ich sklepie w Pruszkowie (w końcu mam blisko). Nie widzę różnicy w ilości zdjęć w stosunku do oryginału. Również trzymanie pojemności w czasie leżakowania nie odbiega od org.

W praktyce to wychodzi że używam ich na zmianę, ładując je zaraz po rozładowaniu.
 

valdis62  Dołączył: 12 Cze 2006
Vera napisał/a:
Na nich aparat robi zdjęcia i robi i dalej robi


Vera, a czy próbowałaś "to coś" ponownie naładować? To by dopiero było ekstra ....
Swoją drogą, ogniwa Li-SOCl2 nie są jakieś strasznie drogie (baterię AA można kupić za 18 PLN), ale te, o których udało mi się coś znaleźć, wszystkie były "Non rechargeable" :-/
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
radek_m napisał/a:
ja stosuję produkt od BATIMEX''u, kupiony w ich sklepie w Pruszkowie (w końcu mam blisko). Nie widzę różnicy w ilości zdjęć w stosunku do oryginału. Również trzymanie pojemności w czasie leżakowania nie odbiega od org.

W praktyce to wychodzi że używam ich na zmianę, ładując je zaraz po rozładowaniu.


cos mi sie wydaje ze kupie zamiennik tej firmy do swojej k7...
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
andybond,
Cytat
Wiele dobrego czytałem o produktach polskiej firmy BATIMEX która do konstruowania swoich zamienników stosuje ogniwa GP.
Ja nie potwierdzam tego , użytkowałem zamienniki tej firmy do wkrętarek akumulatorowych i bardzo szybko zużywały się po roku użytkowania traciły całkowicie pojemności .
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja ostatnio do K-5 zakupiłem akumulator tu http://allegro.pl/akumula...1839440851.html Dają dwa lata gwarancji, parametry nie są sztucznie zawyżone, wygląda bardzo solidnie, więc sądzę, że wszystko będzie ok. Zresztą za tę cenę. Podzielę się uwagami z eksploatacji. Pzdr.
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
powalos, mam ten sam, zaraz po zakupie przed jakimkolwiek ładowaniem zrobiłem na nim ok. 200 fotek i wytrzymał sporo zabaw z nowym nabytkiem, dodam, że bez oznak jakiegokolwiek rozładowania na wskaźniku w puszce
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
yusuf, a ja właśnie otrzymałem od sprzedającego wiadomość, że pełne parametry uzyskuje po 4 ładowaniach i pełnych rozładowaniach (formowanie). Skoro Ty, bez ładowania ,zrobiłeś 200 fotek to rzeczywiście musi być niezły. Pzdr.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
z tego co pamiętam to jest jeden z lepszych zamienników w takiej cenie
 
maciek_w  Dołączył: 08 Wrz 2011
powalos i inni, którzy mają zamienniki do k-5, kupiłem zamiennik z polecanego przez powalosa linka i gdy porównywałem z oryginałem okazało się, że różnią się podanymi napięciami. Na oryginalnym D-LI90 jest podane 7,2V a na zamienniku Travora jest 7,4V. Czy u Was też tak jest i czy nie wpływa to negatywnie na pracę aparatu?
Jeśli chodzi o k-10d, to używam od dwóch lat Phottixa i nie zauważyłem dużych różnic w ilości zrobionych zdjęć w stosunku do oryginalnego, ani spadku wydajności po dwóch latach. Dodatkowo w komplecie była plastikowa zaślepka, dzięki której można rzucić akumulatorek gdzieś do kieszeni nie martwiąc się o zwarcia.
 

nazirus2411  Dołączył: 19 Lip 2009
grip ma 6 x 1,2 v ( w przypadku akumulatorow ) jak zaladujesz paluszki 1,5 v , to wiecej , wiec nie panikuj :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach