sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
Mnie się też wydaje, że to nie hdry. Przy takim świeceniu nie ma potrzeby stosowania tego. Gmerane coś tam było na pewno, ale to raczej nie klasyczny hdr ze składaniem kilku ekspozycji w jeden obraz.

A portrety bardzo mi się podobają. Ci ludzie opowiadają wyglądem swoich twarzy. Doskonały przykład na to, że można przykuć uwagę i wzbudzić zainteresowanie strosując minimum środków. No ale jak takie biografie stoją za tymi twarzami, to raczej nic trudnego. Nawet Lagerfeld takie zdjęcia robić umie ;-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
sylwesto napisał/a:
ale to raczej nie klasyczny hdr ze składaniem kilku ekspozycji w jeden obraz.
nikt tego nie napisał hdr oznacza: high dynamic range, i ja tutaj wyraźnie widzę wyciąganie cieni i przesuwanie clarity w prawo, widać to też po kolorach bo takie zabiegi je zniekształcają dokładnie tak jak na tych zdjęciach, nie na wszystkich to widać ale np. na Nicholsonie, Eastwoodzie i Timberlake'u bardzo.
 

Mariusz_CH  Dołączył: 30 Gru 2008
ym, to nie HDR, to nie może być HDR :mrgreen:

sorki, nie mogłem się powstrzymać :oops:
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
żeby nie teoretyzować, a miałem wolne 5 minut i przechodziłem koło studia, wziąłem kolegę, softbox, aparat i zrobiłem takie o coś:
(po kliku większe)



myślę, że udało mi się spreparować dostatecznie zbliżone warunki, by wiedzieć jak tego typu portrety wykonać.
przede wszystkim żaden hdr. wszystko spokojnie mieści się w rozpiętości 8-bitowego jpga wypluwanego przez aparat.
obróbka, jaką wykonałem, nie przekracza zasad forumowego RAW Challange, z jednym odstępstwem na maskę uzyskaną z chyba niebieskiego kanału przy ustalaniu kontrastu krzywymi.
podejrzewam też, że Schoeller świeci dwoma softami bardziej prostokątnymi niż kwadratowymi (prawie stripami), ja świeciłem jednym, i ma więcej miejsca, dzięki czemu może odsunąć się bardziej od modela niż ja(jego ogniskowa to tak ok. 70-100 mm, chyba. moje 50mm- po przeliczeniu na pełną klatkę- wydaje się jednak zbyt szerokie).
jak widać też na załączonym obrazku dla uzyskania zbliżonej plastyki wystarczy matryca aps-c.
za kolory przepraszam, już mi się nie chciało rzeźbić tego złotego brązu :evilsmile: , ale na pewno do osiągnięcia, jeśliby trochę przysiąść.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
1. za duza glebia ostrosci
2. mocno nierowne oswietlenie, pomijajac ciemne tlo
3. zdecydowanie przeswietlone w porownaniu do oryginalu.

Nie twierdze ze sie nie da, bo owszem, ale postaraj sie bardziej :-P

Tak w 5 minut ubrobione po sniadaniu:

 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
alkos, a gdzie ja napisałem, że idealnie skopiowałem Schoellera? :-P

Cytat
udało mi się spreparować dostatecznie zbliżone warunki


ale doceniam czepialstwo! należało mi się oberwać za niedociągnięcia :evilsmile:
kto jak kto, ale ja powinienem się bardziej postarać :evilsmile:

[ Dodano: 2011-03-08, 11:37 ]
na swoją obronę dodam tylko, że nie spojrzałem przed samym zrobieniem na oryginał i robiłem z pamięci... ale to też wtedy moja wina...

grunt, że obaliłem twierdzenia o HDRach, co było moim głównym celem :mrgreen:
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007

 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
To że nie potraficie zrobić dobrego, zbalansowanego hdr'a nie oznacza, że się nie da
i fotograf z tytułu wątku ich nie robi :-P
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
dobra Markus, ale Ty weź to wywal... bo jak kumpel zobaczy, to mnie utłucze :shock:
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Da się zrobić subtelniejszego HDR-a :-)
Ten robiłem 5 sek.
Jak widać każdy może wyglądać strasznie to tylko kwestia obróbki...

[ Dodano: 2011-03-29, 09:30 ]
Tu subtelniejsza wersja :
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
uee srepia.. :-P
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Eldred Ty to ostanio robisz za forumowego Smerfa Marudę :-)
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Markus, kurcze, weź skasuj te obrazki bo jak na nie spojrzałem, to o mało co torsji nie dostałem. Takiego obrzydlistwa dawno nie widziałem. Przepraszam za dosadność.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Zgodnie z życzeniem ukryłem zawartość 1 linka.
Kto nie chce niech nie klika...
Drugi HDR chyba nie jest aż tak drastycznie zły :-)
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
Wam to się chyba nudzi... :roll:
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
tatsuo_ki, pogoda zła, deszcz ze śniegiem w całym kraju, to nikt zdjęć nie robi, tylko na forum siedzi :evilsmile:
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
hdr to moze i nie jest, ale naPSute, do mnie to nie gada...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach