opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
W temacie Androida.

Jak zły wątek to poprawcie. Wyartykułowała się u mnie potrzeba zakupu tableta. 10" do 1000zł. Dobra bateria mile widziana, wystarczy Wifi (net z telefonu w razie W). Ma służyć do netu i YouTube.

Przeryłem sieć i wyszło mi że albo
-Huawei M5 lite (ale odstrasza mnie brak możliwości przenoszenia apek na kartę)
-Samsung T590

Zasadniczo wolałbym wydać jeszcze mniej ale doświadczenie z telefonów uczy mnie że lepiej więcej ramu niż mniej...
 

jack  Dołączył: 25 Mar 2007
Kytutr, a może Xiaomi Redmi S2?
Co prawda chyba nie spełnia 1 założenia, ale:
- ma 2 wersje 3GB/32GB i 4GB/64GB
- dual sim + do 256GB microSD
- aparat wg producenta z bajerami
- jasny wyświetlacz IPS

Na temat jakości aparatu się nie wypowiem. Mi służy do bardzo ambitnej fotografii licznika kilometrów przy tankowaniu, ale daje radę. ;-)

Przykładowy opis Xiaomi Redmi S2
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
pszczołowaty napisał/a:
Trudno znaleźć w tym zakresie cenowym coś fajniejszego niż xiaomi mia2 :) sensor Sony
https://www.kimovil.com/p...aomi-mi-a2-64gb
pszczołowaty napisał/a:
Kytutr, na stronie, którą podałem wyżej :)
No tak. Człowiek klika na szybko i nie czyta dokładnie co tam na stronie dają. Podoba mi się, że zdjęcia z Xiaomi Mi A2 nie tracą tak bardzo na szczegółowości przez kompresję JPEG, odszumianie i upiększanie.
 
lazar  Dołączył: 23 Cze 2010
opiszon napisał/a:
W temacie Androida.

Jak zły wątek to poprawcie. Wyartykułowała się u mnie potrzeba zakupu tableta. 10" do 1000zł. Dobra bateria mile widziana, wystarczy Wifi (net z telefonu w razie W). Ma służyć do netu i YouTube.

Przeryłem sieć i wyszło mi że albo
-Huawei M5 lite (ale odstrasza mnie brak możliwości przenoszenia apek na kartę)
-Samsung T590

Zasadniczo wolałbym wydać jeszcze mniej ale doświadczenie z telefonów uczy mnie że lepiej więcej ramu niż mniej...

Bartek, spójrz co napisałem wyżej o modelu M5 LTE. Nie wiem czy M5 Lite ma to samo, ale jeżeli podobnie chcesz używać a problem jest też w tym modelu to nie polecam. Wszystko inne bardzo dobrze działa.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Ciekawe, że padają propozycje Huaweii. Myślałem, że po kolejnych skandalach ze szpiegowaniem, aresztowaniach, firma wpadnie na czarną listę, a tu proszę..

A bardziej w temacie to też wczoraj stwierdziłem, że mimo zacięcia "telefon zmieniam co 4 lata" i kupienia flagowca (Samsung S5) niecałe 3 lata temu, obecnie siwieję przez niego i tylko nie wiem, czy to przez kiepskość Androida (niezabijalne restartujące się usługi w tle zabierają większość zasobów, przez co aplikacja aktualnie aktywna przycina jak na 386 bez włączonego turbo), kiepskość kolejnych aktualizacji (lenistwo programistów przy pisaniu aplikacji, bo przecież co raz szybsze telefony to udźwigną, nie ma co optymalizować) czy starzenie się elektroniki (czytałem o degradacji pamięci w urządzeniach, co dramatycznie spowalnia cały ekosystem). Anyway, jak na włączenie kalkulatora czekam 10s, a ostatnio uciekły mi 2 tramwaje, jak czekałem by móc wprowadzić adres docelowy w Jak dojadę, to chyba pora na nowy sprzęt ;)

I tylko bolą obecne trendy (brak wymiennej baterii, brak gniazda jack na górze telefonu) drastycznie ograniczające wybór.

Uff, to się pożaliłem :-P
Udanego wybierania!
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
A musi być koniecznie android?
Polecam iPada.
 
lazar  Dołączył: 23 Cze 2010
Marooned napisał/a:
Ciekawe, że padają propozycje Huaweii. Myślałem, że po kolejnych skandalach ze szpiegowaniem, aresztowaniach, firma wpadnie na czarną listę, a tu proszę..

A bardziej w temacie to też wczoraj stwierdziłem, że mimo zacięcia "telefon zmieniam co 4 lata" i kupienia flagowca (Samsung S5) niecałe 3 lata temu, obecnie siwieję przez niego i tylko nie wiem, czy to przez kiepskość Androida (niezabijalne restartujące się usługi w tle zabierają większość zasobów, przez co aplikacja aktualnie aktywna przycina jak na 386 bez włączonego turbo), kiepskość kolejnych aktualizacji (lenistwo programistów przy pisaniu aplikacji, bo przecież co raz szybsze telefony to udźwigną, nie ma co optymalizować) czy starzenie się elektroniki (czytałem o degradacji pamięci w urządzeniach, co dramatycznie spowalnia cały ekosystem). Anyway, jak na włączenie kalkulatora czekam 10s, a ostatnio uciekły mi 2 tramwaje, jak czekałem by móc wprowadzić adres docelowy w Jak dojadę, to chyba pora na nowy sprzęt ;)

I tylko bolą obecne trendy (brak wymiennej baterii, brak gniazda jack na górze telefonu) drastycznie ograniczające wybór.

Uff, to się pożaliłem :-P
Udanego wybierania!


Huawei kupiony był przeze mnie jeszcze przed aferą, chociaż jakie to ma znaczenie. Wszyscy po kolei Cię szpiegują, więc najlepiej pogodzić się z tym lub zrezygnować z urządzeń elektronicznych.
Jeśli chodzi o telefon, to mój już prawie trzyletni One Plus 3, odpowiednik Twojego S5 działa do dziś bez zająknięcia. Może to kwestia ostrożności przy instalacji programów.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Marooned napisał/a:
Ciekawe, że padają propozycje Huaweii. Myślałem, że po kolejnych skandalach ze szpiegowaniem, aresztowaniach, firma wpadnie na czarną listę, a tu proszę..
No właśnie Huawei i Honor raczej nie są w centrum mojego zainteresowania, ani nawet na skraju.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Marooned napisał/a:
i tylko nie wiem, czy to przez kiepskość Androida (niezabijalne restartujące się usługi w tle zabierają większość zasobów, przez co aplikacja aktualnie aktywna przycina jak na 386 bez włączonego turbo), kiepskość kolejnych aktualizacji (lenistwo programistów przy pisaniu aplikacji, bo przecież co raz szybsze telefony to udźwigną, nie ma co optymalizować) czy starzenie się elektroniki (czytałem o degradacji pamięci w urządzeniach, co dramatycznie spowalnia cały ekosystem). Anyway, jak na włączenie kalkulatora czekam 10s, a ostatnio uciekły mi 2 tramwaje, jak czekałem by móc wprowadzić adres docelowy w Jak dojadę, to chyba pora na nowy sprzęt ;)


O..o..o... Też to mam. Najgorzej z google maps. Kiedy telefon był nowy, chodziły płynnie, teraz zanim się odpalą, czekam, klepnę palcem, gdzie chcę dojechać, czekam, daję "wyznacz trasę", czekam, wreszcie "rozpocznij nawigację" i znów czekam... I też zachodzę w głowę, czy to kolejne aktualizacje map zmieniają je na coraz bardziej zasobożerne (choć funkcjonalnie zmiany są raczej kosmetyczne), czy telefon się ("planowo" lub nie) starzeje...
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Marooned napisał/a:
czy to przez kiepskość Androida (niezabijalne restartujące się usługi w tle zabierają większość zasobów, przez co aplikacja aktualnie aktywna przycina jak na 386 bez włączonego turbo), kiepskość kolejnych aktualizacji (lenistwo programistów przy pisaniu aplikacji, bo przecież co raz szybsze telefony to udźwigną, nie ma co optymalizować) czy starzenie się elektroniki (czytałem o degradacji pamięci w urządzeniach, co dramatycznie spowalnia cały ekosystem).

Ja nie wiem jak, ale zależy to też od modelu, pomimo podobnych cen, specyfikacji.
Mam Nokię 6. Świetnie wykonany (zrobił mi dziure w panelach jak spadł z szafki), ładny, no bajka... a muli jakby mu połowe procesorów zabrali. Żona i córka mają porównywalne dość Moto G6. I one po prostu działają. Czysty Android i tu i tu. U mnie trochę więcej aplikacji, no ale bez przesady, zresztą czysty też zaczynał mulić.
Czasem zdążę dojechać zanim mapy postanowią się odpalić... albo przy płaceniu zwiechę zalicza a kolejka w Lidlu się denerwuje...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mam Xiaomi Redmi Note 5 4/64GB i nie zauważam przymulania.
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Z tym muleniem telefonów to mój OneplusX też zaczął mulić, więc skopiowałem wszystkie ważne dane, sms, kontakty i zresetowałem telefon do ustawień fabrycznych. System, ostatni dostępny, wgrał się na nowo, ale bez aktualizacji, zainstalowałem niezbędne aplikacje i telefon jak nowy. Musiałem tylko skalibrować baterię, co w rezultacie wydłużyło mi czas pracy blisko dwukrotnie, choć odczuwalnie krócej niż na nowej. Telefon ma ponad 4 lata. Nie we wszystkich telefonach tak się da, ale warto spróbować. A już przymierzałem się do kupna nowego telefonu i nici z tego. :mrgreen:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
lazar napisał/a:
opiszon napisał/a:
W temacie Androida.

Jak zły wątek to poprawcie. Wyartykułowała się u mnie potrzeba zakupu tableta. 10" do 1000zł. Dobra bateria mile widziana, wystarczy Wifi (net z telefonu w razie W). Ma służyć do netu i YouTube.

Przeryłem sieć i wyszło mi że albo
-Huawei M5 lite (ale odstrasza mnie brak możliwości przenoszenia apek na kartę)
-Samsung T590

Zasadniczo wolałbym wydać jeszcze mniej ale doświadczenie z telefonów uczy mnie że lepiej więcej ramu niż mniej...

Bartek, spójrz co napisałem wyżej o modelu M5 LTE. Nie wiem czy M5 Lite ma to samo, ale jeżeli podobnie chcesz używać a problem jest też w tym modelu to nie polecam. Wszystko inne bardzo dobrze działa.

Nie wiem czy tak będę używał - teraz tak nie używam ale to zawsze kolejny kamyczek do ogródka.
Dzięki.

[ Dodano: 2019-02-12, 16:00 ]
TM_Mich napisał/a:
A musi być koniecznie android?
Polecam iPada.

Cena
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
opiszon, jak dobrze poszukasz, to znajdziesz w bardzo dobrej cenie :)
Będziesz Pan zadowolony :)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
6 letnie powystawowe?
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Ja kupiłem za niecały tysiąc. Działa jak trzeba, bez lagów, bez zawiechy, bez rootowania.
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Z badan amerykanckich naukowców wynikło, że użytkownicy iPhonów, iPadów są szczęśliwsi i mają więcej przyjaciół niż użytkownicy Androida. :mrgreen:
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Teraz pytanie, czy jest to związek przyczynowo-skutkowy czy korelacja, a w pierwszym wypadku pytanie, co jest przyczyną, a co skutkiem. Czy posiadanie ifona wpływa na szczęśliwość, czy też ludzie szczęśliwi częściej wybierają ifona?
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Marooned napisał/a:
propozycje Huaweii. Myślałem, że po kolejnych skandalach ze szpiegowaniem, aresztowaniach, firma wpadnie na czarną listę

Śmieszna rzecz. Kiedy kilka lat temu się wylało że Jankesi [NSA] szpiegują wszystkich bez wyjątku, także "swoich", to byli bardzo zniesmaczeni faktem że ktoś może mieć o to pretensje, przecież robią to "dla ich dobrze pojętego dobra". A gdy Huawei próbuje ugrać znaczną część rynku który Jankesi uważali za swoją domenę, to się trzeba bronić wszelkimi metodami :-P
plwk napisał/a:
4/64GB i nie zauważam przymulania.

A co ten muł miałby robić w mocnych maszynach? Helio P25 i 6/64GB obraca rastrami rzędu 8GB/plik :shock:
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Czy mnie śledzą, czy nie - mi to pyka. Nie mam nic do ukrycia.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach