Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Skoro wykropkowałeś poprzedni post, to chyba wiesz, nie?
Dodam tylko, że nic a nic nie obchodzi mnie, co kto ma na swoim komputerze i co kupuje na bazarze (tzn. zdanie swoje mam, ale tak naprawdę nic mi do tego).
Ale publiczne chwalenie się TUTAJ będzie, przynajmniej przeze mnie, bezwzględnie tępione.
 
bako  Dołączył: 07 Mar 2007
Domyślałem się...........Masz rację !!!!!nie przemyślałem tego sory :-B
 
vivooo  Dołączył: 23 Mar 2007
Mam pytanie...

Po co zapisywać w TIFF skoro PNG jest nowocześniejsze także bez stratne i obsługuje do 24bit.....

Jpg obsługuje 8 bit??? tzn 256 kolorów??? nie no chyba coś nie tak.....
 

GRZESIO  Dołączył: 05 Mar 2007
vivooo napisał/a:
Jpg obsługuje 8 bit???
TAK
8bitów na każdy kolor, są 3 kolory, to możliwości jest 256^3 czyli ponad 16milionów kolorów.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
vivooo, żle kombinujesz. Tak jak napisał GRZESIO, 8 bit na kanał. Png jest nowocześniejszy o tyle, że powstał później :-P W tiffie masz to, czego w png nie ma, mianowice:
1. 16 bit / kanał
2. Możesz w nim osadzić EXIF-a
W przypadku obróbki zdjęć z aparatu te dwie cechy to nokaut.
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
bEEf, .png też można zapisać do 16 bit/kanał, więc jedyna przewaga tiffa to EXIF, ale i tak wolę tiff.
 
Rezor  Dołączył: 31 Lip 2007
przecież w 10D można zmienić format raw'u na taki który bez problemu czyta Ps wraz z nakładka do ich obróbki.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Rezor, wątek sprzed ponad pół roku :roll:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
mygosia, ale to nieomylny znak, że Rezor czyta istniejące tematy - za to ma ode mnie wirtualnego browara :-B
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
O tak! To się chwali. Miałam na myśli to, że pół roku temu dużo osób nie wiedziało tego co teraz jest powszechne.
 
Mar78  Dołączył: 24 Lis 2007
Raw -kilka pytań
Witam! Właśnie dołączyłem do forum pentaksa. Równocześnie rozpocząłem zabawę z fotografią cyfrową. Po przeczytaniu kilku postów o obróbce rawów mam jeszcze kilka pytań , które rozjaśniły by moje wątpliwości. Po pierwsze
w którym momencie wyostrzacie zdjęcia? Po zapisie z Pef- a na tiff czy jpg?( I czy ostateczną wersją pliku do zachowania jest tiff czy jpg?)
Czy używacie jakiegoś programu, który dopasowuje wam wielkosć zdjęcia przed jego oddaniem do labu( Tak by mieć kontrolę nad tym co będzie odcięte , a co ostatecznie znajdzie się w kadrze? -Wielkość odbitki) A jeśli tak to jaki soft polecacie?


POZDRAWIAM
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wyostrzanie na samym końcu.
Trzeba przyciąć do proporcji zdjęcia aby się nie martwić co zrobi lab.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mar78 napisał/a:
Czy używacie jakiegoś programu, który dopasowuje wam wielkosć zdjęcia przed jego oddaniem do labu
JPEGCrops. Słuzy do przycięcia konkretnej proporcji boków.
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
Wyostrzam w programie do RAWów, chyba że zdjęcie idzie do dalszej obróbki, wtedy wyostrzam w ostatnim programie.
Pliki przechowuję w JPG + RAW.
Do przycinania zdjęć dobry jest JPEGCrops.

argawen, szybciejszy byłeś.

:mrgreen:

 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
PiotruśP napisał/a:
argawen, szybciejszy byłeś
Mało miałem do pisania :mrgreen: .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach