M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Polska - Anglia 0:3
Cytat
W jednym z brytyjskich podręczników fotografii krajobrazowej znalazłem dziwne zdanie. Jej autor mianowicie pisze, że trudno mu wyrazić jednoznaczną opinię na jakiś temat w związku z "...rosnącą popularnością aparatów wielkoformatowych..." Osłupiałem. Fotografii wielkoformatowej? Jak to? Przecież wkoło mówi się jedynie o nowych cyfrówkach.

Wtedy właśnie zaczął dręczyć mnie problem różnić między Polską a Niepolską. Różnic dotyczących fotografii, ale nie tylko. Dlaczego jest tak, że wszędzie na świecie można wyjść na dwór z aparatem na film, a u nas traktuje się fotografię srebrową jak martwą papugę. Oczywiście, Anglików z ich skłonnościami do ekscentryzmu nie można w prosty sposób przykładać do naszej polskiej miary. Ale to naprawdę ciekawe - dlaczego w Polsce fotografia srebrowa zniknęła z powierzchni szybciej niż gdziekolwiek indziej na świecie? Wiem, wiem. Nadal można spotkać u nas ciemnie, koreksy i powiększalniki. Znikając z powierzchni masowego rynku tradycyjna fotografia zeszła do katakumb, w których trzyma pewien stabilny poziom. Zastanawia mnie raczej dlaczego tak szybko zniknęła ze świadomości przeciętnego fotoamatora. Przecież w czasach PRL działało u nas - według różnych autorów - od 2 do 3 milionów ciemni. Każdy z nas na 100% pamięta ciemnie w domach kultury i szkołach. Każdy z nas miał w rodzinie kogoś, kto zajmował się robieniem zdjęć na filmach. Ojca, brata, wujka, szwagra, teścia. Prawda? I nagle przyszedł kataklizm pod postacią megapiksela i zrównał to wszystko z ziemią. Dlaczego?
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=12348
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Czasami myślę bowiem, że to krótkowzroczność menedżerów średniego stopnia jest główną przyczyną wszystkich niepowodzeń tego kraju...
ojjj oni są tylko drugą linią, ale też najwięcej szkód potrafią narobić "szeregowym" pracownikom.
Wina leży najczęściej w sposobie pojmowania biznesu i jego "zwrotu",zysku w krótkim czasie
 

xolox  Dołączył: 11 Paź 2008
Może się mylę, ale wydaje mi się że u nas... ostatnio patrzy się na fotografię często tylko z punktu widzenia reporterki. Co chwila są konkursy press photo ! Sprzęt też sporo uwagi poświęca się parametrom ułatwiającym pracę reporterom. A fotografia analogowa ? jest gdzieś w opozycji.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
W Brytfannie ludzie maja wiecej kasy na wydawanie ich na fotografie analogowa.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach