jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
LBA - stało się...
Nie wytrzymałem i jednak to zrobiłem... Musiałem... Studolarowe rabaty są aktualne jeszcze tylko przez kilka dni i gdy zobaczyłem je "in stock" w moim ulubionym sklepie, nie byłem w stanie się powstrzymać... Walczyłem niemal 24 godziny, ale to było silniejsze ode mnie...

Przed chwilą zamówiłem 31/1.8 i 77/1.8...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
to odstap mi FA 35/2, ok?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
jaad75 napisał/a:
Studolarowe rabaty są aktualne jeszcze tylko przez kilka dni
Przedłużyli do końca kwietnia. Wycieknięty pdf:
http://64.65.42.233/rebat..._Exp4.30.07.pdf
Możliwe, że to fake, ale możliwe, że nie.

Co Ci 43/1.9 złego zrobił, że nie wziąłeś? :)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:

Co Ci 43/1.9 złego zrobił, że nie wziąłeś? :)

Wykupili mi go źli ludzie... :mrgreen:
Ale jeszcze go dorwę...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
jaad75, I HATE YOU!!! :shock: :evil: :mrgreen: :-B
gratuluję, mam nadzieję, że szybko "zabawki" dotrą!
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
milo napisał/a:
to odstap mi FA 35/2, ok?

Wprawdzie mam chętnego na to szkło, ale jeżeli się nie zdecyduje, to będzie na sprzedaż... Tyle, że jak pamiętasz, ono dziwnie zachowuje się z K10D (przynajmniej moim)...

[ Dodano: 2007-03-24, 19:06 ]
tref napisał/a:
jaad75, I HATE YOU!!! :shock: :evil: :mrgreen: :-B
gratuluję, mam nadzieję, że szybko "zabawki" dotrą!

Dzięki - a słyszałem, że właściciele Limitedów nie mogą hejtować... :-D
Pewnie dotrą gdzieś w połowie tygodnia - już nie mogę się doczekać...

[ Dodano: 2007-03-24, 19:10 ]
Jarek Dabrowski, tak apropos, zauważyłem, że zamieniłeś FA77 na DA70 - jak wrażenia?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
jaad75 napisał/a:
Jarek Dabrowski, tak apropos, zauważyłem, że zamieniłeś FA77 na DA70 - jak wrażenia?
Podstawowe wrażenie jest takie, że mam nową zabawkę. I to jest najważniejsze :)

A na serio, to jakom Pentaxian, nie mam zamiaru robić żadnego pixel-peeping, ale mam wrażenie, że DA jest tak samo ostry otwarty na 2.4, jak FA przymknięty do tej wartości. Plastyki, bokehu nie porównywałem, nie chce mi się.
Szkło jest absolutnie używalne od pełnej dziury, ma mniejszą CA niż 77. No i ma QSF.

Ale, nie jest kultowe, to fakt.

Tak swoją drogą, to mój FA 77 kupiony jesienią ub.r. miał numer seryjny 7999. DA 70 kupiony w tym tygodniu ma numer 3057. A wszedł do sprzedaży parę miesięcy temu.

A, byłbym zapomniał, 77 ma bardziej seksi dekielek, znaczy aksamit, którym jest on wyłożony - zielony. W DA jest taki czarny, pospolity.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Różnica w wielkości i kolorze CA jest faktycznie zauważalna z tego co widziałem porównania... DA jest chyba też trochę bardziej kontrastowy, nawet w pełni otwarty:
http://www.arnoldstark.de...x_DA70_FA77.htm
Ale myślę, że 1 1/3 EV jasności więcej, jest jednak nie do pogardzenia (oczywiście, jeżeli to prawda, że to 2.4 zachowuje się raczej jak 2.8).
A jak AF? Chodzi mi o precyzję we współpracy z K10D, bo że w DA jest ogólnie szybszy, to wiem...
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
jaad75, nooo ... czekam na pierwsze wrażenia :mrgreen: Ciekawe które szkiełko polubisz bardziej ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
jaad75, hejtuje cie kompletystycznie....ale pamietaj ze 77 jest duz.. i brzydka... i ciezsza niz 70tka...i jest do kitu... :evil:
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
jadd75 gratuluje

Jarek Dabrowski napisał/a:
nie mam zamiaru robić żadnego pixel-peeping, ale mam wrażenie, że DA jest tak samo ostry otwarty na 2.4, jak FA przymknięty do tej wartości.


ja swojego bardziej nawet nie przymykalem :mrgreen:

jaad75 napisał/a:
Ale myślę, że 1 1/3 EV jasności więcej, jest jednak nie do pogardzenia


zgadzam sie, czasem sie przydaje

Jarek Dabrowski napisał/a:
Ale, nie jest kultowe, to fakt.


bedzie jak przestana produkowac :-P
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
77 ma bardziej seksi dekielek

:shock: to takie osobiste wyznanie.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
ciekawe jakie jeszcze firmy poza Pentaxem na dzien dzisiejszy oferuja dekielki wykladane aksamitem w swoich obiektywach? :->
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:


Tak swoją drogą, to mój FA 77 kupiony jesienią ub.r. miał numer seryjny 7999. DA 70 kupiony w tym tygodniu ma numer 3057. A wszedł do sprzedaży parę miesięcy temu.

A, byłbym zapomniał, 77 ma bardziej seksi dekielek, znaczy aksamit, którym jest on wyłożony - zielony. W DA jest taki czarny, pospolity.

No bo analogowe Lt robia w mniejszych ilosciach i jest to "prawdziwy" Limited a nie to co obecne DA Lt.... :mrgreen:

[ Dodano: 2007-03-27, 19:41 ]
jaad75 napisał/a:
Różnica w wielkości i kolorze CA jest faktycznie zauważalna z tego co widziałem porównania... DA jest chyba też trochę bardziej kontrastowy, nawet w pełni otwarty:
http://www.arnoldstark.de...x_DA70_FA77.htm
Ale myślę, że 1 1/3 EV jasności więcej, jest jednak nie do pogardzenia (oczywiście, jeżeli to prawda, że to 2.4 zachowuje się raczej jak 2.8).
A jak AF? Chodzi mi o precyzję we współpracy z K10D, bo że w DA jest ogólnie szybszy, to wiem...

Podejrzewam ze co do ostrosci to bledy w AF K10d moga znaczoca wplywac na wartosc ostrosci na takich przyslonach, ale moze tak byc ze DA jest taki ostry jak 77 dla 2,4 ale co z tego?Ale za to jest np 2.0 czy 2.2 a czasem moze brakowac czasu....Poza tym ciekaw jestem jak na analogu by mi sie zachowal 70mm..Mowie i porzadnycm skanie i duzej odbitce.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Alek napisał/a:
No bo analogowe Lt robia w mniejszych ilosciach i jest to "prawdziwy" Limited a nie to co obecne DA Lt....


jak malo produkuja to narzekaja, jak duzo to tez narzekaja, sprobuj wszystkim tu dogodzic :evil:
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
jaad75 napisał/a:
Różnica w wielkości i kolorze CA jest faktycznie zauważalna z tego co widziałem porównania... DA jest chyba też trochę bardziej kontrastowy, nawet w pełni otwarty:
http://www.arnoldstark.de...x_DA70_FA77.htm
Ale myślę, że 1 1/3 EV jasności więcej, jest jednak nie do pogardzenia (oczywiście, jeżeli to prawda, że to 2.4 zachowuje się raczej jak 2.8).
A jak AF? Chodzi mi o precyzję we współpracy z K10D, bo że w DA jest ogólnie szybszy, to wiem...

Mnie sie wydaje ze ten 77 nie trafi z ostroscia idealnie z K10d , biorac pod uwage ze czesto byly wielkie problemy z k10d i AF, to trudno stwierdzic czy to jest kwestia ostrosci szkla czy AF , przeciez Fafniak mial takie bledy ze taki test nigdy by nie pokazal rzeczywistych roznic
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Alek napisał/a:
Podejrzewam ze co do ostrosci to bledy w AF K10d moga znaczoco wplywac na wartosc ostrosci na takich przyslonach, ale moze tak byc ze DA jest taki ostry jak 77 dla 2,4 ale co z tego?Ale za to jest np 2.0 czy 2.2 a czasem moze brakowac czasu....Poza tym ciekaw jestem jak na analogu by mi się zachowal 70mm..Mowie i porzadnycm skanie i duzej odbitce.
_________________


alek na 2,4 af bardzo u mnie dokladny. dzis strzelilem fotke takiego jednego elementu architektury wlasnie na max dziurze i bylem bardzo pozytywnie zaskoczony ostroscia. jak chcesz to posle ci RAW albo JPEG na priwa to sobie oblukasz.
Jasne, ze czasem ta jedna dzialka sie przydaje, ale w puszce stabilizacja dziala rewelacyjnie, a glebia ostrosci na max otwartych DA 70/2,4 i FA 77/1,8 rozni sie moze o wlos. :-D

gdybym jeszcze mial analoga to bym pstryknal jakies fotki, zeby ugasic twoja nieposkromiona ciekawosc :-P

[ Dodano: 2007-03-27, 19:53 ]
Alek napisał/a:
Mnie się wydaje ze ten 77 nie trafi z ostroscia idealnie z K10d , biorac pod uwage ze czesto byly wielkie problemy z k10d i AF, to trudno stwierdzic czy to jest kwestia ostrosci szkla czy AF , przeciez Fafniak mial takie bledy ze taki test nigdy by nie pokazal rzeczywistych roznic


zawsze mozna do testow recznie wyostrzyc
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
asklop napisał/a:


alek na 2,4 af bardzo u mnie dokladny. dzis strzelilem fotke takiego jednego elementu architektury wlasnie na max dziurze i bylem bardzo pozytywnie zaskoczony ostroscia. jak chcesz to posle ci RAW albo JPEG na priwa to sobie oblukasz.
Jasne, ze czasem ta jedna dzialka się przydaje, ale w puszce stabilizacja dziala rewelacyjnie, a glebia ostrosci na max otwartych DA 70/2,4 i FA 77/1,8 rozni się moze o wlos. :-D
RAW chetnie, jpeg tez dla porownania moze byc.
No wlasnie ciekaw jestem jak z analogiem jest 70mm ale na dobrym skanie.
SR dziala ok ale zawsze jest dzialka, Argawen kiedys podeslal dla 2,2 i sadze ze o wiele lepsze niz to co z tego testu widac. Poza tym nawet recznie mozna sie machnac dla takich zakresow przyslon.
gdybym jeszcze mial analoga to bym pstryknal jakies fotki, zeby ugasic twoja nieposkromiona ciekawosc :-P
To podeslij
aleksanderkozak@yahoo.co.uk
Pozdrawiam
Dzieki
PS Sprawdze jutro

zawsze mozna do testow recznie wyostrzyc
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Alek napisał/a:
Poza tym nawet recznie mozna się machnac dla takich zakresow przyslon.


dokladnie. Ostatnio troszke pstrykam 50/1,4 na f1,4 i zdazaja mi sie pomylki w ustawianiu ostrosci, szczegolnie przy portrecie gdzie obiekt nie jest w 100% statyczny

ok. pliki podesle ci dzisiaj
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Dzisiaj odebrałem przesyłkę z FedEx'u...
Na pierwszy ogień poszła trzydziestka jedynka - napiszę tylko, że jestem w szoku pod każdym względem... Sprawdziłem na szybko ostrzenie - jak narazie w każdych warunkach idealnie w punkt... To szkło jest masakrycznie ostre już na 1.8... Niby FA35/2 też jest ostre, ale na 2.0 aberruje dość mocno (chociaż mniej niż 50/1.4) - FA31 w porównaniu z nim nie aberruje wogóle! Kolory zabijają, piękny "kremowy" bokeh... Zaskakująco cichy i szybki AF, pięknie pracujący pierścień manualnego ostrzenia - płynnie, a jednoczaśnie z lekkim oporem... Najchętniej jutro wziąłbym wolne i spędził cały dzień z tym szkłem...
Siedemdziesiątkę siódemkę założyłem dopiero w domu, pewnie gdybym założył ją pierwszą, spowodowałaby u mnie taki sam opad szczeny jak trzydziestka jedynka... Wykonana równie pięknie, niemal równie ostra przy 1.8 (testy i opinie użytkowników sugerowały coś innego, ale może trafiłem na lepszy egzemplarz), aczkolwiek wydaje mi się, że minimalnie bardziej aberruje... Z rzucających się w oczy różnic - napewno AF z 77 jest znacznie wolniejszy niż z 31 (powiedziałbym nawet, że jest bardzo wolny :-) )...
Podsumowując pierwsze wrażenia - oba szkła są rewelacyjne i już teraz jestem pewien, że ich zakup, to była dobra decyzja... :-D Narazie bardziej zafascynowany jestem 31, chociaż całkiem możliwe, że jutro sytuacja się odwróci... Oczywiście muszę jeszcze przetestować 77 na okoliczność ewentualnego BF w świetle dziennym (31 jest w punkt) - wprawdzie przy żarówkach jest ok, ale pamiętając kłopoty mojej 35-tki z BF-em właśnie w świetle dziennym, muszę jutro sprawdzić szkło pod tym kątem... Najgorsze jest to, że dłuższą chwilę na zabawę w świetle dziennym i coś innego niż parę przypadkowych zdjęć, będę miał dopiero w niedzielę... No chyba, że jutro nie pójdę do pracy... :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach