rodric  Dołączył: 30 Lis 2006
d-xenon Samsung vs smc Pentax
Szukalem i szukalem i niestety zadnego porownania w necie nie znalazlem...
Chodziloby mi szczegolnie o porownanie lub wrazenia odnosnie dlugich kitow obu "blizniakow" ;-)
Natkanlem sie tylko na recenzje i to bardzo lakoniczna, 50-200mm d-xenona ale na niezbyt wiarygodnym popphoto...
Ma lub mial okazje ktos z forum testowania samsunga?
Roznica w cenie niby niewielka ale zawsze warta rozwazenia szczegolnie, ze Schneider-Kreuznach uchodzi za firme kultowa :-)
Pzdr
Rodric
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
rodric napisał/a:
ze Schneider-Kreuznach uchodzi za firme kultowa
-tak jezeli to jest ich wlasny produkt...a te szkla nie sa...
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
To wszystko szkla Pentaxa, tylko z innym logo na obudowie ;-)
 

rodric  Dołączył: 30 Lis 2006
Cytat
To wszystko szkla Pentaxa, tylko z innym logo na obudowie


czyli sa z powlokami- tak?
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jakies tam powloki maja, ale jakie? ;-) Trzeba by porownac Pentaxa z S-K i zobaczyc czy choc tak samo wygladaja. Jak jeszcze dostane do testow Samsunga GX-10 z kitem 18-55 to moze porownam z pentaxowskim odpowiednikiem.
 

superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
A tak na marginesie... można dostać te szkła w Polsce (oprócz dwóch kit-ów),
np. 16-45/4.0 ? Bo nigdzie nie mogę ich znaleźć....
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
O ile mnie pamieć nie zawodzi, to to są takie same obiektywy. Macałem Sznajdera a mam Pentaxa, obok siebie nie były. :-/
 

kivirovi  Dołączył: 25 Kwi 2006
przypuszczam ze sa to te same obiektywy, ale licencja tylko na starsze/tansze powloki. Pewnie nie widac zadnej roznicy, ale...
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
kivirovi napisał/a:
przypuszczam ze sa to te same obiektywy, ale licencja tylko na starsze/tansze powloki. Pewnie nie widac zadnej roznicy, ale...


jakie starsze :?: Przeciez Pentax SMC napyla juz ponad 30 lat :!:
Pewnie nie maja po 7 powlok a po prostu mniejsza ich ilosc. Ale to wszystko domysly.
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
chyba rozwjeję wątpliwości.
miałem na swoim aparacie oba zoomy (tego niemca i pentaxa) robiłem pod swiatło z boku jak sie dało w obu tak samo trudno było złapać odblaski.
oba tak samo są słabe na 18mm i jakość fotek nimi robiona (na statywie - w chyba identycznych warynkachna dworku) była nie do odroznienia.
Ja sadzę że to SMC.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
TomiTom napisał/a:
chyba rozwjeję wątpliwości.
miałem na swoim aparacie oba zoomy (tego niemca i pentaxa) robiłem pod swiatło z boku jak się dało w obu tak samo trudno było złapać odblaski.
oba tak samo są słabe na 18mm i jakość fotek nimi robiona (na statywie - w chyba identycznych warynkachna dworku) była nie do odroznienia.
Ja sadzę że to SMC.


pewnie to w 100% ten sam obiektyw, tylko pod dwiema roznymi markami

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach