Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
TinEye
LINK
Strona wyszukująca wskazane przez ciebie zdjęcie (z dysku lub linka) na
innych stronach w internecie.
Można dzięki niej dowiedzieć się czy ktoś korzysta z naszych zdjęć bez naszej wiedzy,
skąd mamy dane zdjęcie ściągnięte z sieci, i czy instnieje gdzieś udostępniona jego większa
wersja.

Wyszukuje na podstawie samego obrazu więc nie ma znaczenia czy jest tam exif czy
inne znaczniki czy nagłówki w kodzie.

Nie wiem na ile dokładne jest to przeszukiwanie ale mowa jest o bilionach zdjęć, więc może
się to przydać, dajcie znać jeśli ktoś znajdzie jakieś swoje zdjęcie za pomocą tej strony,
bo ja mam chyba za kiepskie, nie sprzedaję ich do gazet i nie startuję w konkursach.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Używam od paru miesięcy z wielu różnych powodów (zintegrowane z Firefoksem). Działa świetnie o ile ma w bazie dane portale. Niestety, nie należy spodziewać się, że znajdzie fotkę na jakiejś polskiej stronie.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Eldred napisał/a:
ale mowa jest o bilionach zdjęć
Miliardach. english billion = miliard. Jeden z najczestszych bledow polskich dziennikarzy, na rowni z myleniem Rady Europy i Rady Europejskiej :-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
dzerry, :-D dzięki
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Świetna stronka
Wystarczy wklepac fotkę z jakiegośznanego miejsca i można się zdziwić ile osób zrobiło identyczne fotki (dokładnie ten sam kąt, podobne warunki itp.)
 
DUG  Dołączył: 28 Lis 2010
Link do wtyczki dla firefoxa
http://www.tineye.com/plugin

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach