plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Również mam Avasta zarówno w domu (darmowego) jak i w pracy (płatnego). Oba są OK, jak miałem Kasperskiego to strasznie zamulał i nie dał się do końca odinstalować.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
narazie zaldowalem sobie NOD32 w wersji testowej
chyba go kupie.....czy on sie integruje z outlookiem przy analizie poczty ?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
czy on się integruje z outlookiem przy analizie poczty

integruje sie ze wszystkim, co sciaga poczte przez pop, imap i wysyla przez smtp, czyli w praktyce, jesli nie korzystasz z szyfrowanych skrzynek, integruje sie z kazdym softem do poczty. Jesli korzystasz jednak z szyfrowanych polaczen z poczta (ja tak), to i tak nie ma problemu, bo nod wytnie Ci kazdy zafajdany zalacznik, jesli tylko wykryje w nim robala.
Monitoruje oczywiscie rowniez pliki sciagane z neta, wiec mozesz sobie klikac, w co chcesz.
Ma dodatkowy monitor do plikow msoffice'a, w razie gdyby jakies makro sie trafilo trefne ;]
Ja ustawilem go tak, ze pliki z wirusami leczy lub kasuje, a polaczenia z plikami zawirusowanymi rozlacza - bez wyswietlania komentarzy i alarmow. I mam swiety spokoj :)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dla pełnej jasności: Kasperky 6 to jest zupełnie inna konstrukcja niż wersja 5 (znana z mułowatości w każdej konfiguracji i na każdym komputerze).

"6" jest może niec wolniejsza (w bezpośrednim porównaniu) od NOD-a , ale jakiś rok temu (jak MKS dochodził do siebie po akcji ArcaBita przez 4 miesiące) robiłem "badania" aby wybrać AV do firmy. NOD był szybszy ale parokrotnie nie zareagował na złośliwy kod (czy coś takiego) podczas surfowania po www - Kaspersky robi to na strumieniu płynących danych, zanim zostaną zapisane na dysku i udostępnione użytkownikowi.

Do Fafniaka: naprawdę namawiam Cie do poświecenia 1 dnia roboczego do sprawdzenia Kasperskiego, bo mnie nikt nie przekona do NODa czy Avasta (dziurawy), a ja nie przekonam nikogo do Kasperskiego.

KIS 6 (lub KAV 6 WKS) to wielomodułowe rozwiazanie złożone z:
- firewalla
- antywirusa monitorowania plików
- antyhakera
- antyphishingu, itd
- antypop-up
- antyspama
- web antywirus (w tym SSL)
- ochrona proaktywna (uruchamiane aplikacje, zachowanie aplikacji, uruchamiana transmisja sieciowa itd)
- mail antywirus.

sciągnij ze strony i zainstaluj - obecnie jest to w pełni odracalny proces, odinstalowanie nawet nie w trybie awaryjnym. Dla pełnej czystości zrób sobie obraz partycji startowej np. "Paragon Drive Backup 2006" darmowa w CHIP 2007/04, i po testach odtworzysz stan maszyny sprzed instalacji Kasperskiego.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
zorzyk, - sprawdze napewno....
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
zorzyk napisał/a:
Kaspersky robi to na strumieniu płynących danych, zanim zostaną zapisane na dysku i udostępnione użytkownikowi.

NOD32 też może to robić - wystarczy włączyć odpowiedni moduł (chyba IMON).
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Mam doświadczenia z kilkoma antywirusami.
Norton zauważająco spowalnia komputer, pozatym zamotana jest trochę konfiguracja sieci (podaje się numery IP zaufanych komputerów a i tak nie zawsze działa). ArcaVir - trochę lepsiejszy niż Norton pod względem zamulania ale konfiguracja sieci jeszcze bardziej pogmatwana (przez własną zaporę). ArcaVir działa bardzo dobrze na początku - prawie nie widać różnicy w wydajności sprzętu ale im dalej tym gorzej - tak po pół roku jak sobie naściąga automatycznie co parę dni aktualizacji baz wirusów itp. - to wyraźnie muli. W sumie wywaliłem w diabły te wszystkie "markowe" wynalazki i zainstalowałem Avasta - dla mnie wystarczy - reszta rodzinki rzadko korzysta z kompa, a jak chcą sobie w necie pobuszować to korzystają z laptoka - tam fabrycznie był Internet Security i zostawiłem go dla spokoju.

EDIT:
Wujek używa NOD32 i jest zadowolniony - podobno nie obciąża tak sprzętu.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
macioh napisał/a:
wystarczy włączyć odpowiedni moduł (chyba IMON)

albo raczej pozostawic standardowo wlaczony ;]
 

valdis62  Dołączył: 12 Cze 2006
Fafniak, nie słuchaj bEEf'a. Pomyśl - potrzebujesz zabezpieczyć dane w firmie. Ile są one dla Ciebie warte ? Ile są warte dla firmy? Porównaj to z ceną licencji na soft. Skalkuluj ryzyko.
Co do produktu, to wszystko zależy od tego jak dużą sieć chcesz chronić. Napisz jaki masz router, będzie wiadomo co da się na nim ustawić i co ewentualnie dołożyć ( z AV).
Ja osobiście pracuję na McAfee i mogę śmiało polecić. Kaspersky tez jest OK.

A swoja drogą nie trawię Firewalli, w których nie można w prosty sposób przeglądać i edytować reguł działania (lub monitorować wybranej reguły). Dlatego też zawsze wyłączam ten wingrozowy wynalazek.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
valdis62, równie dobrze możesz powiedzieć, żeby wychodzić na ulicę zawsze w zbroi płytowej, bo życie jest bezcenne, nawet cenniejsze niż dane, więc warto zapłacić tą drobną niewygodą za większe bezpieczeństwo. Fafniak nie szuka zabezpieczenia dla swojej sieci firmowej, ale dla pojedynczego komputera, z którego będzie korzystał sam. Przynajmniej ja tak zrozumiałem. W takiej sytuacji, zakładając, że Fafniak ma więcej doświadczenia i komputerowago obycia niż przeciętna pani Krysia z księgowości - AntyVir jest zupełnie bez sensu. Ty mówisz o zupełnie innej sytuacji.
 

valdis62  Dołączył: 12 Cze 2006
Ale nawet jeśli jest to pojedynczy komputer, to jest podłączony do Internetu, odbiera pocztę od klientów, znajomych, ma pootwierane jakieś porty. Marcin wspomniał że chce dokonać zakupu na firmę, więc domniemywam, że na tym komputerze przechowuje dane związane ze swoim biznesem. Backup danych będzie g....o wart, jeśli zapiszesz kopie razem z kodami rootkitów buszujących w systemie. Ja tylko zwracam uwagę na prostą rzecz - jeśli prowadzi się biznes od którego zależy utrzymanie Ciebie, Twojej rodziny - to jakie ryzyko uznajesz za akceptowalne ? Chodzi o to , aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, i jeśli uznamy, ze AV czy firewall nie jest nam potrzebny (ale w wyniku choćby najprostszej analizy, a nie bo tak), to wtedy też jest OK.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
valdis62, na to pytanie musi sobie odpowiedzieć Fafniak. Ja tylko przedstawiłem mu sprawę z innej strony. Jak widać, nie tylko ja mam takie zdanie. BTW: jestem profesjonalnym programistą i w ten sposób utrzymuję rodzinę. Moje dane to efekt mojej kilkuletniej pracy i źródło utrzymania. I proszę, nie mieszaj, bo regularny backup danych to nie jest obraz partycji, a do obrazków i dokumentów tekstowych rootkity się nie doklejają.

Na marginesie - jakbym był adminem jakiejś sieci, to bym oczywiście instalował antyviry, bo z doświadczenia wiem, że nie którym ludziom nie da się wytłumaczyć prostej rzeczy, żeby nie otwierali każdego załącznika w mailu, jaki dostaną i żeby nie klikali na 'ok' gdy przeglądarka proponuje im "click here to have access to FREE XXX videos NOW" ;-)
 

valdis62  Dołączył: 12 Cze 2006
bEEF, dobry program AV to wydatek rzędu 100,- PLN z roczną subskrypcją dla baz sygnatur (jeśli więcej licencji, cena jednostkowa spada). Szanuję Twoje zdanie, ale każdemu, kto nie jest profesjonalnym programistą lub osobą zajmującą się bezpieczeństwem systemów doradzałbym jednak taką niewygórowaną inwestycję. Choćby po to tylko, aby nie myśleć stale w co wolno kliknąć a w co nie, aby nie myśleć o tym, że należy wyłączyć podgląd wiadomości w programie pocztowym, itd.

A tak wogóle, to :-B :-B :-B dla Wszystkich optymistów !
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
valdis62, przeczytaj moje wypowiedzi, gdzie napisałem, że za wadę AV uważam ich cenę? Za :-B dziękuję :-P
 

valdis62  Dołączył: 12 Cze 2006
bEEf, Ty się wyrwij kiedy z tej Łodzi, to nie poprzestaniemy na wirtualnych :-B :mrgreen:

A tak z ciekawości zajrzałem do raportu z ePO (taki zarządca do produktów McAfee):
Statystyki AV za ten miesiąc (marzec): Total events 1 185 076.
A dopiero 22-gi. To tak dla tych, którzy nie do końca wierzą w istnienie wirusów :-P

PS
A sieć wcale nie jest jakaś specjalnie wielka ......
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
bEEf, Ty się wyrwij kiedy z tej Łodzi, to nie poprzestaniemy na wirtualnych

Pomysł uważam za wart rozważenia ;-)
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
l_uka napisał/a:
albo raczej pozostawic standardowo wlaczony ;]

możliwe, dawno nie instalowałem ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Wole zainstalowac soft jezeli to choc w 20% poprawi bezpieczenstwo kompa i danych.....
Niezaleznie od tego czy utzrymuje sie z pracy foto czy nie.....Czesc zdjec jest warta zachowania ....
Dzis poczytalem sobie w PCworld - wsyzlo ze najfajniejszym softem jest Fsecure....
Co o tym sadzicie.?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
F-secure - wyraźnie obciąża komputer
- korzysta z baz Kasperskiego
- oferuje najwyżej oceniany antyrootkit
- taki "słabo-konfigurowalny" co nie znaczy, że nieskuteczny

Rozwiązanie: pobierz wersję 30-dniową :mrgreen:

Obadałeś już Kaperskiego ? ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
zorzyk, jeszce nie.....
tylko kaspersky dosc slabo wypadl w tym tescie :roll: .....

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach