milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Chyba musze do nich napisac zeby mi cos odpalili za ta zwiekszona sprzedaz :P
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
milo napisał/a:
Chyba musze do nich napisac zeby mi cos odpalili za ta zwiekszona sprzedaz

Prowizja Ci się należy od sprzedawcy, dyfuzory poszły jak woda :lol:
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Zdano napisał/a:
(...) dyfuzory poszły jak woda :lol:

I idą dalej :mrgreen:
Dzięki Milo :-B

Pozdrówka
Marucha
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
milo, przyznaj się, że tak naprawde to ty sprzedajesz te dyfuzory :-P ;-) :-B
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Cytat
milo, przyznaj się, że tak naprawde to ty sprzedajesz te dyfuzory :-P ;-) :-B


Nie ale mam zamiar otworzyc produkcje, tylko skad wziac taki material na odblysnik?

--------------

Napisalem do sprzedawcy ze zwiekszam mu sprzedaz, a on obiecal mi ze otrzymam jakis upominek od firmy, dzis ma wyslac. Widzicie jednak sa normalni ludzie na tym swecie ;)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
milo napisał/a:
Napisalem do sprzedawcy ze zwiekszam mu sprzedaz, a on obiecal mi ze otrzymam jakis upominek od firmy, dzis ma wyslac. Widzicie jednak sa normalni ludzie na tym swecie ;)
No to ja dodam, że też kupiłem to cudo - i - daj Boże wszystkich takich sprzedawców. Uprzejmy, miły, konkretny, szybko odpowiadający na maile.

I jeszcze gifty rozdaje. Nono.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
No to ja dodam, że też kupiłem to cudo - i - daj Boże wszystkich takich sprzedawców. Uprzejmy, miły, konkretny, szybko odpowiadający na maile.


A wysle Ci do NY?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Obiecał przywieźć osobiście ;-)

A serio, to dyfuzor przyleci do mnie innymi kanałami.
 

mycielski  Dołączył: 20 Kwi 2006
czyli do makro sie nada?
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Obiecał przywieźć osobiście


No tak do Lublina przez NY jest po drodze...

mycielski napisał/a:
czyli do makro się nada?


No w pewnym sensie tak...
 

jakub_chojnowsk  Dołączył: 25 Mar 2007
Hmm czym moze byc spowodowane to, ze nie widze tych sampelków?? pokazuja mi sie trzy male ikonki z czerwonym X (ze nic na nich nie ma) i znikaja po chwiluni?? :evil: :evil:
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Bo usunalem ze starego serwerta.
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
a czy moglibyście naprowadzić, jaki to był dyfuzor? Potrzebuje czegoś na szybko, a aukcje z allegro podawane w tym wątku już dawno znikły...

Dzięki !
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Kosior, dyfuzor typu skarpeta, jakby cos to gdzies takiego mam za 25zl z wysylka moge oddac :)
 
marbud  Dołączył: 21 Cze 2008
czy to to?
http://www.allegro.pl/ite...mp_nowy_fv.html

czyli i do makro sie nada?
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
To to. :-)
Do makro sie nada, ale makro ma specyficzne wymagania, więc niezawsze. ;-)
 
marbud  Dołączył: 21 Cze 2008
dzieki!:)
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
marbud, do makro możesz spróbować zrobić własny dyfuzor z kartonu - czy to na lampę zewnętrzną czy na wbudowaną. Z takim sporym białym ekranem od frontu. Najlepiej jeszcze skośnym. Będzie to duże, ale tanie i będzie dawało b. dobre rezultaty.
 
marbud  Dołączył: 21 Cze 2008
dzieki , a macie jakiś przepis na taki dyfuzor?
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Posiedziałem dzisiaj pół godzinki nad tym i skonstruowałem sobie dyfuzor awaryjny.

Tutaj link: http://dsk.yebood.com/pentax/Dyfuzor.pdf

Polega to na tym, że drukuje się jedną stronę A4 na białej kartce, wycina się kształt z papieru, zgina we wszystkicg możliwych miejscach zawsze w tę samą stronę. Następnie trzeba wsunąć dzyndzelek w stopkę lampy, a drugi koniec przykleić kawałkiem taśmy (najlepiej dwustronnej) pod wystającą częścią body nad obiektywem. Efekt na pewno dużo lepszy od gołej lampy wbudowanej, ale wydaje mi się, że jest za duża strata mocy z czymś takim. Zamierzam kupić coś takiego:
http://www.allegro.pl/ite...d_3_kolory.html
i porównać efekty. :-)

No ale mimo wszystko - czasami nie zabiera się lampy, nie ma się baterii do niej albo z innego powodu chce się użyć wbudowanej - wtedy błyskanie gołą lampką jest niefajne i warto mieć choćby taki kawałek papieru ze sobą. Ja czasami używałem kartki, którą musiałem trzymać przed lampą albo serwetki (takiej grubszej) z restauracji, ale myślę, że z takim wyciętym kartonikiem będzie wygodniej.

[ Dodano: 2008-10-11, 16:44 ]
marbud, a gdzie są zdjęcia tych dyfuzorów do makro ręcznie robionych, to niestety nie pamiętam. Generalnie chodzi o zrobienie rury (w sensie nie okrągłej w przekroju, a na przykład kwadratowej) z kartonu, uszczelnionej przed wyciekiem światła, z rozszerzającym się końcem, zwieńczonym jakąś białą kartką papieru albo czymś podobnym, co lepiej rozprasza światło.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach