serafin1  Dołączył: 14 Lis 2011
Porównanie szumu w korpusach [ RAW ] na czerni bez redukcji
http://a2bart.com/tech/allcamdknz.htm

Było? jeśli tak, to.... :-B
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
:lol:
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Nie było chyba.
Podoba mi się banding z 7D
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
myslalem ze matryce w d4 i d800 sa takie same.. tak jak to chyba bylo w przypadku d700 i d3..
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Fotografia dekielkowa? :evilsmile:
 

python28  Dołączył: 09 Lis 2009
Czyli to k-5 nie takie złe jak go piszą ;-)
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
Ciekawe jest porównanie 5D MKII z MKIII. W szumie nic nie poprawili.
 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
Obawiam się, że ten test to głównie pokazuje jaki swój "wkład" we zdjęcie ma elektronika aparatu a nie jego matryca. Tzn aparat jako urządzenie elektroniczne generuje troszkę szumu elektromagnetycznego (który narasta gdy wzrasta temperatura całości). Zaś matryce to tylko rejestrują (szczególnie jeżeli działaja na podobnych czułościach). Jeżeli 5D Mk3 ma podobnie zorganizowany korpus co mk2 to i (zapewne) podobne tworzy to zakłócenia. I nie jest to wcale tak zależne od matrycy jakby wam się wydawało.
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
A jakie znaczenie ma źródło tego szumu? Dla mnie żadne, bo liczy się efekt końcowy czyli to co aparat wypluwa.
 
vulkanwawa  Dołączył: 13 Sty 2012
schwefel napisał/a:
A jakie znaczenie ma źródło tego szumu? Dla mnie żadne, bo liczy się efekt końcowy czyli to co aparat wypluwa.

...Amen
zgadzam się, a miałem kiedyś kupić 7D :-/ K-5 wypada tutaj naprawdę rewelacyjnie :lol:
 
pich  Dołączył: 11 Wrz 2008
Dla K5 wygląda znakomicie - lepiej niż dla 645 a zwłaszcza Q (!). Ciekawe, że przy tej samej matrycy K-01 ma szumu więcej. Zastanawia mnie jednak Mark II i III - no, nie jest dobrze. Czy to możliwe?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach