KrzysiekS  Dołączył: 17 Paź 2007
plwk,
Nie masz racji, mam na telefonie MIU 8 z wersją androida 6.0.1. Co do APN nie wiem, ponieważ używam jedną kartę SIM.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
KrzysiekS, ale masz chyba MIUI Polska a nie MIUI Global. Na razie nie mam odblokowanego bootloadera, więc nie mogę wgrać MIUI Polska.
 

Galus81  Dołączył: 16 Lip 2008
KrzysiekS napisał/a:
Galus81,
Od miesiąca mam Redmi Note 3 PRO i złego słowa nie mogę powiedzieć. Poprzedni SGS5 potrafił się przyciąć tak, że jedynie wyciągnięcie baterii pomagało. W nowym nabytku czegoś takiego (odpukać) nie doświadczyłem.


To samo mowi kilku moich znajomych co od dluzszego czasu uzywja tych Xiaomi - jeden tylko jak tylko przyszla paczka zorientowal sie ze nie dziala modul GPS (albo bluetooth) - tego samego dnia napisal ze chce odeslac - powiedzili aby nie wysylal juz i przyslali kolejny :shock:
co do Samsungow mam to samo (rodzicom kupione 4 rozne modele) i od czasu do czasu trzeba wyciagnac baterie - powod? albo telefony nie pokazuja przychodzacego polaczenia - mimo ze w telefonie z ktorego do nich dzwonie jest normalny sygnal,albo sa poza zasiegiem - mimo ze Samsungi pokazuja kilka kresek :-/ myslalem ze zmiana na nowsze Samsungi cos zmieni - e tam :-/ a starszy Galaxy S II Plus wrzucilem do samochodu jako navi (Yanosik) - 2 tygodni pochodzil...wywalilo androida :-/
Sam uzywam od ponad 5 lat iphone'a 4s i nigdy zlego slowa nie powiedzialem na niego. Niestety ciagle aktualizacje IOS jednak zmuszaja mnie do zmiany :/ pytanie czy na nowszy np.6 - czy wlasnie wrocic na Andka i ten Xiaomi coraz bardziej kusi...w sumie takze taki LeTV, OnePlus, Meizu czy nowy budzetowy Elephone S7 - kusi - ale wparcie techniczne mniejsze - a ja nigdy sam nigdy nie bawilem sie zadnymi ROMami i modyfikacjami - boje sie ze zwalilbym telefon :-P


Kytutr napisał/a:
Tak czy owak, ciągle najbardziej lubię Windows 10 Mobile.


Mnie jakos nigdy ten Windows M nie przyciagnal, a teraz to na bank nie kupowalbym Nokii z nim - od roku widac ze Microsoft wycofuje sie z telefonow :-/
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Ja to w sumie zaczynam się obrażać na HTC, gdyż nie przewiduja najnowszego andka do mojego telefonu (one m8)- podobno nie współpracuje z wykorzystaniem tu procesorem, choć na XDA są dostępne odpowiednie FW z 7.0 właśnie. No i jak przyjdzie do zmiany, to w pierwszym rzędzie kusi P9 (i to bardzo względu na b&w), ale po pierwsze to nie średnią polką, a po drugie, jak czytam ten wątek, to urządzenia z Chin prezentują się bardzo dobrze. Teraz tylko usiąść i czekać co nowego przyniesie przyszłość ;-)

Kytutr napisał/a:
Tak czy owak, ciągle najbardziej lubię Windows 10 Mobile.

Jestem dokładnie odwrotnie zdania. Używam na codzień także Lumię 550 z Win10 i jednak bardziej wolę andka. Choć strasznie tęsknię za Symbianem ;-)
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Ja zakupiłem Moto X Play i... ręce mi opadły gdy się dowiedziałem że nie ma tam czegoś tak oczywistego (dla mnie) jak dioda powiadomień.
(Telefon leży na półce, nie zabieram go wszędzie np. do WC czy też jak idę zrobić herbatę ) i żeby sprawdzić czy pod moją nieobecność, ktoś coś odemnie, muszę wstać i go pomiziać...
Nie wiem czy to jest przypadłość wszystkich dzisiejszych smartfonów, czy tylko wybranych?

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Masz wybranego.
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
Ma ktoś Huawei P8 lite ? GPS jest dobry czy do kitu.Czytam po różnych forach i różnie mówią.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Ja mam P9 lite a młoda P8 lite - nie widzę pomiędzy nimi różnic i żadnych problemów. Moduł GPS czulszy niż w nawigacji Beckera, lokacja zdjęć rzekłbym precyzyjna góra kilka metrów odchyłki a i to w lesie i w pochmurny dzień.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
plwk napisał/a:
Masz wybranego.


Też tak myślę, zastanawiające jest jednak dlaczego tej funkcji nie ma, czy tak mało osób tego używa że lenowo postanowiło nie wprowadzać ich w moto?
Oczywiście powiadomienia na ekranie są ale by je zobaczyć musisz być przy telefonie w momencie gdy się pojawią albo miźnąć ekran.
Dla mnie to było takie oczywiste że są, że nawet nie wpadłem na to, by sprawdzić przed zakupem.
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
marfalc napisał/a:
Ma ktoś Huawei P8 lite ? GPS jest dobry czy do kitu.Czytam po różnych forach i różnie mówią.
Służbowo używam ale prywatnie także do Yanosika. Jak dla mnie GPS po prostu działa, większych problemów nie odnotowalem, choć dokładny jest jak większość komputerów kieszonkowych. Czyli często "obok drogi" jadę.

A tak suma sumarum, po 9 miesiącach raczej myślę o kupnie jakiegoś małego Xiaomi, prywatnie i tu przerzucić obie karty SIM. P8 lite jest bardzo... Powolny.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Grzechotnik napisał/a:
Ja mam P9 lite a młoda P8 lite .

Jak z baterią? Sam mam p8lite i niedługo może będę negocjował z operatorami nowy abonament i się nad 9tką zastanawiam ( p9lite ).
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
potraff, ano właśnie - wydawało mi się że o czymś ważnym zapomniałem. Bateria jest "mała" w P8 lite, nieprawdaż?
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
No mała. Mi na dwa dni póki była nowa. Oczywiście bez obciążaczy baterii typu włączone non stop wifi czy nawet dane. P9lite ma niby większą baterię, ale czy ekran i reszta nie pożera baterii bardziej?
Gdyby nie bateria, to dla mnie P8lite to prawie ideał.
 

birdm  Dołączył: 16 Mar 2010
Xiaomi mocno atakauje konkurencję ceną. W polskiej dystrybucji jest drogo, ale i tak konkurencyjnie z innymi markami. Oczywiście sprowadzenie z Chin daje sporą przewagę cenową, ale niesie za sobą "ryzyko" problemów z gwarancją. Jest jeden sprzedawca, który ma oficjalny serwis w PL(nie chcę reklamować, odsyłam na forum MIUI Polska). Po tym co Xiaomi pokazało na ostatniej konferencji(Mi MIX i Mi Note 2) zaczynają być poważnym konkurentem do droższych morek. Idą w ciekawym kierunku i mogą namieszać na rynku. Niestety wciąż są problemy z dotarciem do ich sprzętu w "chińskich" cenach. Ciekaw jestem dlaczego jest tak mało firm i tak mały ruch w kierunku oficjalnego sprowadzenia produktów Xiaomi na rynek PL. Obecnie tylko jedna firma to robi, a wiadomo jak jest monopol to nie ma dobrej ceny... A przecież popyt na ich produkty jest spory - wystarczy popatrzeć na ruch na forum MIUI Polska.

Wracając do pierwotnego wątku - obecnie waham się między Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Mi5 lub Huawei P9 lite... Korzysta ktoś z tych modeli, macie jakieś doświadczenie?
 

deepee  Dołączył: 28 Cze 2011
marfalc napisał/a:
Ma ktoś Huawei P8 lite ? GPS jest dobry czy do kitu.Czytam po różnych forach i różnie mówią.
Zależy, do czego potrzebujesz. Sporadycznie używany do nawigacji samochodowej na razie spisywał się ok.
Współpracę ze sportowymi trackerami typu endomondo czy runkeeper oceniam co najwyżej na trójkę. Częściej traci sygnał niż na moich dwóch wcześniejszych smartfonach (m. in. Xperia L), przy czym z każdym z urządzeń przebiegłem grubo ponad tysiąc km, więc jakaś próba do porównania jest.
Syn też korzysta czasem z endomondo na swoim P8 i potwierdza stosunkowo częste gubienie sygnału.

 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
Właśnie najbardziej zależy mi na endomondo.
 

KrzysiekS  Dołączył: 17 Paź 2007
plwk napisał/a:
KrzysiekS, ale masz chyba MIUI Polska a nie MIUI Global. Na razie nie mam odblokowanego bootloadera, więc nie mogę wgrać MIUI Polska.

Telefon dostałem z MIUI Global Stabile na androidzie 6.0.1. W celu odblokowania bootloadera musiałem przejść na Global Dev i teraz mam telefon zrootowany z TWRP i mogę mieć dowolny Rom. Co do działania GPS nie mam problemów (ok 1000 km na Yanosiku bez problemów, gdzie SGS5 czasami mi się gubił), z Endomondo przejechałem rowerem na razie 60 km. Jedynie aparat w słabym świetle nie spisuje się najlepiej. Mam wersję Redmi Note 3 PRO SE (kate). Jak na razie po SGS5 jestem zadowolony, chociaż brakuje mi czasami NFC.
 

manfred  Dołączył: 31 Sty 2009
Używam Xperii Z2 i to najlepszy Android jakiego miałem do tej pory :) Ma wszystko, bateria naprawdę działa jak należy no i przede wszystkim jakość dźwięku na słuchawkach. Polecam, bo można tanio dorwać.
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
KrzysiekS, a mogę zapytać do czego uzywałeś NFC?
 

KrzysiekS  Dołączył: 17 Paź 2007
NFC do płacenia telefonem :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach