Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
[ *istDS] problemy z korpusem po serwisie
Wrócił mi istDS z serwisu i coś z nim nie tak - im mniejsza przesłona tym bardziej niedoświetla. Mówię o trybie Av i pracy z obiektywem w trybie A. Przy przesłonie w pełni otwartej jest dobrze, poniżej 8 juz ledwo widać histogram. Co ciekawe - jak robię podgląd głebi ostrości - zawsze przymyka się do tej samej jasności niezlaeżnie co jest nastawione na kółku (wydaje się że zamyka się na max). Jak robię z ręcznym kręceniem przesłony i pomiarem - jest OK. Tak więc to nie z pomiarem a popychaczem przesłony jest coś nie tak. Jakieś pomysły?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Z powrotem do serwisu?
 

zubryn  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu ma rację.
Gmeranie samemu w elektronice, jak sie nie jest specem, to czyste proszenie sie o kłopoty. A przy naprawie w serwisie powinni ci dac jakąś gwarancje, szczególnie jesli oddałeś np. ogólnie na przegląd. A jeżeli naprawiano element, który teraz szwankuje - to w ogóle nie ma gadania i winni ci to poprawić w ramach gwarancji lub rękojmi.
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
Nie mam szczęścia, po prostu. W kupionym DSie miałem problemy z otwieraniem lampy - myślę - przy jakiejś okazji zrobię. Wziąłem od znajomego obiektyw, którego bez problemu przypinał do pentaxa P30n, ME i Chinona CP9 - okazało się że to revunon ze stykami i zakleszczył się korpusie na amen (zainteresowanych odsyłam do wątków na newsach). Nijak nie dało się go odpiąć. Wysłałem do serwisu na odpięcie tego cholernego revunona, naprawę otwierania lampy i regulację bo generalnie niedoświetlał (tak z 0,7 EV). W między czasie kupiłem Tamrona w promocji z poodbijanymi palcami na wewnętrznych soczewkach (którego fotobasia wymieniła bez problemu).
Po prawie miesiącu, wrócił korpus (naprawa w ramach gwarancji) - z odpiętym obiektywem, nieotwierającą się dalej lampą i tak naregulowany że niedoświetla zupełnie (czarne klatki).
W niedziele mam ważną imprezę rodzinną i będę rozbił zdjęcia kompaktem (którego zapobiegawczo nie sprzedałem).
To tyle niepowodzeń, o tym co się powiodło nie piszę bo zesuło by mi to ogólny wydźwięk.

BTW. czy macie problem ze zdejmowaniem obiektywów przy przełączniku focusa na AF?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Canin - masz zaiste cholernego pecha. O wszystkich Twoich kłopotach wcześniej nie słyszałem, więc jedynądobrą dla Ciebie wiadomością może być ta, że jesteś pionierem w tej dziedzinie.
Aparat bez szemrania ślij do serwisu - to ich wina (mogłeś od razu, przy opisywaniu problemu napisać z jakiego powodu pucha trafiła na przegląd). Być może do ściągania szkła użyto kombinerek w niewłaściwym rozmiarze, lub przecinak się omsknął - nieważne - efekt jest taki, że problem z body wynika z ich winy.
 

wiktor33  Dołączył: 19 Kwi 2006
Czy mozesz podac adres tego serwisu?
Mialem przed wieloma laty podobne klopoty z serwisowaniem Minolty i dlatego zmienilem system.
pozd.
Wiktor
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Canin napisał/a:
Wziąłem od znajomego obiektyw, którego bez problemu przypinał do pentaxa P30n, ME i Chinona CP9 - okazało się że to revunon ze stykami i zakleszczył się korpusie na amen


kiedyś poszedłem na giełde do "Stodoły" z SuperProgramem, żeby poprzymierzać pare szkiełek - przymierzyłem taką jedną sigme no ii sie zakleszczyła. Przy użyciu odpowiedniej siły przez pana sprzedawce się odkleszczyła, ale odgioł się nieco metalowy wichajster od sterowania przesłony w korpusie. Później w jednym serwisie w Krakowie powiedziano mi, że nieorginalne szkła powinno się zakładać do pentaxów ustawiając największą przesłone obiektywu - może coś w tym jest? bo na innym stoisku w tym samym dniu założyłem inną sigme, tym razem już nowszą AF (chyba jakieś 300mm) ii zrobiło się podobnie. Od tamtej pory nie zdazylo juz mi sie, zeby sie cos zakleszczylo w korpusie. Zakladajac zoomka tamrona (pierscieniem przeslon kreci sie w odwrotną stronę niż w ob.pentaxowych, a sam ob. jest przez przejsciowke T2) nie patrze na jakiej jest przeslonie akuratnie i sie nic nie dzieje.
 

background  Dołączył: 20 Maj 2006
Też jestem ciekaw co to za serwis, bo chyba czeka mnie wizyta w Apollo... Ale jak ma być gorzej, to wielkie dzięki ! :-|
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
wiktor33 napisał/a:
Czy mozesz podac adres tego serwisu?

Apollo
background napisał/a:
Też jestem ciekaw co to za serwis, bo chyba czeka mnie wizyta w Apollo...

Jeśli nie masz konieczności to się zastanów - choć może tylko ja miałem takiego pecha
sołtys napisał/a:
Później w jednym serwisie w Krakowie powiedziano mi, że nieorginalne szkła powinno się zakładać do pentaxów ustawiając największą przesłone obiektywu

U mnie w DSie nie ma symulatora przysłon (niestety - co im szkodziła ta blaszka) i zakleszczył się styk revunona który wpada do gniazda napędu AF

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach