SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Dada, czy ten zapasik co kupiłeś na allegro dobry jest?
Mój MZ-S zjadł mi jakieś GP z ryneczku w jedenaście filmów - co prawda raczej zimową porą. Czy to w miarę w normie?
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Adamss68 napisał/a:
andybond,mój Mz-7 złapał podobną zwiechę,wymiana bateryjek nic nie dała :-? .Oby, to nie to samo.

Oby ;-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Spec wymienia zębatki nadal, aczkolwiek mocno niechętnie, a bateryjiki z linku są dobre. Ja też do MZ-Sa potrzebowałem, bo nie mam gripexa do niego, a baterie lubi on zjadać, oj lubi.
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Dada, czyli wydajność z instrukcji mogę sobie między bajki wsadzić. Bestia jedna, no... Czas się udać na zakupy zatem. Dzięki Dada.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Po poście Adamss-a68 zaczynam się martwić i siłą rzeczy muszę obrać plan "B" czyli inny korpus. "Jaki analogowy korpus pentaxa" to wątek rzeka i można po jego lekturze zwariować do reszty. Krótka piłka-nie mam majątku na body więc co godnie zastąpi Emzetkę a co nie puści mnie z torbami? Budżet ok. 60 PLN.
Zaznaczam że to tylko dywagacje bo wierzę że jak przyjdzie do mnie przesyłka z Akku to korpusik ożyje.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
andybond, a jakie szkiełka chciałbyś do tego zakładać ?
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Dada napisał/a:
a jakie szkiełka chciałbyś do tego zakładać ?

W przyszłości na pewno limitedy a na razie te ze stopki :-/ Myślałem o P30T/N
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
P30 jest fajny, ale mz odpada. Jeśli chcesz uzyć 35/2,4 i kita też, to niestety tylko kastrat wchodzi w rachubę. W innych szkoda się męczyć, bo tylko na programie pójdą. A poza tym AF jednak się przydaje czasem. Poczekaj spokojnie, myślę że na bateriach odżyje jednak. A jakby nie to spokojnie, coś Dada w szafie, albo piwnicy znajdzie i na PPD przywiezie :mrgreen: .
Swoją drogą nabyłem specjalnie 35/2,4 do używania z *istem. Fajny zestawik :-P :mrgreen:
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Dada napisał/a:
35/2,4 do używania z *istem. Fajny zestawik
Wlasnie sie film z takiego wywołuje i skanuje :-P
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Dada napisał/a:
Poczekaj spokojnie, myślę że na bateriach odżyje jednak.

Mam taką nadzieję i wcale nie pali mi się do zmiany ciała.Emzetka jakby nie było-pozwoliła mi wrócić do starych dobrych czasów i dzięki niej poznałem fajnego DUŻEGO forumowicza :-B
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
andybond, zajrzyj może tutaj
http://allegro.pl/pentax-...1473468143.html
To bardzo fajny korpus i solidniej wykonany niż seria MZ. Pzdr
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
powalos,a jak myślisz?Przeleciałem al...ro i e..y-a ? ;-) Pewnie że byłem,ale Dada nakazuje czekać więc nie mam wyjścia :-/ Mniemam że po przyjeździe akumulatorków od mojego serdecznego przyjaciela Lee Wang Cho ;-) i po ich załadowaniu do body napiszę: nie było tematu :lol:
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
Z50p to naprawdę maszyna kombajn ;-) szczerze polecam... pancerny jak cała seria Z ;-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Tyle, że to nie do wbijania gwoździ ma służyć (i tak Zenit najlepszy), ale do robienia zdjęć. :-P
Andybond zapomniał o swoim wątku, ale z tego co wiem, to wymiana baterii rozwiązała jego problem- ku potomności informuję. :mrgreen:
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
:oops: Zapomniałem poinformować potomność :oops: Tak jak Dada prawi-zakup chińskich akumulatorków wyleczył moją Emzetkę.Na własnej skórze doświadczyłem że chińska medycyna czyni cuda :mrgreen: Po włożeniu akku aparat zaskoczył,przesunął film tylko paluszkiem trzeba było pomóc żeby lusterko opadło.Teraz już wszystko w porządku.
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
No to ja mam pytanie o dziwny objaw. W połowie filmu (więc jeszcze nie wiem jak naświetla) MZ-10 zaczął się dziwnie zachowywać. Robię pstryk, aparat robi typowe bzyt i cisza, po około 2s opada lustro i przewija film. Zmiana baterii nie pomogła...
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
A sprawdź bez filmu. Migawka działa ? Jak nie, to klasyka, czyli zębatka napędu migawki.
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
F...., no nic dojedziemy do końca i sprawdzimy... A tak lubiłem czarnucha ... :cry:
 

kelus  Dołączył: 15 Lip 2012
Podepnę się trochę, jaki jest koszt wymiany sławnej zębatki i kto coś takiego robi?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
kelus, z tego co wiem to ok. 250 zł. Niektórzy forumowicze zanabyli zębatki metalowe (ponoć wieczne), ale jeszcze nikt się nie pochwalił, że wymienił to ustrojstwo samodzielnie. Pzdr.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach